‘Tane zeytine destek’ müjdesi

İzmir programı kapsamında Bergama’da düzenlenen Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, zeytin üreticisine müjde verdi.

21 Eylül 2019 Cumartesi 10:36
‘Tane zeytine destek’ müjdesi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir programı kapsamında Bergama’da düzenlenen Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na zeytin üreticisine müjde verdi.

Tüm ürünlerde destekleyici ve üretici dostu politikalar sürdürdüklerini vurgulayan Bakan Pakdemirli, zeytin konusunda da önemli bir karar aldıklarını söyledi. Pakdemirli, “Zeytinle ilgili seçim dönemi bir açıklamam oldu. ‘Tane zeytine de destek vereceğiz’ diye. Dün itibarıyla 2020 bütçesine koyduğumuzun müjdesini vermek isterim. İnşallah tane zeytine de bundan sonra destek vereceğiz” dedi.

Pakdemirli, TMO, Et ve Süt Kurumu gibi regülasyon kuruluşlarını aktif kullandıklarını ve destekleri artırdıklarını belirterek, iyi tarım ve organik tarım desteklemelerinin dün itibarıyla başladığını, toplamda 123 bin 304 üreticiye 395 milyon 890 bin 789 lira ödenmiş olacağını söyledi. 

Toplantının ardından Pakdemirli ve beraberindekiler Tarihi Arasta Çarşısı’ndaki esnafı ziyaret etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Eylül 2019 Cumartesi 10:36

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Ekim 2019