• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye’yi bırak kendi ülkene bak!

Türkiye, koronavirüse karşı seferber olup tam bir koordinasyon içerisinde çalışırken, yurt dışı uzantılı basın kuruluşları hükümetimizin mücadelesini sekteye uğratacak yayınlar yapıyor.

Yeniakit Publisher
2020-03-26 09:43:00 -
Türkiye’yi bırak kendi ülkene bak!

İngiliz BBC Türkçe, “Türkiye’nin koronavirüs salgınına karşı aldığı tedbirler yeterli mi?” başlıklı haberinde, ülkemizin salgına karşı aldığı tedbirleri eksik göstermeye çalıştı. BBC’nin küstahlığı bu kadarla da sınırlı kalmazken, ayın haberin görselinde bir cami fotoğrafı kullandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ‘mikrofon dağıtırsanız bağırmayız’ diyerek küstah bir çıkış yapan muhabirin de BBC çalışanı olduğu ortaya çıkmıştı.

Bizi kötülüyorlar

Sağlık sistemi çökme noktasına gelen Almanya uzantılı DW Türkçe de, ülkemize yönelik algı operasyonu yapan yayıncı kuruluşlardan. DW, twitter sitesinde yaptığı paylaşımda, “Türkiye’de en az 32 milyonun enfekte olacağı tahmin ediliyor. Bu 150 bin ile 600 bin arasında ölüm demek. En az 640 bin kişilik yoğun bakım ünitesi gerekli. Solunum cihazı olmadan ölüm oranı yüzde 90” gibi asılsız rakamları okuyucusuna sundu. DW, birçok haberinde de Sağlık Bakanlığı’nın aldığı tedbirleri küçümseyici bir dil kullandı. Independent Türkçe de “Maske yiyip kolonya mı içeceğiz” haberiyle ekonomik buhran olduğu yönünde kara propaganda yaptı.

Çin sınır dışı etmişti

Daha önce de Hatay’ı Suriye sınırları içerisinde gösteren skandal nitelikte yayınlar yapan Sputnik Türkiye ise sağlık çalışanlarımızı demorilize etmeye yönelik haberler yapıyor. Son olarak “24 aile hekimi ile hemşirenin koronavirüs testi pozitif” haberinde doktorların morali hedef alındı. Çin, virüsle mücadeleye darbe vurdukları gerekçesiyle, CNN, BBC, NYT ve Washington Post gibi gazetelerin muhabirlerini deport etmişti.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sassas

İhtar verilsin uymazlarsa çingibi kıçlarına tekmeyi basalım
 • Yanıtla

OSMAN GENÇ

Bu ingiliz İttihatçılarla birlikte Osmanlı'yı yıkmadı mı? Dünyadaki fakir ülkelerin bütün hazinelerini çalmadı mı? İslam topraklarını kan gölüne çevirmedi mi? Afrikalı zencileri üst üste koyup gemilerde taşıyarak Amerika'da köle olarak kullanmadı mı?Bunlara kim medeniyetin beşiği diyorsa, medeni diyorsa yüzüne tükürürüm.Dünyanın başındaki en büyük bela ingilizlerle yahudilerdir.İngiliz kraliçesinin ve kralının oturduğu taht olduğu gibi çalıntı altınlardan mücevherlerden yapılmış. İngiliz hala krallıkla yönetiliyor ama bizimkiler kendi geçmişimizi kötüleyip küfürler edip duruyorlar. Yazıklar olsun be. Hala ceddim Osmanlı'nın bize emanet ettiği topraklarda yaşıyoruz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23