• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Trump'tan yeni atılım! G-7 iptal G-11 geliyor

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, haziranda düzenlenmesi planlanan G7 Liderler Zirvesi'ni eylüle ertelediğini ve gruba Hindistan, Rusya, Güney Kore ve Avustralya'yı da eklemek istediğini duyurdu.

Yeniakit Publisher
2020-05-31 03:49:00 -
Trump'tan yeni atılım! G-7 iptal G-11 geliyor

ABD Başkanı Donald Trump, Florida'dan dönüşte uçaktaki gazetecilere, gelecek ay yapılması planlanan G7 Liderler Zirvesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Zirvenin Washington DC'de yüz yüze yapılmasını istediğini vurgulayan Trump, "Zirveyi, eylüle kadar erteliyorum. Gruba, Rusya, Hindistan, Güney Kore ve Avustralya'nın da eklenmesini istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Trump, "G7'nin, dünyada olanları düzgün bir şekilde temsil ettiğini hissetmiyorum. Bu ülkeler grubu, miadını doldurdu." görüşünü paylaştı.

G-7, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere ve ABD'den oluşuyor.

Trump, G7'nin Beyaz Saray'da olmasını istiyordu

G-7 Liderler Zirvesi'nin, 10-12 Haziran'da başkent Washington DC yakınlarındaki "Camp David" yerleşkesinde düzenlenmesi planlanmış ancak Kovid-19 salgını nedeniyle zirve online ortama taşınmıştı.

Trump ise 20 Mayıs'ta Twitter'dan yaptığı açıklamada, birçok ülkenin normalleşme sürecine girdiğine işaret ederek zirveyi yüz yüze yapmayı düşündüğünü belirtmişti.

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany de Trump'ın zirvenin Beyaz Saray'da yapılmasından yana olduğunu kaydetmiş ancak zirve için net tarih vermemişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Murat

Bir avuç Avustralya nedir ki? Dünya politikasında, ekonomisinde adı-sanı olmayan, Çinlilerin işi götürdüğü bi cezaevi parçası
 • Yanıtla

kara

KENDINCE BUNLARI YANINA ALIP TEKRAR DUNYAYI KANA BOYUYACAK . AUSTRALIA ALMASI COKTA SASIRTICI DEGIL AUSTRALIA SON 20 SENEDIR INGILTEREDEN COK AMERIKA NE DERSE YAPIYOR AMA RUSYA VE HINDISYTAN SAVAS HAZIRLIGI DEMEKI IKI ULKEYI YANINA ALACAK !! TABI BASKA BIR DURUM OLMAZSA ... ALLAH HAKIMIZDA HAYIRLIISNI VERSIN BENCE TURKIYE COKTA HEVESLENMELI KUTUPLASMAYA IKI TARAFLADA AYNI DEVAM ETISIN DIKAT EDIN BREZILA YADA YANINDA KI MEKSIKAYI DEMIYOR. AVRUPANIN YARISI RUSYADAN NEFRET EDIYOR .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı