Trump tehdit etmişti... Suudi Arabistan'dan skandal Türkiye çağrısı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'yi ekonomik yaptırımla tehdit etmesinin ardından, kukla Suudi Arabistan'dan, "Türkiye'ye yatırım yapmayın" çağrısı geldi.

11 Ekim 2019 Cuma 15:09
Trump tehdit etmişti... Suudi Arabistan'dan skandal Türkiye çağrısı!

Suudi Arabistan’ın resmi haber ajansı SPA’da dün yayınlanan mesajda "Krallık, Türk ordusu tarafından Suriye'nin kuzeydoğusundaki bölgelere başlatılan saldırıyı kınıyor" ifadeleri yer almasının ardından bu kez de mesaj ülkenin en önemli ekonomik kuruluşu Suudi Arabistan Odalar Birliği’nden (Council of Saudi Chambers-CSC) geldi.

CSC Yönetim Kurulu Başkanı Sami bin Abdullah Al-Obaidi, Türkiye’ye yatırım yapacak Suudi şirketleri uyardı.

Dünya Gazetesi'nin haberine göre; Sami bin Abdullah Al-Obaidi, medyadan yaptığı açıklamada Suudi şirketler için Türkiye’de yatırım yapmanın doğru olmadığını ifade etti.

Bu yılın temmuz ayında da Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’deki vatandaşlarını hırsızlığa karşı uyararak, pasaport ve paralarına sahip çıkmalarını ve acil durumlarda büyükelçiliğe veya başkonsolosluğa başvurmalarını istemişti.

Ardından Riyad yönetimi, Türkiye’ye rezervasyon yapan Suudi turistlerin vazgeçmeleri halinde zararların da karşılanacağını açıklamıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 15:09

YORUM YAZ

 • YiğitYiğit5 gün önce
  Ulan Selmanhadinizi bilin
 • MehmetMehmet5 gün önce
  bedevi arap ne zaman adam olmuş da konuşuyor.
 • İ.Keskinİ.Keskin5 gün önce
  İran,Arap özellikle Filistin yöneticilerinden çirkin kınamalar duyunca insanın içi burkuluyor. Hele barzo nankörüne ne diyelim. Arabistan boydan boya işgal edilmiş de haberimiz yok. Barış pınarları inşallah Yemen'e kadar Umman'a kadar ulaşır.
 • tırak kortırak kor5 gün önce
  **arabistan halkına kızmayın..ÖYLE BİR MASALSITAKVİMİMİZ VARKİ-bunları kral-sultan-şah-emir-şeyh-isimleriyleDİKDATÖR atayan ülkeler hristiyan veyahudi kırığıkurumlar ve kuruluşlardır-bunların sınırlarını çizen SKYP-PİCOT adlı iki hristiyan senin sınırınıda çizdiğini unutma--ırakın sınırını çizen seninde sınırını çizmliş sayılıyor-suriye sınırını çizen güç seninde sınırını çizmiş oluyor..arab halkı: böyle dikdatörlerinve BAAŞ (arap milliyetçisifaşist)fikir melunlarının ayak tabanları altında ezilmekte-bunlar MİLLİ GELİRlerinden payı alamaz ancak dikdatör ve aileleri alır--onun için SUUD KRALİve onun ...lerinehakaret edebilirsiniz..halkına değil.
 • kazım çobanderelikazım çobandereli5 gün önce
  suudi amerikanın düşmanlığı da artık aleni oldu.
 • ahmet koçakahmet koçak5 gün önce
  değilmi suudlu abd kuklaları ,sizi kukla yapan islam düşmanlarıyla kardeş olunur,sakın müslümanlara destek vermeyin.ALLAH müslümanları kardeş yapmıştır,türkiyeye düşman olarak müslümanlığınızı rezil hale getirdiniz sapıklar...
 • yusuf selimyusuf selim5 gün önce
  Türkiye yi yıllarca chp yönetmedi mi.aynı batı artığı zihniyet oraları hala yönetiyor.
 • MERTMERT5 gün önce
  Suriyelileride çağır şerefsiz krallık.İster arap, ister kürt ister türkmen olsun hepsini çağır.zararlarını da karşıla.çağırmazsan senden aşağılığı yok.mısırın şerefsiz yöneticileri ve onlara desdek veren zibideler.neden soydaşlarınızı çağımıyorsunuz ülkenize.iran denilen terör destekçisi.hani müslümandın?neden çağırmıyorsun Türkiyedeki suriyelilerin bir kısmını?avrupa denilen kafir topluluk, kaç lira para harcadınız lan, bu terörün oluşmasına ve suriyelilerin hayatta kalmasına?
 • ünalünal5 gün önce
  umre ve hac vazifesini yapanlar kimse para kazansın diye yapmıyor. aksine daha çok gideceğiz Kabe ve mescidi nebevide islamın sancaktarı ümmetin askerleri olarak buradayız hep burada olacağız diyeceğiz. yönetimlere değil halkları dinleyin.
 • ömerömer6 gün önce
  yahu bide deniliyorki araplara laf etmeyin sövmeyin peygamberimiz soyundandırlar kurban olsunlar peygamberimizin soyuna şimdikiler hep gavur piçleri çünkü onların dölleri şimdi işgal altında olan arap ülkelerinden sağlıklı imanlı çocukmu bekliyeceğiz işte böyle piçler doğacak
 • ömerömer6 gün önce
  sizi gidi abd dölleri sizi abd askerleri işgal döneminde ananızı becerdi yıllar sonra piçler olarak siz çıktınız yoksa bu abd sevdanız başka türlü açıklanamaz gavur aşıkları sizi
 • termintermin6 gün önce
  bu suudi lerin dini imanı para olmuş.. insanlıktan çıkmış artık,, yatırım yapmıyacaklarmış falan filan,,, sizin kanlı paranızdan bir hayır gelmez zaten,,, bunlar para için kendi halklarını bile düşünmüyor.. filistin yok olmuş suriyeli araplar ölmüş ülkelerini terk etmiş umrunda değil,, bunlara hayvan desem hayvanlara da hakaret olur...
 • recep alirecep ali6 gün önce
  bizim milletimizde defalarca bu şerefsizleri zengin etmek için umreye koşsun......
 • AnkaralıAnkaralı6 gün önce
  Suudi Amerikanın yahudi kökenli lideri kral Salman'ın katil ve siyonist köpeği prens salman bize akıl vermesin.
 • aliali6 gün önce
  SUUDİ AMERİKAN DEVLETİNİ GÜYA YÖNETEN İNGİLİZ SİYONİSTLERİ SALMAN VE K.... LERİELİNİZDEN GELENİ ARDINIZA KOYMAYIN
 • Mesut Mesut 6 gün önce
  Suudlarınsonuda yakın . Maalesef bizdeki chp ne ise suud , sisi ,mahmut abbas , körfez kralları hepsininkıblesibatı vatikanolan uşaklar .
 • Ahmet DÖNMEZAhmet DÖNMEZ6 gün önce
  Bizim kendisinin menfeati için umre seferleri düzenleyenlere duyurulur .Yatırım yapmayınki ekonomisin fayda görmesin sıkıntı çeksinlerki abd ve uşaklarına baş kaldıramasın TÜRKİYE
 • edyedy6 gün önce
  hacc-ıbilmem de umreye gidenler dolaylı olarakbu zındıklara yardım ediyor.gitmeyin. kaşıçıyı boğdular-kestiler-doğradılar-ateşe attılar -cesedinin esamesi yok. bunu yapan yaptıran müslüman değil.
 • Serdar Serdar 6 gün önce
  Şu ......lerin elinden mekke ve medineyi alacak bir babayiğit yokmu....
 • mustafamustafa6 gün önce
  bu kelimei tevhidi şu siyonist kukla bedevilerin hala bayraklarında olnmasına içerliyorum...
 • SevdaliSevdali6 gün önce
  Sizi Ingiliz usaklari,aman cok agir sanayiniz var dayatirim yapmazsaniz batariz.Allah petrolu kurutsa ,acliktan ölecek olan ilk sizsiniz.
 • AhmetAhmet6 gün önce
  Arabistan, Filistin, Mısır...Hele de Filistin için az uğraşmadık..! Netice orta da..Millet'i bozarak, ümmet yapmaya çalışanlara gelsin. Ama, sanmıyorum ki akılları başlarına gelsin.
 • konyalıkonyalı6 gün önce
  Merak etmeyin .......ler bir gün mekkeyide sizden kurtaracagız peygamberimizin kabeside işgal altında sayenizde siz 50 koyunu bile güdemessiniz
 • milletmillet6 gün önce
  .......ler siz ne müslüman ne hristiyansınız siz bir hiçsiniz hatta hiç oğlu hiçsiniz Kafirin uşakları Allah cezanızı verir inşallah
 • mehmet gümüşmehmet gümüş6 gün önce
  Bizde Tüm Müslümanlara buradan çağrı yapıyoruz.Hacca ve Umreye giden Kardeşlerimiz Suudi Arabistandan tek kuruşluk malzeme almasın. Bakalım onların ekonmisine
 • adiladil6 gün önce
  biz hala her yıl milyonlarca doları arabistana aktarmaya devam edelim ama. nede olsa islam ümmetiyiz
 • AbdülhamidAbdülhamid6 gün önce
  Katil yahudi uşakları

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019