• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Uyanış Büyük Selçuklu'nun 5. bölüm önizlemesi yayınlandı!

Kuruluş Osman'ın en büyük rakibi olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 5. bölüme ait ön izleme yayınlandı. Bu bölümde yaşanacakların ön gösterimi olan paylaşım çok ses getirdi.

Yeniakit Publisher
2020-10-25 17:03:00 -

TRT'nin reyting rekortmeni dizisi Uyanış Büyük Selçuklu bu hafta 5. bölümü ile ekranlara gelecek. 5. bölümün yayınlanmasına kısa bir süre kala ön izlemesi yayınlandı. Dizi hayranlarının sabırsızlıkla beklediği 5. bölümün ilk gösterimi hayranlar tarafından çok beğenildi.

Nizamülmülk’ün tertibi sonrasında,Batıniler kendilerine kurulan tuzağa çekilmişler, Sencer oraya gitmemek için ne yapsa da başarılı olamamış, Tapar’la karşı karşıya gelmiş ve vuruşmada yüzü açılan Sencer’in boynuna Tapar’ın kılıcı dayanmıştı. Tapar’ı durduran hamle kimden gelecektir?

Sencer, Batınilerle giriştiği mücadelenin en kritik eşiğinde yoluna devam edebilecek midir? Batınilerden aldığı istihbarat neticesinde Andreas, askerlerini öldüren Melikşah’tan intikam almak için Kuvel civarında gizlenen özel birliği kılıçtan geçirmişti. Baskına uğrayan özel birlikten bir kişi sağ kalmıştır.

O da Melikşah’ın hassa askeri Yalman’dı. Yalman çetin bir yolculuktan sonra Isfahan’a varmayı başarmıştı. Yalman, Hasan Sabbah’ın ihanetini ayyuka çıkarabilecek midir? Hasan Sabbah, Yalman’ın kendini ele vermesini engelleyebilecek midir? Melikşah özel birliğin intikamını nasıl alacaktır? Isfahan meydanında derin ilmiyle Batıni daisini mağlup eden Gazali, halkın ve dahi İbn-i Attaş’ın dikkatini üzerinde toplamıştı.

Davalarına karşı açıktan açığa bayrak açan bu genç âlime karşı Attaş’ın tutumu ne olacaktır? İbn-i Attaş, Gazali’yi bertaraf etmek için nasıl bir strateji izleyecektir? Nizamülmülk, Gazali’yi Batınilerden koruyabilecek midir? Gazali’nin akıbeti ne olacaktır? Diğer yandan geçirdiği elim kazanın sonrasında Elçin’in sanrılarıyla boğuşmak zorunda kalan Terken’in doğumu erkenden başlamıştı. Uzun ve sancılı geçen doğum sonunda Terken Hatun’u ve Melikşah’ı neler bekleyecektir?

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mevhibe inal

Türk Tarihinde Kılıç ve İntikam iyi de sahneler ince işlenmemiş, çok kanlı. Hanım ve çocuklar seyredemiyor. Tam da Batının Türkleri vahşi gösterme çabaları olduğu bir zamanda?! Hollywood vurdu kırdısı çok mu iyiydi de.. onlardan danışmanı alıyoruz?!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23