• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeni Akit yazarı Rasim Bolbol, ‘Virüs İsmail’i çıldırttı

Gazeteciliğin ağırlığını kaldıramayıp hakaret etmeyi ‘eleştiri’ zanneden sözde gazeteci İsmail Saymaz, Yeni Akit yazarı Rasim Bolbol’un bugünkü yazısını görünce çılgına döndü.

Yeniakit Publisher
2020-03-29 16:24:00 - 2020-03-29 18:24:43
Yeni Akit yazarı Rasim Bolbol, ‘Virüs İsmail’i çıldırttı

Daha önce defalarca tepki çeken açıklamalarla gündeme gelen sözde gazeteci İsmail Saymaz, son günlerde iyice dağıttı. Akit’i duyunca adeta çılgına dönen Saymaz, komik paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor. Hakaret etmekten başka bir “meziyeti” olmayan ‘Virüs İsmail’ dün Akit okurken çektiği bir videoyu paylaşarak, gazetemizi virüsten korumak için aldığı önlemi gözler önüne sermişti... Bugün de gazetemiz yazarı Rasim Bolbol’un yazısını gören İsmail Saymaz, yine akılcı bir cevap vermek yerine hakaret etti. Saymaz’ın paylaşımı şu şekilde:

İşte Rasim Bolbol’un Saymaz’ı çıldırtan yazısı:

Türkiye, koronavirüsle amansız bir mücadele verirken, medya dünyası da içindeki virüsleri temizliyor birer birer. Hürriyet’in Aydın Doğan artığı muhabirlerinden İsmail Saymaz’ın görevine sessiz sedasız son verilmesi de bu temizliğin en önemli adımlarından biri hiç şüphesiz.

Saymaz, her ne kadar Hürriyet’ten kovulmadığını, anlaşmalı olarak ve tazminatını alarak ayrıldığını söylese de kazın ayağının hiç de öyle olmadığı kulislerde konuşulanlar arasında.

Aslında bu dedikoduların çok da bir anlamı yok. Saymaz’ın tası tarağı kendisinin mi topladığı, yoksa kapı dışarı mı edildiği tali bir konu. Burada asıl önemli olan, yukarıda da dediğimiz gibi Hürriyet’in bir virüsten daha temizlenmesidir.

Evet, İsmail Saymaz isimli sözde gazeteci tam anlamıyla bir virüstü.

Tarafsız ve ilkeli gazetecilik yaptığını iddia ederek bir kısım çevrelerde güven oluşturur, bu güveni arkasına alarak da salladıkça sallardı.

Mesela, FETÖ ile mücadele konusunun tartışıldığı TV programlarına katılıp, hükümeti FETÖ ile mücadele etmemekle suçlardı.

Halbuki FETÖ’ye kafa tutuyor gibi görünen, ancak bu alçak örgütün değirmenine su taşıyan bizzat kendisiydi.

Saymaz’ın, FETÖ’nün yayın organlarının kapatılmasını “utanç verici bir ortaçağ zorbalığı” olarak nitelendirmesini...

Hükümetin, Pensilvanya’nın sesini kesmesini “halkın haber alma hakkı, düşünce ve ifade hürriyetinin katli” şeklinde değerlendirmesini henüz unutmadık.

¥

Bugün FETÖ karşıtı ayaklarına yatan Saymaz’ın marifetleri bunlarla da sınırlı değildi.

Hatırlarsanız, kendisi, Bank Asya’ya el konulması karşısında da hop oturup hop zıplamıştı. “Hem cemaatin bankasına el koy, hem cemaat yasal hakkını kullanıp yargıya itiraz edince ‘kaos çıkarıyor’ de” ifadeleriyle açık bir şekilde paralel çeteye destek vermişti.

Söylesenize, FETÖ’nün haberleşme programı ByLock’u aklamak için ta ABD’lere kadar gidip röportaj yapan…

“Ekrem Dumanlı’nın ‘silahlı örgüt kurmak ve yönetmek’ iddiasıyla suçlanmasının itibar edilecek hiçbir yanı yok” diyerek örgüt üyelerine kol kanat geren bu adamın(!) neyine itibar edelim şimdi biz?

Bir televizyon programında tartışmaya girdiği akademisyene “Bu arkadaş iki rekat namazı baştan sona kılamaz. Ben buna namaz kıldırırım” diye çemkiren, lakin arefe gününde teravih olmadığını bile bilmeyen, ayrıca Twitter’da “Düşündüm de cenazeler hariç namaz kılmayalı yıllar oldu. En son Konya Alaaddin Camii’nde jübilemi yaptım” itirafında bulunan elemanın hangi sözüne güvenelim?

Bir yandan, ona buna “Elif’in E’sini tanımaz. Ama ben öyle miyim” diye caka satan, fakat diğer yandan din kültürü dersinden namaz dualarını bilmediği gerekçesiyle sınıfta kaldığı ortaya çıkan yalancının hangi dediğine inanalım?

Lafı fazla uzatmak yersiz. Gerçek şu ki, İsmail Saymaz dik duruşuyla değil, omurgasızlığıyla nam salmış bir gazetecidir. Hazret, bugüne kadar rüzgar nereden eserse hep oraya yönelmiştir. “Kıblesiz”dir. Zaten kıblesi olmadığını, yıllar önce “Anneannemle annem namaz kılacaklar, bana kıbleyi sordular. Ben de komşuya sordum. Rezalete bakar mısınız” diyerek itiraf etmiştir.

¥

Neyse. Bakalım, bugünlerde “Ben boş şişe misali kapının önüne konulmadım. Sümüklü mendil gibi çöp kovasına gönderilmedim” naraları atarak ortalıkta dolaşan İsmail Saymaz’ın yeni durağı neresi olacak?

Vakti zamanında “DM’den yürüdüğü” Nevşin Mengü’nün önceki gün Sözcü ile söz kestiğini göz önünde bulundurduğumuzda, Saymaz’ın da Mengü’nün peşinden Sözcü’ye geçme ihtimali ağır basıyor gibi. Ama Sözcü olmazsa da dünyanın sonu değil Saymaz için tabii ki!

PKK güzellemeleri yapan, dindarlara nefret kusan, kadın iş arkadaşlarına yönelik ‘sapık’ mesajlarıyla gündeme gelen biri bu devirde işsiz kalmaz ne de olsa.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

cengiz

yav akit şu ismail saymazı insan yerine koyup da muhatap olmanızdan dolayı sizi kınıyorum.önemsemeyin yokmuş gibi davranın biz öyle yapıyoruz
 • Yanıtla

Bay rasim

Ulan sen kim ismail kim 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı