TEI, PD170 motorunu Baykar AŞ’ye teslim etti

Eskişehir’de kurulu TUSAŞ Motor Sanayii AŞ’nin (TEI) 2012 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile imzaladığı sözleşmeyle başlatılan, Operatif İHA Motoru Geliştirilmesi Projesi kapsamında geliştirilen PD170 turbodizel havacılık motorunun Baykar AŞ’ye teslim edildiği bildirildi.

13 Ekim 2018 Cumartesi 13:33
TEI, PD170 motorunu Baykar AŞ’ye teslim etti

Eskişehir’de kurulu TUSAŞ Motor Sanayii AŞ’nin (TEI) 2012 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile imzaladığı sözleşmeyle başlatılan, Operatif İHA Motoru Geliştirilmesi Projesi kapsamında geliştirilen PD170 turbodizel havacılık motorunun Baykar AŞ’ye teslim edildiği bildirildi.

Geçen yıl ocak ayından bugüne kadar 3 bin saatten fazla motor çalıştırılması gerçekleştirilen, 20 bin feet yükseklikte sağladığı 170 beygir gücüyle irtifa gücü konusunda sınıfında lider, yakıt tüketimi ve güç/ağırlık oranı konusunda sınıfının en iyilerinden olan PD170 turbodizel motoru Baykar AŞ’ye teslim edildi. Baykar AŞ’ye ait, dizel itki sistemli platforma entegrasyonu başlatılacak motorun, bu platformu 2019 yılının ilk yarısında havalandırması bekleniyor. 


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 13:33

YORUM YAZ

  • ahmet yükselahmet yüksel5 ay önce
    Eskişehir şu gerici çağdışı CHP den kurtulursa ancak o zaman iç anadolunun batıya açılan teknoloji kenti olur.Bursa Kayseri Konya Gazi antep Malatya ...BU şehirler sanayisiyle ekonomisiyle gelişmiş şehirler...ortak özellikleri CHP yok.Peki İzmir Edirne Muğla ...Sanayi teknolojik kalkınma gelişmişlik var mı ne gezer!!!yaşasın LAİKLİK sefillik lağım kokusu ve KÜFLÜ Çürümüş CHP kafaları....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mart 2019