Yeni Zelanda Başbakanı: Saldırganlar Hristiyan

Ülkesinde iki camiye yapılan saldırı hakkında konuşan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, "Saldırganların Hristiyan olduğu bilgisini verebilirim." dedi.

15 Mart 2019 Cuma 09:41
Yeni Zelanda Başbakanı: Saldırganlar Hristiyan

Başbakan Jacinda Ardern, düzenlediği basın toplantısında, "Bugün ülkemizin en karanlık günlerinden biri. Bu saldırı olan eşi görülmemiş bir şiddet eylemi" dedi.

Ardern şunları söyledi:

"30'u bir camide, 40 kişi hayatını kaybetti. 20'si ağır 48 kişi de yaralandı. Saldırganların Hristiyan olduğu bilgisini verebilirim."

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 09:41

YORUM YAZ

 • cemil kirazcemil kiraz7 gün önce
  Avrupada Müslümanlara karşı köktenci hıristiyan terörü...
 • OSMANLI OSMANLI 7 gün önce
  Editör , cani derken önüne Hiristiyan terörist diye ekliyeceksin nasıl onlar her olaya müslümanları terörist gösteriyorsa , biz bütün müslüman alemide aynı misillemeyle manşetler atmalıyız , bukadar pısırıklığın alemi yok kısasa kısas Hiristiyanlara göre müslüman Türkiyeyi görüyorlar , nezaman AP dan Ayasofya camiye dönmesin iltumatumu çıktı arkasından bu olaylar , peki biz neyapıyoruz ? anca kınıyoruz ne kınaması Ayasofyayı acilen birdahaki Cumaya açılışına yetiştirmeliyiz .
 • İsa KESKİNİsa KESKİN7 gün önce
  Provokatör siyonist sapkınlığın varmış olduğu artan vahşet seviyesi...
 • erhan gümüşerhan gümüş7 gün önce
  KÜFÜRÜN HİRİSTİYANI, YAHUDİSİ OLMAZ, İSLAM HARİÇ HEPSİ TEK MİLLET KÜFÜR MİLLETİDİR.
 • abdullahabdullah7 gün önce
  islam düşmanlığının geldiği boyut... saldırgan ruh hastası devlet yöneticileri azmettiricidir...filistinde, amerikada, ingilterede, avrupanın diğer ülkelerinde "bir müslüman öldür" kampanyalarına göz yumuldu, derin devletlerce teşvik edildi haçlı-siyonist farketmez bu saldırı insanlığa karşı yapılmıştır...DEAŞ, Şebab, BOKO HARAM, PKK/PYD, Alman NAzileri, Sırp-İngiliz-İsrail islam düşmanlarının, Myanmar Hindu kaatillerinin hedefinde SADECE VE SADECE MÜSLÜMANLAR VE İSLAM VAR.... müslümanların kardeşliğinin, birliğinin, güçlü olmasının önemi bu kadar önemli olmamıştı hiç.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mart 2019