• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türk SİHA'larını işaret etti: Kritik rol oynadı!

Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Sirus Seccad Gazi, Türk SİHA'larının Azerbaycan'ın Ermenistan'a karşı işgal edilmiş topraklarda verdiği mücadelede kritik rol oynadığını belirtti.

Yeniakit Publisher
2021-06-12 16:44:00 -
Türk SİHA'larını işaret etti: Kritik rol oynadı!

Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Sirus Seccad Gazi, çatışmalarla ilgili eşiğin değiştiğini belirterek, Türk SİHA'larının, Azerbaycan'ın Ermenistan'a karşı verdiği mücadelede oynadığı kritik role vurgu yaptı.

Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Sirus Seccad Gazi, Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) tarafından düzenlenen "Değişen Uluslararası Sahne: Pakistan'ın Bakışı" panelinde konuştu.

"Türk SİHA'ları kritik rol oynadı"

İttifakların değiştiğini ve güçlerin yeniden hizalanması gerektiğini kaydeden Gazi, çatışmalarla ilgili eşiğin değiştiğini belirterek, Türk SİHA'larının Azerbaycan'ın Ermenistan'a karşı işgal edilmiş topraklarda verdiği mücadelede kritik rol oynadığını söyledi.

Türkiye-Pakistan ilişkileri

Türkiye ve Pakistan'ın önemli konumlarının olduğunu vurgulayan Gazi, iki ülkenin önemli coğrafyaları birleştirdiğini aktardı.

Türkiye-Pakistan ilişkilerine de değinen Gazi, iki ülkenin bencillikten uzak, karşılıklı güven ve anlayışa dayalı dost olduklarını ve bu dostluğun dünyanın başka ülkeleri arasında görülemeyecek bir dostluk olduğunu belirterek, "Uluslararası konularda birbirimizi destekliyoruz ve sosyo-ekonomik kalkınma alanında güçlü iş birliğimiz var. Siyasi ve askeri düzeyde sık sık görüşmeler yapıyoruz" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ÜMÜT

Dünya bu iha'ları siha'ları konuşuyorlar takdir tebrik ediyorlar Ama her nedense 100 yere yakın Türkiye'nin başına bela olan CHP zihniyeti bir sefer olsun o kadar başarılara rağmen ne bir takdir ne bir tek teşekkür yok yok yok ama yalan iftara kıskançlık diz boyu
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23