• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tankla yapamadılar dövizle deniyorlar

FETÖ’cü alçakların 15 Temmuz akşamında tankla, tüfekle başaramadıklarını; CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP öncülüğündeki zilletin paydaşları ‘döviz kurlarındaki manipülasyonu’ bahane ederek yapmaya çalıştığı ortaya çıktı. Milli iradeyi ayaklar altına almak isteyen karanlık mahfillerin, üretim odaklı büyüyen finansal verileri çarpıtarak Türkiye’yi, Venezuela’daki benzer bir yönetim krizine çekmeye çalıştıkları belirlendi.

Yeniakit Publisher
2021-11-25 10:51:00 -
Tankla yapamadılar dövizle deniyorlar

HAKKI BİLİR  İSTANBUL

Döviz kurlarındaki dış kaynaklı operasyonu bahane ederek halkı sokağa dökmeye çalışan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP öncülüğündeki zilletin ittifakının, FETÖ’cü alçakların 15 Temmuz’da çiğneyemediği milli iradeyi çiğnemek için çok sinsi bir planı devreye aldığı ortaya çıktı. Dövizdeki olağan dışı hareketliliği hükümetin faiz karşıtı politikasına bağlayan zilletin paydaşlarının, Türkiye’yi, Venezuela’nın yaşadığı bir istikrarsızlık kaosunun içine itmek istediği öğrenildi. Türkiye karşıtı mahfillerin aksine, cari açığın 10 ay sonra 528 milyon dolar cari fazla verdiği, ekim ayında ihracatın 2020’ye göre yüzde 20.2 artışla 20 milyar 800 milyon dolar olarak gerçekleştiği, son 12 aylık ihracat rakamının ise 215.7 milyar dolara ulaştığı bildirildi. Çizilmek istenen kara tabloya rağmen, savunma sanayimizin göz bebeği kurumlarından biri olan ASELSAN’ın, önceki gün 66.7 milyon euro tutarında ihracat gerçekleştirdiği, Borsa İstanbul 100 endeksi, günü yüzde 1,66 kazançla 1.784,56 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını yaptığı öğrenildi.

Küresel odaklar ekonomimize saldırıyor

Ekonomist Yunus Ekşi, “Türkiye’yi tamamen kontrol altına almak istiyorlar. Bunu da döviz kurları üzerinden yapmaya çalışıyorlar. Türkiye’yi, Venezuela’dan daha kötü bir yönetim kaosu içerisine itmek istiyorlar. Çünkü Venezuela bölgesel bir olaydır. Oysa Türkiye’ye diz çöktürürseler küresel çapta mesaj vermiş olacaklar. Çünkü güçlenen bir Türkiye üzerinden mazlum milletlerin başkaldırışını da ezmek istiyorlar. Türkiye bunu da başarırsa küreselcilerin tüm planı çöker” şeklinde konuştu. Üretim odaklı finans politikamızın sabote edilmek istendiğini kaydeden Ekşi, “Döviz kurlarında bir olağandışılık mevcut. Bunu görmek gerek. Finans sisteminin dönüşümüyle ilgili yapıcı adımlar atılmalıdır. Zira siz ne kadar üretim yaparsanız yapın faize gidiyor” dedi.

Milli iradeyi kimse çiğneyemez

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, “FETÖ, 15 Temmuz’da başarılı olamayınca yeni bir oyun sahnelemeye başladılar. Şimdi de ekonomik veriler çarpıtılarak hükümet istifaya davet ediliyor. Halk sokağa çağrılıyor. Bu millet bir daha vesayet odaklarına, kirli girişimlere ve tencere tava görevlilerine asla fırsat vermez çünkü bu yürüyüş 2023 yürüyüşüdür” dedi. Ülkemizi boyunduruk altına almak isteyen bir zihniyetin olduğuna dikkat çeken Şahin, “Karanlık odakların bir planı varsa ülkemizin de bir iradesi var. Milletimiz, yürütülen bu algı operasyonuna boyun eğmeyecek. Vatanının, milletinin ve devletini yanında olacaktır. Ülkemizin damarları yeniden tıkanmak isteniyor. Buna millet olarak asla geçit vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kocasolak

Ne yaparlarsa yapsınlar biz devletimizin yanındayız, kimseye yedirmeyiz. Gerekirse çanımızı veririz sma bir çakıl taşı vermeyiz.
 • Yanıtla

Maskeli Balo

Ok yaydan çıktı, çıkan bu ok hedefe gidecek ALLAH'ın izniyle,hiç bir eylem, plan, proje buna engel olamaz, olamayacak.Dolar kurundan, darbelerden, terörden, sokak olaylarından medet umanlar da bir süre sonra şemsiyenin açıldığını fark edecekler, zaten açılan şemsiyenin sonucunun da ne olduğunu bilen bilir...!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23