• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tehdit ettiler: ABD'ye cevap verilecek

Irak Direniş Grupları Koordinasyon Komitesi, ABD'nin Suriye sınırındaki silahlı grupları hedef alan hava saldırısına "uygun" bir yanıt vereceklerini açıkladı.

Yeniakit Publisher
2021-02-27 23:29:00 -
Tehdit ettiler: ABD'ye cevap verilecek

Irak Direniş Grupları Koordinasyon Komitesi, ABD'nin Suriye sınırındaki silahlı grupları hedef alan hava saldırısına "uygun" bir yanıt vereceklerini duyurdu.

Irak Direniş Grupları Koordinasyon Komitesinden yapılan açıklamada, "DAEŞ'e karşı savaşan Haşdi Şabi'ye ait Suriye'deki noktalara yapılan ABD saldırılarını büyük bir suç" olarak niteledi.

Iraklı direniş gruplarının, ABD kuvvetlerinin ülkeden çıkışının gerçekleşmesi için Ekim 2020'de ateşkes ilan ettiği belirtilen açıklamada, "Bu tür çirkin saldırılar, uygun bir cevap verilmeksizin geçip gitmeyecek. Saldırılara verilecek cevaplar, tekrarının yaşanmasını engelleyecek şekilde caydırıcı olacak." dedi.

Ateşkes ilanına rağmen Irak'ta ABD unsurlarına karşı saldırılar devam etmişti.

ABD askerlerinin de konuşlu olduğu Erbil Havalimanı'na 15 Şubat'ta, Bağdat'taki korunaklı Yeşil Bölge'ye de 22 Şubat'ta roketli saldırılar düzenlenmişti. Erbil saldırısında bir sözleşmeli personel ölmüş, biri ABD askeri 4 kişi yaralanmıştı.

ABD Savunma Bakanlığı, son zamanlarda Irak'ta düzenlenen roketli saldırılara karşılık Başkan Joe Biden'ın talimatıyla Suriye'nin doğusundaki İran destekli silahlı gruplarca kullanılan yapıların havadan vurulduğunu bildirmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

deniz

SİZE İLGİNÇ BİR YORUM YAPAYIM YUNAN EKONOMİSİ ÇÖKMÜŞTÜR BORÇLARINI ÖDEYEMEN YUNANİSTAN AVRUPA BİRLİĞİ İÇİNDE DUYUNU UMUMİYE DURUMUNA GİRMİŞTİR ÇÖKÜŞTE Kİ YUNAN ABD TARAFINDAN İŞGAL EDİLMİŞTİR. AVRUPA BİRLİĞİ BU KONUNA SESSİZ KALMIŞTIR AVRUPA BİRLİĞİ HİKAYE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI BİRLİĞİNDE Kİ BORÇLU ÜLKEYİ KURTARAMAYAN MERKEL MACRON BU KONUYA NE DİYECEK YUNANİSTAN HALKI KANDIRILDI BORÇ İÇİNE SOKULDU ABD TARAFINDAN YUNANİSTAN İŞGAL ALTINDA MİÇO ÜLKESİNİ SATTI YUNAN HALKI BU İŞĞALE NE DİYECEK YUNAN EKONOMİSİ ÇÖKMÜŞTÜR YUNANİSTAN BORÇLARINI ÖDEYEMİYECEK DURUMDA BORÇLARINA KARŞILIK ABD İŞGALİNE SESSİZ KALDILAR YUNAN HALKI İSYAN ÇIKARABİLİR
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23