Türkiye'ye hakaretler! Resmen çıldırdılar

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) hükümetinin 1974'ten beri kapalı olan ve 'hayalet şehir' diye bilinen Maraş'ın açma kararı sonrası çılgına döndü.

19 Haziran 2019 Çarşamba 17:35
Türkiye'ye hakaretler! Resmen çıldırdılar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) hükümetinin 1974'ten beri kapalı olan ve 'hayalet şehir' diye bilinen Maraş'ın açılması kararına, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nce (GKRY) tepki gösterildi.

Rum Kesimi Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Vasilis Palmas, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay'ın Maraş ile ilgili "Envanter çalışması yapılacak" açıklamasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Türkleri işgalci olarak lanse etti

Palmas, "İşgal rejimi kendi bölücü görüşlerini teşvik ediyor. Karar, Türkiye'nin yönlendirilmesiyle alındı. 2014 yılında ABD eski Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Kıbrıs ziyareti sırasında Mağusa konusu ile ilgili Kıbrıslı Rumlar, Kıbrıslı Türkler ve yabancı uzmanların katılımıyla bir komitenin oluşturulmasına yakındık; ancak bu, son anda Sayın Özersay tarafından reddedildi" diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 17:35

YORUM YAZ

 • ZiyaZiya1 ay önce
  Kıbrıs ve maraş bizimdir bizim kalacak
 • Osmanlı torunuOsmanlı torunu1 ay önce
  Kıbrıs Maraş açılması geç kalındı.orasini kılıç hakkı için açılması lazımdır.rahmetli Erbakan hocamızın Fatih'in dir.oraya çok şehitleri verdik.rahmetliRauf Denktaş çok uğraştı Kıbrıs müslüman devlet leri hiç biri tanımadığı şimdi etrafı enerji var.simdi mecbur tanımadılar Türkiye cumhuriyeti nin eyalet i ilan etmek lazımdır
 • güncegünce1 ay önce
  Geç bile kalındı
 • MuhlisMuhlis1 ay önce
  Maraşta bizim Muşta bizim

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Temmuz 2019