• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ülkeyi karıştıran olay! Devlet sırrını ifşa edip görüntüleri yayınladılar

Çin'de yayın yapan Modern Ships isimli dergi, son sayısında Çin'in geliştirdiği gizli savaş uçağının bilgisayar ortamında hazırlanmış görüntülerini paylaştı.

2019-11-19 12:53:00 - 2019-11-19 12:57:36
Ülkeyi karıştıran olay! Devlet sırrını ifşa edip görüntüleri yayınladılar

Ülkeyi yöneten Çin Komünist Parti'nin yayın organı olan Modern Ships isimli dergide Çin'in geliştirdiği yeni silahının bütün detayları okurla paylaşıldı.

Derginin kapağında ve içindeki göbek sayfalarında ülkenin yeni savaş uçağı H-6N oldukça detaylı bir şekilde görüntüleniyor. Bilgisayar ortamında hazırlanan görüntülerde uçak gövdesinin tam altında ise devasa boyutlarda bir balistik füze yer alıyor. Halihazırda Çin ordusu tarafından kullanılan Dong Feng-15'e benzeyen füzenin görüntüsünün ortaya çıkması Çin'de büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Çin hükümetinin gazetesi Global Times, hasar tespit çalışması yaparak konuyla ilgili kapsamlı bir haber yayınladı. Global Times'ın haberinde, "Görüntüler bilgisayar ortamında yapıldı ve tamamen konsept. Bu görüntü ile ilgili resmi bir açıklama yoktur" ifadesi kullanıldı.

Batılı savunma sanayi uzmanlarını harekete geçirdi

Öte yandan bu görüntü Batılı savunma sanayi uzmanlarını harekete geçirdi. Flight Global'a konuşan Avustralya Stratejik Politika Enstitüsü analisti Malcolm Davis, "Eğer bu görüntü gerçekse bu durum Çin ordusunun gemisavar sistemlerinin büyük oranda geliştiğini gözler önüne seriyor" dedi.

Sosyal medyada tartışma yarattı

Öte yandan görüntüler sosyal medyada tartışma yarattı. Bazı kullanıcılar, savaş uçağında yapılan bu gelişmelerin korkutucu sonuçları olabileceğini yazdı.

Baslistik füze iddiası

Avustralya'nın çok okunan internet sitelerinden news.com.au, "Bu değişiklikler savaş uçağının nükleer başlıklı ya da hipersonik hızla ilerleyen balistik füze taşıyabileceği iddialarını da gündeme getirdi" yorumunu yaptı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yusuf

Yakinda bu yayini yapan dergi saiplerinin supheli olumlerini duyariz.
 • Yanıtla

ömer

kasıtlı olarak batıya ve abd ye gözdağı vermek amacıyla yayınlanmıştır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23