• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Uzunlar, yeniakit.com.tr'ye konuştu: "Yüz kızartıcı bir suçla anılmadığım için mutluyum"

10 Kasım günü Mustafa Kemal'e ilişkin yaptığı, 'Fatiha yerine korna ile anılan tek kişisin' paylaşımı nedeni ile görevden alınarak hakkında soruşturma başlatılan Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, "Yüz kızartıcı bir suçla anılmadığım için mutluyum." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-14 14:34:00 - 2019-11-14 14:36:28
Uzunlar, yeniakit.com.tr'ye konuştu: "Yüz kızartıcı bir suçla anılmadığım için mutluyum"

 Taha Emre ÖZDEMİR  yeniakit.com.tr 

Mustafa Kemal'in ölüm yıldönümünde 'Fatiha yerine korna ile anılan tek kişisin' paylaşımını yaptığı gerekçesi ile görevinden uzaklaştırılarak hakkında soruşturma başlatılan Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, yeniakit.com.tr'ye konuştu. "Mutluyum ki yüz kızartıcı bir suç nedeni ile görevimden alınmadım." diyen Uzunlar, "Ben olanların dışında hiçbir şey söylemedim. 10 Kasım günü araçlar 09:05'te kornaya basmıyor mu?" diye sordu.

Paylaşımları kendisinin yaptığını belirten Uzunlar sözlerine şöyle devam etti:

"Biz siyasi hayatımızda iki konu ile mücadele ediyoruz. Birisi din sömürücülüğü diğeri de Atatürk sömürücülüğü. Bizim karşısında olduğumuz Atatürk değil, onu sömürerek bir yerlere gelmeye çalışanlar."

'Paylaşımlar AK Parti'ye değil bana ait'

"Kaldı ki ben bu paylaşımları kendi özel platformumdan sosyal medyadan yaptım. Bunu AK Parti ile ilişkilendirmek son derece yanlıştır. Görevden alındığım için sevindiğim bir nokta var. Allah'a şükür yüz kızartıcı bir suçla manşetlerde yer almadım. Tabii ki içimde burukluk da var ama biz kadere inanan insanlarız."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hasanali kose

Helal sana evet herkes layik olduhu gibin anilacak ne mutlu müminim diyenlere elhamdulillah siccin nedir siccin cinlerin ve kafirlerin sirk kosanlarin ve Kuran dusmanlarinin azap gordugü yer yerin dipinde herkes hak ettigi yerde olacak kimse merak etmesin yok ya pemgamberime hakaret eden yargilanmayacak burda hakaret yok yargilanacak yurruyun bd bire gafiller yarin mahser var dapiki inanananlar icin inamayana hesap bile yok Allahu Teala oyle diyor
 • Yanıtla

Dadaş

ALLAH yardımcın olsun biz Atatürk’e dua iFatiha’yı okunsun diyoruz onlar alkış saygı duruşu korna kadeh tokuşturup kutluyorlar kendi inançsızlıklarını gizliyorlar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23