• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Toplum Bilimleri Kurulu üyeleri kimler? Toplum Bilimleri Kurulu kaç üyeden oluşuyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplum psikolojisi ve sosyolojik açıdan koronavirüsün incelenmesini sağlayacak olan Toplum Bilimleri Kurulu ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca, "Toplum Bilimleri Kurulu adını verdiğimiz yeni bir kurul oluşturduk. Peki, Toplum Bilimleri Kurulu üyeleri kimler? Toplum Bilimleri Kurulu kaç üyeden oluşuyor? Toplum Bilimleri Kurulu üyelerinin isimleri ne?

Yeniakit Publisher
2020-04-07 20:31:00 -
Toplum Bilimleri Kurulu üyeleri kimler? Toplum Bilimleri Kurulu kaç üyeden oluşuyor?

Toplum Bilimleri Kurulu üyeleri kimler?

Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede son durumu görüşmek için ikinci kez video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

Sağlık Bakanlığı'nın Bilkent Yerleşkesi'nde saat 15.00'te başlayan toplantının ardından Bakan Fahrettin Koca basın toplantısı düzenledi.

Bakan Koca, "Toplum Bilimleri Kurulu adını verdiğimiz yeni bir kurul oluşturduk. Bize hayatı kolaylaştıracak tekliflerde bulunacak. İlk toplantısını önümüzdeki günlerde gerçekleştirecek." ifadelerini kullandı.

Toplum Bilimleri Kurulu üyelerinin isimleri ne?

Kurula davet edilen halk sağlığı uzmanları, Adnan Menderes Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Pınar Okyay, Osmangazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş, Ankara Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan, Sağlık Bakanlığı Sağlık Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Özer, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Sağlık Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztür ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Tevfik Sünter oldu.

Yedi halk sağlığı uzmanı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığındaki toplantıya katıldı.

Koronavirüs salgını ile mücadelede Sağlık Bakanlığı'nın danışma kurulu hüviyetinde çalışan Bilim Kurulu'na 7 profesör daha davet edildi. Enfeksiyon hastalıkları alanında uzman 31 bilim insanından oluşan Kurulun üye sayısı yeni üyelerle birlikte 38'e yükseldi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı