• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Terör örgütü PKK/YPG'nin hain planı deşifre oldu

Mardin'in Nusaybin ilçesinde YPG/PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda 8 kişi hayatını kaybetmiş 35 kişi de yaralanmıştı. Mehmetçik'in karşısına çıkmaya cesaret edemeyen teröristlerin gerçekleştirdiği alçak saldırıda önce bir eve havan mermisiyle saldırı düzenlediği, ardından evdekilere yardım etmek amacıyla toplanan sivillerin üzerine yeniden saldırı yaptığı belirlendi.

Yeniakit Publisher
2019-10-12 17:49:00 - 2019-10-12 17:53:19
Terör örgütü PKK/YPG'nin hain planı deşifre oldu

Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de işgali altındaki bölgeden, Mardin'in Nusaybin ilçesindeki sivillere yönelik dün yaptığı havan ve roketatarlı saldırıda, terörün yarattığı tahribat ve teröristlerin hain taktiği ortaya çıktı. YPG/PKK'lı teröristlerin 8 kişinin hayatını kaybettiği, 35 kişinin yaralandığı saldırısında, önce bir eve havan mermisiyle saldırı düzenlediği, ardından evdekilere yardım etmek amacıyla toplanan sivillerin üzerine yeniden saldırı yaptığı belirlendi. Şehit düşen sivil ve yaralıların fazla olmasının nedeninin, toplanan sivillere yönelik havan mermisiyle gerçekleştirilen üçüncü ve dördüncü saldırılar olduğu ortaya çıktı.

Saldırıda, bir evin tamamen yıkıldığı, birçok ev ve araçta hasar oluştuğu görüldü. Saldırının gerçekleştirildiği alanda, havan ve roketatar mermisi parçaları çevreye yayıldı.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Önce eve sonra toplanan kalabalığa saldırı düzenlendi

Terör örgütünün saldırısında evi hasar gören mahalle sakinlerinden Seyfettin Ağırman, saldırıda hayatını kaybeden düşen sivillere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Ağırman, "Saldırıda, bizim eve doğru bir havan mermisi atıldı. Ön tarafa da bir havan atılmış. Olayı merak edenler, yaralı ve ölü var mı diye gelmişler. Onlar buraya geldikten sonra üçüncü ve dördüncü havan düşmüş. Kendileri şehit oldu. Burası işlek bir yer" diye konuştu.

Saldırıda kızı yaralandı, evi hasar gördü

Terör saldırısında kızı yaralanan anne Behiye Türe, kızı Ceren Türe'ye evlerinin kapısını açtığı sırada havan mermisi parçalarının isabet ettiğini belirterek, kızının boyun, kol ve göğsünden yaralandığını bildirdi. Türe, "Bütün olay bizim kapımızın önünde oldu. Çok mağduruz. Bize yardımcı olunmasını istiyoruz. Yeter artık bu bitsin. Saldırıda evim de zarar gördü" dedi.

8 kişi ölmüş 35 kişi yaralanmıştı

Terör örgütü YPG/PKK'nın, Suriye'de işgali altındaki bölgeden, dün Mardin'in Nusaybin ilçesindeki sivillere yönelik yaptığı havan ve roket saldırısında 8 kişi hayatını kaybetmiş, 35 kişi yaralanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdülkadir

BU havan mermileri ve roketlere karşı bir bariyer geliştirilmelidir.Benim aklımda Rahmetli Erbakanında gündeme getirdiği bir proje var. BU silahlara karşı havaya fırlatılan ve hedefe yaklaştığında bir ağ gibi açılıp roket mermisini çevreleyip havada imha eden bir sistem. Bunu ben Erbakanın bu projesini duymadan önce düşünmüştüm.Acaba olabilir mi diye düşünmüştüm.Erbakanın o konuşmasını duyunca olabileceğini anladım.Erbakan bunaları seyir füzelerini önlemek veya havada yok etmek için geliştirilecileceğini söylemişti.Evet Bunu yapabilirsek.Böyle sıradan roket mermilerini önlediğimiz gibi füze benzeri olanlarıda önleyebiliriz..Bu saçma bir düşünce değil.Ülkemizin bilim insanları bunu yapabilirler.Yeni akit bunları üst düzey yetkililere iletmelidir.
 • Yanıtla

Yusuf

Adam müslüman ülkeyim diyen korkak ve satılmışlardan daha düzgün ve daha adil konuşuyor...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23