Ucuz ete zam geldi! İşte yeni fiyatlar

Ramazan ayına sayılı günler kala ete olan talepler arttı. Taleplerin artışı zammı da beraberinde getirdi.

25 Nisan 2019 Perşembe 10:22
Ucuz ete zam geldi! İşte yeni fiyatlar

Kırmızı et fiyatlarının yüksel olması nedeniyle devlet harekete geçerek üç büyük market ile anlaştı ve ucuz et satışına başladı. Ucuz et satışında 1 kilogram kıyma 28 liraya, 1 kilogram dana kuşbaşı ise 31 liraya satılıyordu. Bu fiyatlar maddi durumu iyi olmayan vatandaşları sevindirmişti.

Zam geldi

Ancak yükselen enflasyonun da etkisiyle et fiyatlarına  zam geldi. Ucuz et satışında kıymanın kilogram fiyatı 39 liraya, dana kuşbaşının kilogram fiyatı ise 42 liraya çıktı. Genel zammın yaklaşık yüzde 35 oranında olduğu belirtiliyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 10:22

YORUM YAZ

 • KaharamanKaharaman26 gün önce
  Tarımbakanı nerde hanı et ucuzlayacaktı verdiğim oy haram olsun başka birşey demiyorum vatandaşın hayrına neyaptınızki tarım bitti hayvancılık bitti başka nediyeyim.
 • vagifvagif27 gün önce
  Tarim bakaniKanadadaPatetessatanlari Tanziyada domatessogansatanlariylamesguldur..TurkiyedePancar patates vesairekilmeye KVOTAkoyarak SIZI KULMI SAYIR BU ADAM??TurkiyeyeVurusmazonasi deye Suriyeliler kacsinPatateside oradan idxal edin..Yaziklar olsun TARIM BAKANINAINSANADA ARASINACIKIR..
 • eminemin27 gün önce
  Zaten ne vakittir, BİMde filan ucuz et yoktu! sanki seçim filan beklendi, seçimden sonra tamamen bitti. 500 gr et hiç yoktu, 400 gram eti de 17,5'ten satıyorlardı.Fakıbaba iyi bir bakandı aslında, bu onun icraatıydı. pragmatik çözümler üretiyordu, şu an nerede hangi görevde?
 • misafirmisafir27 gün önce
  1 ay boyunca 1 çay 1 simitle idare edersek asgari ücretin yarısı artıyor arkadaş ne gerek var ete.
 • hsnhsn28 gün önce
  zam yeni değil ki en az iki aya yakındır graöajı 400 e düşürüp 500 gram fiyatından satılıyordu ama reklam etiketleri 500 gram gösteriyordu ben bunu bin de gördüm
 • mehmet eminmehmet emin28 gün önce
  Erkan Tan ver mehteriii
 • turkturk28 gün önce
  TAVUK GOTU TBE TUTAR MI ETE BOYLEZAM GELIR
 • Nazım ZenginNazım Zengin28 gün önce
  Yıllardır bu partiye verdiğim oy için yazıklar olsun! Başka bir diyeceğim yok! Ete bir kalemde %35 zam yapacaksın ama enflasyon %20 diyeceksin; sonra da mecliste vekillere ucuza yedirdiğin etin faturasını millete ödeteceksin! Zehir zıkkım olsun!
 • SerdarSerdar28 gün önce
  MEHDİ EKER denen zat-ı muhterem 10 - 11 SENE tarım ve hayvancılık bakanı niye yapıldı? ve HOLLANDA bu adamı devlet nişanı niye verdi hiç sorguladınız mı? Yoksa TÜRKİYE de ki tarımı ve hayvancılığı bitirdiği için mi ödüllendirdiler o adamı?
 • Sömürüye açıkSömürüye açık28 gün önce
  Ülkeyi yaşanmaz hale getirmek için çalmaya devam. Turizm tesistelerinin çoğu yabancıların elinde. Alman turist, Alman hoteline geliyor, parasını Almanyada kredi kartıyla ödüyor. Bizimkiler uçaktan inerken kaç kişi indiğini sayarak övünüyor. Ne vergi var, ne ülkeye para getiriyorlar, ne de alışveriş yapıyorlar. Turist sayısı 50 milyonu geçecekmiş, onların hizmetçiliğini yaparak sezonluk işimiz olacakmış, bizim milletimiz avrupanın pislettiğini temizlemek için mi var? Kimin umurunda? Halkımıza bunu layık görenler itibarlı kişilermiş.
 • FaniFani28 gün önce
  ET teki rantı bitirecek kişiler bu işin RANTINI yiyor olmasın? Yıllardır değişmedi, gelen eti seviyor. Vatandaşı da seviyor. Et fiyatında Almanya standartını geçtik. Yalnız onlar bir gün çalışmasıyla 10 kilo et alırken biz 1,5 kilo et alabiliyoruz.Onlar bir günlük çalışma ile arabasının deposunu ful benzin dolduruyor biz depoyu doldurmak için 5 gün çalışmalıyız. İşte bunları düzeltecek, bu yolda savaşacak yöneticiler bulursak kurtuluruz. Yoksa gençlerimiz başka ülke vatandaşı olmak için can atarlar.
 • kenan karAkenan karA28 gün önce
  ette 0/035zam gelsecek dollar 5.85olacak dolarin fiyati 7.5 veya 8 olmali sen dolarla ugrasana kadar etle samanla sogan ve oatazes ayrla halka
 • karamanlıkaramanlı28 gün önce
  Karamollaoğlu: Beyaz AK Partili adam beton ve asfaltın yenmediğini anlayacak
 • Ömür dediğin bir gündür.Ömür dediğin bir gündür.28 gün önce
  Hani ucuzluk tanzim satışları nerede ne oldu?Her şey vatandaşın gazını almak içindi ve alındı iş bitti.Zamlar aynen olduğu yerde kaldı.Maksat Memleketin omurgasını oluşturan kesimin parasını emeğini hiç etmekti ve öyle de oldu.Bu devirde patronların güdümünde olmayan siyasetçi kaldı mı acaba?
 • meyyidmeyyid28 gün önce
  ALLAH c.c. günah yazmasın ama ete hiç benzemiyordu bu marketlerdeki etler.başta bende çok destekledim marketlerdeki ucuz et işini ama pişmiyor mübarek.süte batırdım akşamdan yine lastik gibi.biraz daha fazla verip "bilinen"kasaptan iyi et almak daha iyi.ama fiyatı dengeleme açısından marketlerdeki etin fiyatının uygun olması iyiydi.şimdi zam geldiyse vay vatandaşın haline...köylü ağlanıyordu hayvancılık öldü diye şimdi kitlerler zammı.bu arada hayvancılık öldü diyorlar ama adam gibi kıyma 50 tl .şimdi 60 tl rahat olur.nasıl zarar ediyorlar anlamış değilim..
 • KaraKara28 gün önce
  Yükselişe geçtik aman düşmeyelim..
 • Ucuz etin yahnisi Ucuz etin yahnisi 28 gün önce
  Ucuz ete zam geldi, yani artık pahalı oldu ama adı ucuz et olarak kalsın. Bir şeyi 40 kere söylerseniz gerçek olur. 49 TL'lik ere ucuz et ver oradan, ucuz et alacağım, ucuz et yiyorum, ucuz etle köfte yaptım gibi cümlelerle konuşulursa o zaman psikolojik olarak rahat olur. Hükümetimiz sağ olsun. Pahalı olan ama adı ucuz et olan bir keşif yaptılar. Fakirler buna sevinir. Ucuz ete zam yapıp adını ucuz et olarak koruma altına almak çok milli ve yerli bir hamledir. Yani kilosu pahalı olan ama adı ucuz et olan milli ve yerli et üretilmiş oldu.
 • AydınAydın28 gün önce
  Etin kilosunu 7 TL den verin. Bakın ülke nasıl kalkınıyor. İnsanları aç bırakarak, beslenmeye, vizelerle dünyadada dolaşmaya engel olarak Türkiye nin önü kesiliyor. Almanya da 7 euro ise bizde de 7 TL olsun, bakın seçimde nasıl farklı kazanılıyor. Tok asker savaşır, aç seçmen liderin peşinde gitmez. Sadece ET seçim kazandırır. Başka tüyo vermem kusura bakmayın.
 • AbdullahAbdullah28 gün önce
  Et yemeyince ölmez millet. Yeter ki AK partimizin arkasında duralım. Ekmekle su yeter bu millete. Vesselam.
 • Diş mihrakDiş mihrak28 gün önce
  Zam fırsatcılığını dinsiz kafirler değil dinli kafirler yapıyor allah diye vaaz edenler yapıyor hayırlı olsun ramazan. Kim demiş ramazan ayında şeytanlar zincire vurulur diye. Şeytandan daha tehlikeli müslümanlar var. Önce haber geliyor et ile fiyatlar sabit kalacak dalgalanma olmayacak diye hükümeti destekleyici kılıfta. Sonra müjdeli haber ete zam .zaten topbaş efendi hasretlerinin biminde etegramaj oyunuyla%20 zam yapılmıştı onun üstüne ilaç gibi%35 iyi geldi.ben oruç tutacağım lakin allah için değil kilo vermek için. İbadetlere para manyağı transfer hocalar su katıyor diksiniyorum onlar allah dedikce islam dininden soğuyorum.
 • aliali28 gün önce
  zam değildir.fiyat ayarlamasıdır. seççim bitti arttırın fiyatları maaşa zam yüzde 10 etezam yüzde 35
 • abdullahabdullah28 gün önce
  Boşver sen zamları.şu an tek sıkıntı istanbul
 • Ucuz et çoktan pahalandıUcuz et çoktan pahalandı28 gün önce
  O zam secimden 1 hafta once geldi. Zam secimde Erdoganın elini zayiflatmak için yapildı haberini yapmayın şimdi ramazanda zam geldi haberi yapın pes. Tarim bakani derhal gorevden alinmalidir.
 • Cüneyt BeyazCüneyt Beyaz28 gün önce
  arkadaşlar lütfen herkes zengin olduğu için çok et yiyip zamlatmayın şu eti, hükümetimiz zor durumda kalıyor
 • HasanHasan28 gün önce
  Köydeki gençlere hayvan beslemeyi mecbur hale getireceksin,hepsi yan gelip yatıyor

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019