• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Terleyen değil oturan cumhurbaşkanı istiyor! Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olsaydı vay Rize’nin haline

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de meydana gelen sel felaketi sonrası bölgeye giderken, akıllara tarihi boyunca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde halktan uzak cumhurbaşkanı hayalini dile getirdiği sözleri geldi.

Yeniakit Publisher
2021-07-23 14:39:00 - 2021-07-23 15:19:48
Terleyen değil oturan cumhurbaşkanı istiyor! Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olsaydı vay Rize’nin haline

 yeniakit.com.tr 

Rize’de sel felaketinin meydana gelmesi sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bölgeye anında intikal etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün felaketin yaşandığı Rize’ye giderek bölgede incelemelerde bulundu. Erdoğan’ın bizzat devlet başkanı sıfatıyla selin vurduğu Rize’ye gitmesi tarihi boyunca halktan uzak CHP’nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun birkaç gün önce sarf ettiği sözlerini akıllara getirdi.

Kılıçdaroğlu’nun ‘oturan cumhurbaşkanı’ hayali

Geçtiğimiz hafta hayalindeki cumhurbaşkanını tarif eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı seçilecek kişinin günün 24 saati konuşması doğru değil. Cumhurbaşkanı çok önemli günlerde çok önemli zamanlarda açıklamalar yapar ve bütün vatandaşlar da cumhurbaşkanını büyük bir dikkatle dinlerler ‘Acaba ne söylüyor?’ diye. Cumhurbaşkanı her şeye maydanoz olmaz. Önemli bir şey varsa konuşur işin özeti budur. Cumhurbaşkanı kendisi ve ailesiyle birlikte örnek olmalı. Yaşayışıyla örnek olmalı. Herkes bilmeli ki seçtiğimiz cumhurbaşkanı mütevazı bir adamdır, seçtiğimiz cumhurbaşkanı dürüst bir adamdır’’ dedi.

Kılıçdaroğlu olsaydı Rize başının çaresine bakacaktı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘oturan ve konuşmayan cumhurbaşkanı’ hayali Erdoğan’ın Rize ziyareti ile bir kez daha gündeme geldi. Rize’ye giden cumhurbaşkanı yerine Ankara’da oturan cumhurbaşkanına özlem duyan Kılıçdaroğlu, halka ne kadar uzak olduklarını bir kez daha gözler önüne serdi. CHP liderinin bu anlayışı, ‘Kemal Kılıçdaroğlu şu an cumhurbaşkanı olsaydı Rize başının çaresine bakacaktı’ yorumuna sebep oldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Can

önemli olan yardim paralari dagitilmasi. Almanlar sel bölgesine 400 milyon euro acil yardim olarak aktaracak. Siyasetcilerimiz simdiye kadar herhangi meblag acikladilar mi.
 • Yanıtla

BK

Reis bir konuşmasında tamda karşısında abdullah gül oturuyordu dediki ben asla oturan bir cumhurbaşkanı olmayacağım dedi sayın gülün yüz ifadesi o biçimdi  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23