Türkiye'den tutuklu DEAŞ'lılara dair açıklama!

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Suriye'de tutuklu bulunan DEAŞ'lı teröristlere dair önemli bir açıklamada bulundu.

12 Ekim 2019 Cumartesi 16:26
Türkiye'den tutuklu DEAŞ'lılara dair açıklama!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump ile yaptığı son telefon görüşmesinde belirttikleri üzere, Barış Pınarı Harekatıyla terörden arındırılacak alanlardaki alıkoyma merkezlerinde bulunan DEAŞ unsurlarının ve yine harekat alanındaki kamplarda bulunan ailelerinin gözetimini üstleneceğiz. Ülkemizce gözetim altına alınacak DEAŞ mensupları ve ailelerinin, bu aşamada, Suriye içinde terörden arındırılmış bölgelerde tutulması yönünde çalışmalar yapılacaktır" dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Barış Pınarı Harekatı Kapsamında DEAŞ’lı tutuklular ve ailelerinin akıbeti hakkında açıklama yaptı. Aksoy yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Türkiye’nin Barış Pınarı Operasyonu kapsamında Suriye’nin kuzey doğusunu terörden arındırarak güvenli bölge oluşturma çabasını gölgelemeye yönelik çabaları yakından takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump ile yaptığı son telefon görüşmesinde belirttikleri üzere, Barış Pınarı Harekatıyla terörden arındırılacak alanlardaki alıkoyma merkezlerinde bulunan DEAŞ unsurlarının ve yine harekat alanındaki kamplarda bulunan ailelerinin gözetimini üstleneceğiz.

Ülkemizce gözetim altına alınacak DEAŞ mensupları ve ailelerinin, bu aşamada, Suriye içinde terörden arındırılmış bölgelerde tutulması yönünde çalışmalar yapılacaktır.

DEAŞ’la ilintili yabancı terörist savaşçıların suça karışmamış eş ve çocuklarının rehabilitasyonu konusunda vatandaşı oldukları ülkeler ve uluslararası örgütlerle birlikte çalışmaya hazırız.
Öte yandan, kalıcı çözümün Suriye’de tutulan yabancı terörist savaşçılar ve ailelerinin, vatandaşlığını taşıdıkları menşe ülkelerce geri alınması, yargılanması ve rehabilitasyonundan geçtiği bilinmelidir. Bu doğrultuda uluslararası toplumun ortak çabalarını önemsiyoruz. Türkiye, uluslararası toplumun bu amaçla sarfedeceği gayretlere her türlü katkıyı vermeye devam edecektir."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 16:26

YORUM YAZ

 • AgaAga2 gün önce
  Beslemesi de tamam da pkk daesi içerde tutmaz bırakır inşallah yeni sıkıntılar oluşmaz . Yen'i maliyetler Türkiye'yi zorlar zaten Suriye için de en az 50 milyar dolar lazım . Ordumuz terörü her türlüsünü bitirmeye muktedir elhamdulillah
 • CanCan3 gün önce
  Aferin desenize 70 000 deasci nin yemegi bakimi bizim vergilerimiz ile yapacaginizi. Trump in esek hediyesi aferin bizim Türk halkin sirtina yüklediniz. Biz ne de olsa enayiz. Cok basarili disisleri gurur duymak lazim vergilerimize heba etmekte. Reziller
 • davincidavinci3 gün önce
  bunları sakın türkiye getireyim demesinler.
 • SerdarSerdar3 gün önce
  Onları eğer TÜRKİYE ye sokarsanız...........
 • TarafsızTarafsız3 gün önce
  Allah Mehmetçiğin yar ve yardımcısı olsun. Bu operasyon ülkemizin bekası için şart idi, Allah'ın izni ve milletimizin duaları ile başaracağız. Keşke şu DEAŞ lı köpekleri de beslemek zorunda kalmasak. İnşallah ona da bir çözüm bulunur. ABD kucağımıza koydu gitti.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019