Topçu: Rüyaları kabus olacak

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, 24 Haziran seçimlerinin Türkiye’nin bekası bakımından hayati önemde olduğunu vurgulayarak, “24 Haziran’da hem ülkemiz ve insanımızın, hem de medeniyet coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ikbali, istikbali ve istiklali için oy kullanacağız” dedi.

14 Haziran 2018 Perşembe 12:17
Topçu: Rüyaları kabus olacak

HAKAN ÖZTÜRK / ANKARA 

Yerli Düşünce Derneği’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Her bir oy ile FETÖ, PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerini ve onların işbirlikçi uzantılarına 24 Haziran’da en büyük ders verilecektir. Terör örgütlerinden destek alıp harita yenilemeye çalışanların rüyalarını kâbusa çevireceğiz” açıklamasında bulundu. 

“MEDENİYET COĞRAFYAMIZ İÇİN DE OY KULLANACAĞIZ”

24 Haziran seçimlerinin sadece bir partinin veya bir şahsın yanında durmak meselesi olmadığına dikkat çeken Topçu, “Devleti, vatanı ve milleti ile bölünmez bütünlüğümüzü, istikrarımızı bozmaya çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. Cumhur İttifakı’na ve bu ittifakın cumhurbaşkanı adayına vereceğimiz oylarımızla Recep Tayyip Erdoğan’ı koruma altına alacağız. 4 Haziran’da hem ülkemiz ve insanımızın, hem de medeniyet coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ikbali, istikbali ve istiklali için oy kullanacağız” dedi.

ŞER İTTİFAKI’NA SERT TEPKİ!

Kamuoyunda “şer ittifakı” olarak bilinen kesimin adaylarına ve söylemlerine de sert çıkan Topçu, şunları söyledi: “Millet İttifakı yapanların millete vaatler vermesi gerekirken, millete çukur kazanlara yerel özerklik vaat ediyorlar. Bu İttifakın Cumhurbaşkanı adaylarından biri olan kişinin ilk faaliyeti, PKK’nın Cumhurbaşkanı adayını hapishanede ziyaret etmek oldu. Eskiden ordular kurarak bize ve istikbalimize alenen saldıranlar şimdi üzerine vazife olmayan işler yapıyorlar ve hangi taşı kaldırsak altından onlar çıkıyorlar.”

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 12:17

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Mart 2019