UEFA'dan Fenerbahçe'ye kötü haber!

UEFA, FFP anlaşmasının gerekliliklerini yerine getirmediği gerekçesiyle Fenerbahçe'nin bir üst kurula sevk edildiğini açıkladı.

24 Mayıs 2019 Cuma 21:44
UEFA'dan Fenerbahçe'ye kötü haber!

UEFA, FFP konusunda yaptığı anlaşmanın incelenmesinin ardından Fenerbahçe'nin ise bir üst kurula sevk edildiği açıklandı. UEFA, Galatasaray'ın ise FFP anlaşması kapsamında 2018/19 gerekliliklerini yerine getirdiğini duyurdu.

Başa baş bütçe gerekliliği yerine getirilmedi

UEFA'nın yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin Mayıs 2016'da imzaladığı anlaşma sonrasında 2018/2019 sezonu için "başa baş" bütçe gerekliliğini yerine getirmediği kaydedildi.

Karar 2 hafta içinde açıklanır

UEFA, Fenerbahçe'nin Kulüp Finansal Kontrol Yargı Birimi'ne sevk edildiğini kaydetti. Fenerbahçe ile ilgili kararın, 2 hafta içinde çıkması bekleniyor.

Galatasaray'a geçer not

UEFA'nın yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın UEFA ile imzaladığı anlaşmanın doğrultusunda 2018/19 sezonu için hedeflerini tamamiyle gerçekleştirdiği ve bu sezon bir yaptırım uygulanmayacağı kaydedildi.

Öte yandan Galatasaray ile yapılan anlaşmanın 2021/22 sezonuna kadar geçerli olduğu ve sarı-kırmızılıların izleme periyodunun devam ettiği duyuruldu.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 21:44

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Haziran 2019