‘Uzunu indirmek zorundayız'

Firari sanık eski albay Tevfik Gök'ün bilgisayarında ‘ölüm talimatı’ belgeleri çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan "uzun" diye bahsedilen "paralel" isimli notta, "MOSSAD, CIA ve diğerleri Uzun'u götürmek istiyor" ifadesi dikkati çekiyor.

16 Mart 2018 Cuma 11:11
‘Uzunu indirmek zorundayız'

Çatı davasının firari sanıklarından dönemin Milli Savunma Bakanının Özel Kalem Müdürü firari sanık eski albay Tevfik Gök'ün bilgisayarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öldürülmek istendiğine ilişkin notlar çıktı. Genelkurmay Başkanlığı karargahındaki darbe girişimine ilişkin görülen davada Gök'ün incelenen evrak ve bilgisayar dokümanlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan "uzun" diye bahsedildiği ve "paralel" isimli notta, "MOSSAD, CIA ve diğerleri Uzun'u götürmek istiyor" ifadesi dikkati çekti. Amaca ulaşmak için gerekirse takıyye yapılabileceği belirtilen notta, örgütün yaptığı işlerin sorgulanamaz olduğu belirtiliyor. HSYK, Yargıtay, emniyet, bakanlıklar, ordu ve üst kurulların örgütün denetiminde olduğuna işaret edilen notta, "MOSSAD, CIA ve diğer uluslararası güçler, ümmet adına hareket ettiği için Uzun'u götürmek istiyor. Bize de 'Onun akılsızca davranışları yüzünde 159 ülkedeki okullarınızı kapatırız ya da RTE'yi götürürsünüz' diyorlar. Hizmetin selameti adına bir kişi veya ülke gitse ne olur?" ifadeleri dikkati çekiyor. 

KASET KULLANMAKTA BEİS YOK

Örgüte karşı olanların fişlendiği, özel durumlarına dair bilgiler toplandığı ifade edilen notta, ABD ile hareket edilmesi halinde Türkiye'deki mücadelenin kazanılacağı kaydediliyor. Notun devamında, "5 bin savcı, o kadar hakim, on binlerce polis, o kadar asker, şehit olmaya hazır. Hiç kimse hayır diyemez. Herkesin zaaf ve özelliklerini kaydetmiştik. Gerekirse açıklarını açıklamakla şantaj yapın. Herkesi, her an hain ilan ediliriz endişe ve baskısı altında tutun. Bütün bilgiler her alanda amir, memur, hakim, savcı, asker, general, vali, müsteşar, esnaf ve talebe sayı ve özellikleriyle masamızda. Bir yere gelecek çocuklara tedbir, inkar ve takıyye öğretin. Hedefe varmak için iftira, rüşvet, makam, kadın, kaset, yalan, tehdit kullanmakta beis yoktur. Başbakan ve hiç kimse bugünü tahmin edemediği için baş ederim diye direniyor" ifadelerine yer veriliyor.

MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

Uluslararası adli bilişim standartlarına uygun tekniklerle incelenen materyallerde, FETÖ'ye ilişkin çok sayıda doküman tespit edildi. Firari Albay Tevfik Gök'ün iş yeri ve evinde ele geçirilen dijital materyalleri inceleyen adli bilişim uzmanları, soruşturma konusu bilgileri Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi.

HERKESLE İTTİFAK EDİN

"Biat var, sorgulama yok" denilen notta, "1993'lü yıllardan önce özellikle ilk yıllarda hizmete girenler evveliyatımızı biliyorlar. Bugün yapılıp söylenenleri geçmişle mukayese edip sorguluyorlar. Bunlarla bir sonuca varmamız mümkün değil. Netice alabilmek için komünist, faşist, Alevi, CHP fark etmez. Herkesle ittifak edin. İstişareye tabi olunacak. Nedeni sorulmayacak. Üç senedir Uzun'un ölümüne dua ediliyor, hâlâ ayakta. Demek ki halisane dua etmiyorsunuz" ifadeleri yer aldı.

Mart 2017'de İsviçre'nin başkenti Bern'de PKK taraftarları düzenledikleri mitingde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hedef gösterilmişti. Mitingde, Erdoğan'ın resminin olduğu "Erdoğan'ı öldürün" yazılı pankart asılmıştı. Siyah fon üzerine hazırlanmış pankartta, başına silah doğrultulmuş Erdoğan'ın fotoğrafı ve "Erdoğan'ı öldürün" yazısı yer almıştı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mart 2018 Cuma 11:11

YORUM YAZ

 • osmanoglu2023osmanoglu202310 ay önce
  Bu fetöyü abd den alincaya dek tüm iliskileri kesmeliyiz... en azindan ciddi oldugumuzu anlarlar belki!
 • vatansevervatansever10 ay önce
  ...indirirsiniz Gavatlar uzun adam islam ümmetine lazım
 • SAMİSAMİ10 ay önce
  .... İBLİS, BATI KÖPEĞİ YOKSA ALTINDA KALIRSIN..
 • DelidumrulDelidumrul10 ay önce
  La mossad köpeği sapık bunak salyaların hâlâ akıyor sahi cinsin ne senin şöyle hangi sürüngen seni istanbula getirirken havadan taksim meydanındaki kasaturanın üzerine bırakmalı. Ancak o zaman ferahlarsın efemine moruk Allah belanı versin senin
 • sadakatsadakat10 ay önce
  Bir kılına dokunun bakalim serefsizler gok kubbeyi basiniza yikmaz isek bize yssam haram olsun!Hadi bakalim!
 • şükrü mercanşükrü mercan10 ay önce
  AYAĞIN KAYMIŞ ABBAS YOLCU BARİ SON ZAMANLARINDA İMANA GEL DİCEMDE ODA OLMAZ ARTIK 251 KİŞİNİN KANI ELLERİNDE SENİN .
 • MilletMillet10 ay önce
  Tam bir şeytan.bence artık suikast silah kaza ve diğer direkt yöntemlerle bu işi gerçekleştirmelerine imkan yok seviyesinde azdır. yalnız Tarihimizi incelediğimizde liderlerimizi en yakınındaki doktorları tarafından katledilmiş çok liderimiz var. Bence Reisimizin en yakınındaki doktorları ve dahi reisi cumhurumuzun en güvendiği doktoru menşei sülalesi kökeni çok iyi araştırılmalıdır. Yani şu adam yahu bu Reisimizin senelerdir yanında çok güvendiği adamıdır demeden araştırılmalı. Bakarsınız en güvendiği birisi ERmeni DÖLü çıkabilir Yada çıkmayabilir Araştırmaya değmez mi.Vatanını milletini seven Ermeni vatandaşlarımızı tenzih ederim.
 • MustafaMustafa10 ay önce
  UZUN ADAM .... BELLEDİ FETOCU ŞEREFSİZLER
 • kibarcikkibarcik10 ay önce
  rabbım sana ve yalaklarınna gosterdı ve yıne daha neler gosterecek murted melun nefesın solugun kefere dıyarlarında kesılsın kefere mezarlıgında yıkanamadan defnedılsın ınsallah amın
 • bedribedri10 ay önce
  ikinizinden Allah belasini versin, bir Bedla Türkiyede digeri amerikada, bu iki mikroptan bir türlü kurtulmadik
 • KocasolakKocasolak10 ay önce
  Deccal arayanlar varsa bu resme baksın, mossad cia hepsi var.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019