• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

TRT'nin 'Mahrem' dizisi rekor kırıyor

Terör örgütü FETÖ ve 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçteki bilinmeyenleri anlatan, TRT 1'de yayınlanan "Mahrem" adlı belgeselin ilk bölümleri izlenme rekorları kırarken, Youtube'da yayınlanan videoları da milyonlarca kez izlendi.

Yeniakit Publisher
2021-07-27 02:52:00 - 2021-07-27 09:18:36
TRT'nin 'Mahrem' dizisi rekor kırıyor

Fetullahçı terör örgütü üyelerinin ilk kez açık kimlikle verdikleri röportajlara, yaşanmış olaylara ve belgelere yer veren drama belgesel “Mahrem”, TRT 1 ekranlarında izleyicisi ile buluşuyor.

Toplam 10 bölümden oluşan belgeselin ilk iki bölümünde FETÖ'nün ortaokul çağlarından itibaren öğrencilere nasıl yaklaştığı, askeri okullara nasıl eleman yerleştirdiği tanıkların açık beyanlarıyla işleniyor.

Belgeselin senaryosunu Gürkan Tanyaş'la birlikte kaleme alan, aynı zamanda "Mahrem"in yapımcılığını üstlenen Halis Cahit Kurutlu, yaptığı açıklamada, belgeselde, ortalama bireyin nasıl soğukkanlı bir katile, ahlaki kaidelerden sıyrılmış bir fedaiye ve bir casusluk şebekesinin kullanışlı piyonuna dönüşme hikayesini anlattıklarını söyledi.

Örgütün askeri yapılanması incelendi

Kurutlu, Mahrem'in sözlük anlamının başkalarının duymaması gereken, gizli olan şey şeklinde açıklayarak, "FETÖ de örgüt içerisinde başkalarından gizlediği yapılanmasına 'Mahrem Yapılanma' diyor. Hatta örgütün elebaşı, mahrem yapılanmanın altını çizerek yatak odası olarak nitelendiriyor. Biz de bu projede o yapılanmayı ele aldığımız için projenin adına bu ismi verdik." dedi.

Milyonlarca defa izlendi

Etkin pişmanlık yasasından yararlanan eski örgüt üyelerinin ilk kez açık kimlikle verdikleri röportajların yayımlanacağı Mahrem ilk bölümlerinden itibaren hem televizyonda hem de Youtube'da izlenme rekorları kırdı.

FETÖ mağdurlarının da ifadelerine yer verilen belgesel dizisi ilerleyen haftalarda da yeni bölümleriyle TRT 1'de izleyiciyle buluşacak.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali

Cok Iyi bir iş çıkarmış trt. tebrik ederim
 • Yanıtla

Kul fatma

Sinirlerim bozuldu izleyemedim sonunu bunları bilseydik kapı komşumdu bir tanesi bu öğrenciler için on beş günde bir gelir para isterdi o kadar yüzsüzlerdi yok diyorsun utanmadan isterlerdi ah bilseydim kapıdan içeri sokmazdım hainleri ne işkenceler yapılmış çocuklara şimdi bunları görüp ve ya zaten bilenler nasıl hizmet deyip peşlerinden gidebiliyor akıl alır gibi değil demekki bütün beyinleri yıkanmış hiç bir şey algılayamıyorlar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23