• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Trump, Erdoğan'ın sözleriyle meydan okudu

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sık sık kullandığı, "Yalnızca Allah'ın önünde eğiliriz" sözleriyle, ülkesindeki protestoculara adeta meydan okudu.

Yeniakit Publisher
2020-07-04 11:31:00 -
Trump, Erdoğan'ın sözleriyle meydan okudu

ABD'nin Bağımsızlık Günü'nden önce ülkesinin kurucu liderlerinin gölgesinde konuşan ABD Başkanı Donald Trump, "aşırı solcu faşizm"in kuşatması altında olduklarını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) endişelerine rağmen Rushmore dağının önünde bir miting düzenleyen Trump'ın hedefinde, yine "ırkçı" olarak nitelendirdikleri heykelleri yıkan protestocular vardı.

Trump, ülkedeki en büyük anıtlardan birinin önünde, "Ülkemizde tarihimizin silinmesi, kahramanlarımızın adının kötüye çıkarılması, değerlerimizin yok edilmesi ve çocuklarımızın beyninin yıkanması için acımasız bir kampanya yürütülüyor" dedi. Mepanews'teki habere göre Trump, "Öfkeli çeteler kurucularımızın heykellerini yıkıyor, en kutsal anıtlarımızı vandalize ediyor ve şehirlerimizde şiddet dalgaları yayıyor" diye konuştu.

Trump, "Aklınızdan çıkarmayın bu solcu kültürel devrim, Amerikan Devrimi'ni ortadan kaldırmak için dizayn edilmiş" ifadelerini kullandı. Trump, "Bizi susturmak istiyorlar, ancak biz susmayacağız" derken kalabalık, "ABD, ABD" diye slogan attı.

"Yalnızca Tanrı önünde diz çökeriz"

Sporcuların "Siyahilerin Hayatları Önemlidir" (Black Lives Matter) hareketine destek vermek için milli marş sırasında diz çökmesine de göndermede bulunan Trump, "Biz sadece yüce Tanrı önünde diz çökeriz" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

CENGİZ

amerikanın hazin sonu.artık sen bile abd yi kurtaramazsın abd parçalanacak kaçış yok ektiklerinizi biçeceksiniz
 • Yanıtla

mehmet

dünyadaki süper güçler parçalanmaz,ekonomisi bozulduğu an sömürgelerine daha çok baskı yaparlar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı