Vatan Partisi'nde büyük kriz! Kayyım kararı sonrası birbirlerine girdiler

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyım atanmasının ardından Vatan Partisi'nde büyük kriz patlak verdi. Partinin Merkez Denetim Kurulu üyesi İslam Aslan'ın kayyım kararına karşı çıkması tartışmalara yol açtı.

20 Ağustos 2019 Salı 18:12
Vatan Partisi'nde büyük kriz! Kayyım kararı sonrası birbirlerine girdiler

İçişleri Bakanlığı dün HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye Başkanlarını görevden aldı ve kayyum atadı. Bakanlığın bu hamlesini Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu arayarak kutladı. Vatan Partisi'nde bazı isimlerin kayyım kararına karşı çıktığı öğrenildi.

Vatan Partisi Merkez Denetim Kurulu üyesi İslam Aslan sosyal medya hesabından Bakanlığın kararını eleştirdi.

Skandal açıklama

“Ahmaklar! Seçmen iradesine kelepçe vurarak iktidarlarını sağlamlaştıracaklarını zannediyorlar. HDP, en az AK Parti kadar meşru bir siyasi partidir. Özgür iradeyle seçilen belediye başkanlarına ‘PKK belediyeleri’ diyenler bu ülkeyi kendi kafalarında bölmüştür.”

Aslan’ın bu ifadelerine Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ tepki gösterdi. Türkmendağ, “Yazık be kardeşim üzüldüm haline bize HDP ve PKK’nın ne olduğunu anlatan sen mi diyorsun bunu” dedi. Aslan’ın Türkmendağ’a yanıtı ise “Ben sana hiçbir zaman HDP’yi anlatmadım. İşgal var, hukuksuzluk var, bir halk tümden terörist ilan ediliyor insafsızlık var, bunlara üzülmen lazım Rıza arkadaş. Aksi takdirde biz, bize çok üzüleceğiz” şeklinde oldu.

Tartışmaya Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu üyesi Selçuk Selvi de katıldı. Selvi, şunları kaydetti: Kim nereyi işgal etmiş İslam kardeşim? Ülkeye saldıran, işgale kalkışan varsa bilelim hep birlikte gidelim, savaşalım, direnelim. Hangi halk terörist ilan edilmiş? Doğu ve Güneydoğu’da herkes HDP’ye mi oy veriyor da tüm halk terörist oluyor? Yoksa terör örgütüne levazımatçılık yapan HDP’li belediye başkanları dağdaki gerillaya(!) sadece halkın bir ferdi, oy veren bir vatandaş olduğu için gıda, ilaç vb gönderiyor da biz mi bilmiyoruz? Acaba Ahmet Türk sahibi olduğu köylerini köy halkının kendine bağışlamıştır da devlet o halkı artık maraba olmadığı için mi terörist ilan etmiştir? Belediyelerde işten çıkarılan şehit yakınları aynı halktan sayılmıyor mu? Senin anlatmaya çalıştığın ama yıllarca Kürtlerin hakları için mücadele etmiş bizlerin anlamadığı nedir? HDP ve tüzüğü sosyalist bir parti de biz mi anlamadık yoksa? Nedir?

Karara karşı çıktı

İslam Aslan ise Selvi’nin söylediklerine şöyle yanıt verdi: 31 Mart seçimlerinden bu yana Diyarbakır, Van ve Mardin Belediyelerinden terör örgütüne ne gönderilmiştir? Buna ilişkin Bakanlığın elinde herhangi bir delil var mıdır? Şayet yoksa senin bu yazdıkların iftira değil midir? Faşizm ayıp bir şeydir, ondan daha ayıbı yalan konuşmaktır! Ahmet Türk’ün ağalığından sana ne? Mardin halkı oy vermiş seçmiş. HDP’nin sosyalist olduğuna ilişkin bir iddiam mı var? Dahası bana ne HDP’nin tüzüğünden programından? Yanlışa yanlış demek bu kadar mı zor abi? Makul hiçbir gerekçe gösterilmeden seçilmiş başkanların görevden uzaklaştırılması, halka ait olan belediye binalarının hukuksuz bir şekilde işgal edilmesi yanlıştır! Hukuk, insan hakları, demokrasi! Bu kavramlar sende bir etki yaratmıyorsa VİCDAN! Not: 31 Mart itibariyle adı geçen başkanların terör örgütüne yardım ettiklerine dair belge ve bilgileri benimle paylaşır mısın?

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı 18:12

YORUM YAZ

 • Oktay SevinçlerOktay Sevinçler27 gün önce
  Arkadaşlar mesele HDP nin legal parti olup olmaması değildir, suç işlemiş olmasıdır, daha önceki dönemi hatırlayınız, AKP dahil birçok partili yerel yönetimlere kayyum atandı, o zaman niye tepki olmadı, bu ülkede suç işleyen yasal karşılığını almalıdır, bu gayet doğaldır.....Suç kavramlarını yeniden gözden geçirmelisiniz....
 • Fikret türk Fikret türk 28 gün önce
  Vatan partisindeki vatanseverleri bu omurgalı duruşları yüzünden tebrik ediyor adı islam olup vatanhainlerini hala ahmakça savunan zavallıyıda esefle kınıyorum.
 • Nevzat BatmazNevzat Batmaz28 gün önce
  Sn. Genel Başkanımızın açıklamasına karşılık aksi görüşünü sosyal medya üzerinden satmak doğru bir davranış değildir. Şüpheli bir durum yaratır. Zaten sn. Perinçek'in açıklaması önceden bilinen tarihe kazınmış bir gerçektir.Neyi ispat edeceksiniz. Zahmet olmazsa sözün sahibine giderek veya arayarak sorsaydınız, belki de size bir açıklaması vardır. Bu tartışmaları yaratmak şaibelidir. Partimiz vatan mücadelesinde önemli çalışmalar içinde büyük sınavlar veriyor. Çok güzel başarılar sağlamış olduğu ortadadır. Tabiki şahsıma da yoğun eleştiri baskısı alıyorum. Sonuna kadar gögülemiş basit bir partili iken, önemli mevkilerde mevzi almış partililerin partiyi hedefine alarak tartışma yaratan bu davranışı yadırgıyor ve utanarak kınıyorum. Adana [email protected] Nevzat Batmaz
 • AtamanAtaman28 gün önce
  Vatan hainleri kendilerini teşhir ediyorlar. Hepsine lanet olsun. Bu ülkeyi yıkmak isteyen ama cesareti ve gücü yetmeyen Haçlı ve Siyonist pisliklere maşalık yapanlara kol-kanat gerenleri bu Millet ve bu Devlet asla bağışlamamalıdır. Bunlardın hepsinden Devletimiz hesap sormalıdır. Bunlar hizmetine girdikleri düşman devletlerinin gücünü sınırsız zanneden akıl fukarası ve karakter yoksunu kansızlar.
 • İskenderİskender28 gün önce
  Aferim sana be İslam ASLAN. Sahip olduğun İslami ismine ihanet etmediğin için. Ama ne yazık ki, etrafında bulunan ne idüğü belirsiz kişilerle baş etmek çok zor.
 • Kral 19 Kral 19 28 gün önce
  Senin gibi ahmaklar varken bize sıra gelmez bu memlketin ekmeğini yiyipte teröre bölücülere göz kırpan donekler Allah sizi bildiği gibi yapsın
 • millimilli28 gün önce
  Cübbeli biraz daha tesirli Perinçek'e okuyup üflesin, dua etsin.
 • DumanlıDumanlı28 gün önce
  31 mart sonrası başkanların icraatleriyle ilgili bakanlık gerekçelerinde birşey yok. Bakanlık seçim öncesi YSK ya itiraz etmişmi. AKPkaybettigi seçimleri oligarkları vasıtasıyla gaspederek alma yolunu seçmiştir. Bunun AKPye bir yararı olmayacaktır. AKP demokrasiyi hukuksuzca katlederek kendi sonunu hızlandırıyor.
 • FkfFkf28 gün önce
  Görevden alınan her belediye başkanının yanında Kandil'in görevlendirdiği EŞBAŞKAN vardı hem de en az başkanın yetkileri kadar YETKİLİ...Başkanın yanına eşbaşkan diye PKK KAYYIM atıyor ona sesin çıkmıyor,suç işleyenleri devlet görevden alıyor demokrasiden vicdandan bahsediyorsun.Halk seçmişmiş!!! Suç işleyince kim seçmiş,kim atamış bakılır mı?
 • nene hatunnene hatun28 gün önce
  SENDEN DAHA İYİ AHMAK OLURMU SALAK....
 • MuratMurat28 gün önce
  AKP KAYYIM ILE BU GUNUNU KURTARIYOR YARININI ISE MAHKUM EDIYOR AKP DEN BIR BASKASI AKP YE BU KADAR ZARAR VEREMEZ ULKEYE DEMOKRASIYE BU KADAR IHANET EDEMEZDI
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu28 gün önce
  Bir parti Almanya, Fransa, İngiltere'de HDP gibi davransın bakalım bir dakika yaşatıyorlar mı? Türkiye gibi aciz devletler bu hainlere karşı çaresiz.
 • uluhakanuluhakan28 gün önce
  temizleyin bu alçakları partinizden
 • Yusuf Yusuf 28 gün önce
  Siyasi fikri olmayan perinçek ile boş partisi
 • ataata28 gün önce
  bu partinin hiç bir görüşü millet için referans değildir... ne söylediklerinin sinek vızıltısı kadar değeri yoktur... sinek vızıltısı çok komplike taklit edilmesi mümkün olmayan bir mekanızma ile çıkmaktadır ve böyle saçma tiplerin saçlalamalarından çok daha değerlidir...
 • hercaihercai28 gün önce
  Adam Aga oldugu icin kurtler de zorunlu oy veriyordur bu hapihane kackinina! Haa tabii ki ilk tehdit silahla oluyordur, bilemiyorum.
 • NEDEN NEDEN 28 gün önce
  BU PARTI DENILEN VE TÜRKIYE ICIN CALISMAYAN HAINLER TERÖRIST B ELEDIYE BASKANLARININ YERINE LAYYIM ATANMASINA KARSI CIKAN PARTILER TÜRKIYENIN VATAN HAINLERIDIR TERÖRISTI BESLEYEN BELEDIYELER TÜRKIYENIN HALKATAN ALDIGI VERGILERI BU TERÖRIST BELEDIYELER BU PARALARI PKK FETO DKP-C DENILEN TERÖRISTLERE YILLARCA AKTARDILAR ULAN HAIN SEREFSIZLER O ZAMAN SESINIZ CIKMIYORDA SIMDI NEDEN CIKIYOR BE NAMERTLERIN CIKMALARI BUNLARI DÜSÜNEN KENDINI SATMISLAR NEDEN KAYYIMA KARSI CIKIYOR BUNLAR KENDINI SATANLAR ILERIDE ANASINIDA KARISINIDA COCUKLARINIDA VATANINIDA SATAR BÖYLER IMNENIN DÖLERI TÜRKIYEDE YASIYOR.
 • t800t80028 gün önce
  islam kardeş yürü anca gidersin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Eylul 2019