Türkiye’den Arap Birliği’nin skandal bildirisine ilk tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Barış Pınarı Harekatı’na karşı Arap Birliği’nin yayınladığı kabul edilemez bildiriyi kınayan bir açıklamada bulundu.

12 Ekim 2019 Cumartesi 18:16
Türkiye’den Arap Birliği’nin skandal bildirisine ilk tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden İngilizce olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Bugün yayımladığı bildiride ülkemizin Suriye’nin kuzeydoğusunda gerçekleştirdiği terörle mücadele operasyonunu ‘işgal’ olarak tanımlayan Arap Birliği’ni en sert biçimde kınıyorum.

Türkiye’nin Filistin halkının haklarını savunmasından, Kudüs’ün işgalcilere peşkeş çekilmesine itiraz etmesinden, darbelere, cinayetlere ya da Yemen’de masum insanların bombalanması gibi olaylara karşı durmasından rahatsız olanların Arap dünyasını temsil etmediğini çok iyi biliyoruz.

Nüfusunun büyük çoğunluğu Araplardan oluşan bir bölgenin PKK terör örgütü tarafından işgal edilmesinden, masum Arap sivillerin yurtlarından sürülmesinden, Arap köylerinin yerle bir edilmesinden hiçbir rahatsızlık duymayanların, terörle mücadelemizden duyduğu rahatsızlık bizim için ancak bir gurur vesilesi olabilir."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 18:16

YORUM YAZ

 • Hasan bsudslHasan bsudsl5 gün önce
  F altın! Ben bunu biryerletdrn tanıyorum! Arap kardeşleri kazığı sokunca aklı başına gelmiş gibi gibi
 • MunirMunir5 gün önce
  Maalesef bu arap ülkelerini arap olmayanlar, emperyalist ve siyonistlerine piyonları yönetiyor. onların altlarına binip onların türküsünü söylüyorlar.
 • SimyagerSimyager5 gün önce
  Katar, Somali ve Filistin bildiriyi engellemedi, neden ?
 • Ke-mal Ke-mal 5 gün önce
  Karıştırın arap ülkelerini olsun bitsin!
 • ÖmerÖmer5 gün önce
  Arap halkları ile bir meselemiz yok ama yöneticiler öyle değil o kadar çapsız bilgiden yoksunlar ki . İslam alemi birlik olmak zorunda nerde yoksa İsrail bu kadar atını oynatabilir mi? Aldıkları kararı çok ta önemsemeyelim işimize bakalım
 • abdullahabdullah5 gün önce
  Darbeci siyonist kuklası kaatil SİSİ nin Mısır TV si, Barış Pınarı Harekatına DETEK VERDİĞİNİ AÇIKLAYAN KATAR TEMSİLCİSİ Muhammed Atiyye konuşurrken CANLI YAYINI KESİP konuşma bitince TEKRAR DEVAM EDİYOR.. alçakların çok olması iyilerin hakkını teslim etmemize engel olmasın...yoksa alçakların oyununa geliriz
 • VatanseverVatansever5 gün önce
  Türk 'ün Türkten başka dostu yoktur 100 lerce kez bunu gördük. Araplar her zamanki gibi gene sırtımızdan vurdu. Filistin için ne mücadeleler verdik onlar bile yanımızda değil. Katar a ambargo uygulandı uçaklarımızı seferber ettik o bile karşımızda. Aynı şekilde sudiarabistan kıralı öldü 3 gün yaş ilan edildi saygımızı gösterdik onlarda karşımızda. EY TÜRK MİLLETİ UYUMA GÖR BUNLARI. Ders çıkar.
 • AkiAki5 gün önce
  Biz ağız dolusu Ne mutlu Türküm diyenler yine haklı çıktık Türküm bile diyemeyen ümmetçiler Arap sevinci siyasetçiler yine araplardan ihanet gördü 
 • laikiz elhamdülillahlaikiz elhamdülillah5 gün önce
  dinciler umarım anlmışsınızdır ümmet kardeşliğin arap kardeşliğinin din kardeşliğinin filistinin hikaye olduğunu.
 • MsertMsert5 gün önce
  Arap birligiymiş ...ımın birligi
 • hercaihercai5 gün önce
  SINIRSIZ, KATAR BE FILISTIN IMZA ATMADI! HABERLERE DE INANMA. KATAR EMIRI TURKIYE YI DESTEKLIYORUM DEDI, FILISTINLILER DE OYLE, MAHMUT ABBAS ZATEN YAHUDI USAGI1 YEMEN'I ISE BILMIYORUM
 • E doğan E doğan 5 gün önce
  Biri bana söylesin bu arap yöneticiler ne zaman .........lığı brakacak 
 • Ovalı Ovalı 5 gün önce
  Arap birliğinin gerçek adı,ABD birliği. Arap devletlerini ,ebucehiller ,ebulehepler yönetiyor. Bunu bilmeyen mivar?
 • abdullahabdullah5 gün önce
  Bunların şerefi, onuru, NAMUSLARI KUDÜSTE, tamamı arap olan AYN EL ARAP'ın yerli halkı sürülüp abd kuklalarının yerleştirildiği adının Kobani yapılmasında seyirci kaldığında, SUriye Diktatörü DARBECİ ESEDİN Rus Lİderi Putinin arkasında kırmızı halıda gerisinde koruma gibi yürütülmesinde, SİSİ kahpesinin ABD KEMİĞİ ile seçilmiş Mursiyi darbe ile devirip katletmesinde, SUUD/BAE müşterek CİNAYETLERİYLE KAŞIKÇIYI VAHŞİCE KATLETTİĞİNDE SESSİZ KALMASINDA, çoğunun siyonist-evanjelik kuklalar haline gelmesinde KAYBETTİLER NAMUSLARINI; ŞEREFLERİNİ, ONURLARINI.... daha önce de Osmanlıya İngiliz işbirliği ile isyan ederek başlangıçtaki büyük kayıpları var.... ALLAH SAMİMİ MÜMİN ARAP HALKINA YARDIM ETSİN GÜÇ VERSİN VE BU UTANÇ KAYNAĞI ALÇAK DİKTATÖRLER SÜRÜSÜNDEN KURTARSIN EN KISA ZAMANDA
 • özkanözkan5 gün önce
  Büyük ...lerbirligi!!!
 • Sen sen***Ben benSen sen***Ben ben5 gün önce
  Bizim Türk milleti ve devleti olarak hiç bir vakit Arap milleti ile bir sorunumuz olmamıştır. Lakin idarecileri ise tam bir SATILMIŞLIK içindeler. 
 • SınırsızSınırsız5 gün önce
  Kardeşim şu bir gerçek Filistin Katar ve Yemen bu bildiriye imza attı mı atmadı mı
 • Bay BBay B5 gün önce
  Bunlar ...........sız Yüce yaradan bunları ................
 • SadeddinSadeddin5 gün önce
  Namusunu batılılara kiralayanların Türkiye'yi kınamaları çok komik

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019