Uyku sırasında bel ve sırt ağrısından kurtulmak mümkün mü?

Uyku uyuma şekliniz gün içinde yaşadığınız bel ve sırt ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur.

26 Mayıs 2019 Pazar 17:26
Uyku sırasında bel ve sırt ağrısından kurtulmak mümkün mü?

Gün boyu yaşanan koşturmaca, ağırlık kaldırma ya da bilinçsizce yapılan spor genellikle bel ve sırt bölgesinde ağrıların yaşanmasına neden olur. Bel fıtığı rahatsızlığı olanlar ise atakları sırasında gece uykudan uyanacak kadar ağrı çeker. Peki, uyku pozisyonu bu ağrılarının hafiflemesine yardımcı oluyor desek inanır mısınız?

Boyun ve sırt ağrısı

Gün boyu yaşadığınız boyun ve sırt ağrısını uyku sırasında tedavi edebilirsiniz. Başınızın altına ve tam dizininiz altına gelecek şekilde yastık yerleştirin. Ağrıdan kurtulmak için tüm gece sırt üstü baş ve diz altınızda yastık bulunarak uyumanız gerekiyor.

Bel ağrısı

Bel ağrısı yaşam kalitesini son derece olumsuz etkiler. Gün boyu yaşanan bel ağrısı fıtıktan kaynaklanıyorsa ağrı farklı bölgelere de vurabilir. Bu şiddetli ağrı bazı geceler uykudan bile kaldırır. Bel ağrılarını hafifletmek için uyku pozisyonu son derece önemlidir. Yan yatıp bir yaptığı dizlerinizin arasına sıkıştırın. Bu yöntem ağrılarınızı bir hayli azaltacaktır.

Şiddetli bel ağrısı

Bel ağrısı şiddetiniz çok yüksekse uyku pozisyonunuz ise biraz karmaşık olacaktır. Yatağa oturun arkasına bir ya da iki yastık yerleştirin. Belinizi biraz aşağı doğru kaydırın. Diz kapağı altınıza ve ayak bileklerinize iki ayrı yastık daha yerleştirin.

Şimdiden geçmiş olsun.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 17:26

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    27 Haziran 2019