Suudi akademisyenden Erdoğan hakkında akılalmaz sözler...

Suudi Arabsitanlı inşaat mühendisi ve akademisyen Dr. Jaber Alsiwat, kendi ülkesindeki insan hakları ihlallerini unutarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında küstahça sözler sarf etti.

11 Haziran 2019 Salı 17:09
Suudi akademisyenden Erdoğan hakkında akılalmaz sözler...

 yeniakit.com.tr Suudi inşaat mühendisi Dr. Jaber Alsiwat, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çeşitli itham ve hakaretlerde bulunuyor.

Erdoğan’ın “siyasi oyunlarından” rahatsızlarmış

“Erdoğan’ın siyasi oyunlarını sevmediklerini” söyleyen Alsiwat, sosyal medya hesabını birçok kereler ona hücum için kullanırken görülüyor.

3 Şubat 2019 tarihli twitinde “en kötü insan hakları ve basın özgürlüğü siciline sahip olan Erdoğan başkalarına adalet ve insan hakları dersi veriyor. İkiyüzlülük” yazarak kendince Tayyip Erdoğan’ı yeryüzündeki en kötü idarecisi gibi göstermeye teşebbüs eden, ancak bir gecede Kahire'de 4 bin müslümanı şehid eden Sisi'ye tek söz sarfedemeyen Alsiwat'ın gerçek yüzünü indiriyoruz.

Suud idaresinin tipik Amerikan yalaklığını sergileyen Alsiwad, 8 Ocak’ta attığı twitte Trump’ın Suriye’den çekilmeyi yeniden düşüneceği yönündeki haberlerini “Erdoğan’ın ana hedefinin ancak Kürtleri ezmek” olması hasebiyle sevinçle karşıladığını ifade ediyor. Ntekim 21 Aralık 2018’de attığı twitte de Türklerin Kürtlere soykırım yapabileceğini söylemek küstahlığı sergilemişti.

Terör örgütü propagandacısı gibi Suud

Kürtler konusunda tam bir PKK propagandacısı gibi meseleye yaklaşıp devamlı surette twitler atan Alsiwad, 19 Aralık’ta Erdoğan’ın sadece kendi menfaatlerini düşünüp bunu da Kürtleri ezmekte gördüğünü yazmış; 18 Aralık’ta ise Kürtleri yok etmek için Erdoğan’ın kötünün kötüsünü bile kucaklamaya hazır olduğunu söylemiş görülüyor. Kendisinden herhangi bir utanma ve hakkaniyet belirtisi ise bir türlü görülememektedir.

Sadece PKK propagandacılığına soyunmakla yetinmeyen Suudi mühendis, FETÖ müdafiisi de kesilmektedir. 18 Aralık’ta attığı twitte Gülen’in Erdoğan’a verilmesinin, işkence görüp muhtemelen ölmes anlamına geleceğinden bir suç olacağını dermeyan etmektedir.

Tam olarak kendi ülkesinin cürümlerini yazıp utanmadan zırt pırt Türkiye Cumhuriyeti Başkanına saldırmak için savuran Suud yalakası, hakaretlerinde dur durak bilmeyip bunun için birçok vesileyi kullanırken görülüyor. Bunlardan bir tanesinde ise 13 Aralık 2018’de Washington Post’ta yayınlanan Can Dündar’ın herzenamesini paylaşıp “Konu basını müdafaaya geldiği zaman, Başkan Erdoğan dünyadaki en büyük ikiyüzlüdür” demek küstahlığını sergiledi.

Suudi Arabistan 13 yaşında çocuğu tutukladı, yıllardır hapiste tuttu, idamla yüzleştiriyor

Alsiwat hilaf-ı hakikat ifadelerle nâ-hak yere karalama ve hücumlarda bulunurken, tam bugünler içerisinde dünya medyasına Suud idaresinin bir uygulamasına dair düşen haber de dikkat çekti.

Buna göre 2011 yılında 10 yaşındayken Arap Baharı protestolarına katılan Murtaja Qureiris adlı 18 yaşındaki genç, ölüm cezası almak tehlikesiyle yüzleşmiş bulunuyor. 13 yaşındayken terör örgütüne üye olmak ithamıyla tevkif edilen beş senedir hapiste tutulan genç, ailesi ile Bahreyn’e seyahat etmekte iken tutuklanıp hayatı karartılmıştı.

Alsiwat ve Suud idaresinin pek sevdiği Amerika’nın medyasına yansıyan ilave bir bilgiye göre, gencin hapisteki süresinin en azından 1 yıl 3 ayı hücre hapsi şeklinde oldu. Qureiris tutuklandığı zaman, ülkedeki en küçük siyasi tutuklu olmuştu.

Suud yetkililerinin Qureiris’i terör örgütü üyeliğiyle suçlaması ise, kardeşinin cenazesinde yürüyüş yapıp güvenlik güçlerine ateş etmesine istinat ediyor. Murtaja Qureiris’in kardeşi Ali Qureiris gösterilerde bulunurken Suud güvenlik güçleri tarafından katledilmişti.

Suudi Arabistan şu an, dünyadaki en büyük infaz oranına sahip ülkelerden biri konumunda. Ülke daha Nisan ayında, ekseriyetle memleketteki Şii azınlığa mensup olduğu belirtilen 37 adamı infaz ettiğini duyurmuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Haziran 2019 Salı 17:09

YORUM YAZ

 • aaaa11 gün önce
  amerikanın her yerde köpeği var türkiyede de araplarda da
 • hercaihercai12 gün önce
  Moralleri katiyyen, geri donmemek uzere bozuldugu icin .otlerinden havlamaya basladilar bu munafiklar! Erdogan, gun gelecek o aklinizi basiniza getirecek, ona da az kaldi. Haa, bunlar sadece bu sahis gibi arablardan degil, ic kesimimizde de boyle munafiklar var. Tum mesele zaman, beklerseniz gorursunuz.
 • musamusa12 gün önce
  .sudi köpekleri amerikan iyi olmuşlar bize havlıyorlar.
 • M. GözükaraM. Gözükara12 gün önce
  Çakkal.. Sen ülkene bak... ABD okullarında okumuş.. Diplomayı abd den almış. ... İt soyu it...
 • Ersin Kamil BektaşErsin Kamil Bektaş12 gün önce
  Lan .. git peze...enk yahudi uşağı i..neler
 • VatandaşVatandaş12 gün önce
  Siz kendinize bakınPara ile şımarık lik yapıyor sunuz
 • alonecanaryalonecanary12 gün önce
  kutsal topraklardaki yılan, çiyan, akrep ve benzeri olan insanlardır bunlar.muhakkak ki Allah c.c. onlara mühlet vermiştir.
 • kulokulo12 gün önce
  kedi kendi ..tünü görünce yara zannetmiş. bu örnekteki hayvanımız ise sevimli kedi değil domuz. bu necaset herifin kendi ..tünden bile haberi yok anlaşılan. ele verirler talkını kendileri yutarlar salkımı. kenafir kaftancıoğlunun bir lafı vardı ya "inandığınız allah'ınız belanızı versin" diye. o lafı bunlara demeliydi. zira bizim inandığımız Allah cc. bunların inandığı değil, Biz bir ve hakk olan Allah'a inanıyoruz. bu lanetlerin inandığı tanrı kağıttan.
 • MahoMaho12 gün önce
  Ey domuz sen ala küllahi öleceksin ebu lehebin torunu
 • Hakki bulutHakki bulut12 gün önce
  Jabes denen topitoş ismini  sen nasil arapsin ismin  evlatlarinin ismi gibi sen once ismini değiş sonra konuştop sakalli topitop
 • tuutuu12 gün önce
  Deve çobanı.Yürü git çadırına.Arabistanı nasıl medeni müslümanlardan ingilizlerin desteğiyle ve de katliamlarla aldığınızı herkes biliyor.Trump ne demişti;"Biz olmasak bir kaç saat bile dayanamazsınız."Go to your desert.go go.
 • AlperenAlperen12 gün önce
  Bu ülkede terör örgütü baskı düzeni heveslileri chpkk, dhkpc ,fetö PKK ve onun siyasi ayağı hdp dir. Birde 15 Temmuz a gelinceye kadar baskı düzeni oluşturmaya kalkan adilerdir. Ve onların destekçileridir. Sözün bu habere yorum yapan bazı adi ve basit insanlarıdır.
 • AliAli12 gün önce
  Bu öküzler üniversite okuyor muymuşki akedemisyen olabiliyorlarmış.
 • Ahmet Ahmet 12 gün önce
  İtikadınızı sağlamlaştırın kurtulun bağnazlıktan, Müslümanları bölen tarikatcılıktan, meshepcilikten kurtulun Kuranaşığı olun ümmet olun. Yahudileri helale haram dedikleri için kestikleri hayvanın en değersiz yerleri hariç yenilebilir her yerini Allah ccyahudilere haram kıldı.
 • Türk Türk 12 gün önce
  Amerikanin gayri mesru picleri Suudlar.
 • ÖtükenÖtüken12 gün önce
  Suudi Arabistan dünyanin en alcak ülkesi. Hain, serefsiz, kani bozuk, batinin picleri. ABDnin spermlerini icmek kafalarini bulandirmis bu yaratiklarin. Siz kim oluyorsunuzda Türklere insan haklari dersi vermeye kalkiyorsunuz, soysuz yaratiklar. Filistin halkinin haklarini niye savunamiyorsunuz?! Suudi Arabistan Israilin fahisedir. Kutsal mekanlari derhal terk edin ve ABDye yilisin.
 • LütfiLütfi12 gün önce
  Hayvanları koruöa kanınu olmasa tam zehilenek uyuz suut iti
 • TurulTurul12 gün önce
  Suudi Arabistan Islam aleminin en büyük düsmani. Onlari yerle bir etmek dünya barisina büyük hizmet olur. Türk ordusu kutsal topraklari bu pisliklerden kurtarmasi lazim.
 • HadraHadra12 gün önce
  Buyrun burdan! Bir yıl Ülkemizden hacca gitmez ise devlet vi diyanet iş birliğiyaparak Vatandaşlarımızı ikna etse hassasiyeti izah etse şu vahhabi zihniyetinin İslama ve Müslümanlara verdiği zararı izah etse ne kaybedeceğiz! ABD ye beslenme Sütünü sağlayan şu hayasız zihniyete bir tavır konulsa ne olur!
 • Muhammed Muhammed 12 gün önce
  Erdpğan sen ve senin gibi amerikan uşaklarının hadini bildirmek için YÜCE ALLAH tarafından islam alemine gönderilmiş serefli bir şahsiyettir sen kendi ülkendeki satılık liderlere bak israil uşaklarınamuhammed selman muhammed dahlan ve bae satılık kralı sisi sizin asıl satılık dostlarınız bunlar işte
 • BozokBozok12 gün önce
  Amerikan sabakasi. Ona oylekonusmasi soylenmistir.Israil ve amerikaya soz soyleyemez.
 • AlperenAlperen12 gün önce
  Lan kasap sizin gibi başka bir ülkede koyun keser gibi gazeteci mi kesti. Ahlaksız imansız vahhabi domuzu
 • a.vahit Kayıbaya.vahit Kayıbay12 gün önce
  OlanYahudinin tasmalı köpeği Suud, sen Reisime laf söyleyemezsin.....
 • ŞEFİKŞEFİK12 gün önce
  Bu Suudların kralı öldüğünde bayrakları yarıya indirmedik mi?Kime yüz verdiysek Türkiye’ye hakaret ediyor düşmanlık yapıyor. Araplardan bugüne kadar ne iyilik gördük ki! Filistin bile Ruma yaranır KKTC’yi tanımaz. Irak’ı küstürürüz Barzani’ye yaranmak için. Düşünmek gerek BİZ NEREDE YANLIŞ YAPIYORUZve BİR DIŞ POLİTİKAMIZ VAR MI?
 • HACI HACI 12 gün önce
  Hele abdnin yahudinin beslemesi şeref yoksunu karektersize hele. Suud hanedanı kendi halkına ettiği zulmü bırakıp bizemi saldırıyor. Sizinde sonunuz yakın soysuzlar
 • AtamanAtaman12 gün önce
  Haçlı-siyonist hizmetkarı, iblis ne diyecekti? Kendi halkına ve İslam'a düşman, haçlı seferine çoktan dahil olmuş ve bu çalışmalarında kendi üzerine daha da fazla dikkat toplamaya (parlamaya) çalışıyor. Övgü düzecek olsa, nerede hata yaptık demeliyiz. Allah korusun bizi bunların övgüsünden! Amin!
 • abdullahabdullah12 gün önce
  bunlar Lawrencenin gayrımeşru çocukları.... ingiliz ve siyonist kucaklarında gezdirilmeye alışmış dümbelekler
 • HadiHadi13 gün önce
  cibutili yahudi robert necit'in sürüngenP İ Ç L E R İ !!! BİRGÜN GELECEĞİZ unutmayin .
 • Hasanali koseHasanali kose13 gün önce
  Bu suudi kopekleri havluyor iste normal bunlar
 • termintermin13 gün önce
  google ye gir "arabistan infaz" yaz ne olduğunu gör,,, sonra kaşıkçıyı nasıl parçayıp buharlaştırdınız...öyle konuş ,,, insan haklarından bahsedecek biri varsa o sen değilsin
 • NEZİHNEZİH13 gün önce
  BİZ BU ARAPLARIN ELİNE DÜŞSEK VAY HALİMİZEVAY!!! BIRAK YARDIMIDA ZULMÜ ETMESELER VALLAHİ
 • Abidin Abidin 13 gün önce
  Sen suud krallarının köpeğisin. Krallarında Amerikan köpeği. Hoştttt
 • malakadmalakad13 gün önce
  suudi arabistanda olan es cinselik dünyada baska ülkede yoktur bunlarin cogu es cinseldir arti amerika bunlarin hepsinin kasetlerini depolamis durumda ve bunlari istedigi gibi kuaniyor bunlar sözde amerikaya okula egitime gidiyorlar egitim adi altinda es cinselik yapiyorlar ve amerika bunlari hepsini kasetlere aldi simdi hepsi amerikadan korkuyorlar kasetleri aciga cikarsa suudi arabistanda savas cikar.
 • MlymMlym13 gün önce
  Umreye gittiğimde otel çalışanlarıylabir sohbetimiz oldu sohbetimiz sırasında kral selman'ı sordum yanımda kaçtı gitti.
 • MlymMlym13 gün önce
  Umreye gittiğimde otel çalışanlarıylabir sohbetimiz oldu sohbetimiz sırasında kral selman'ı sordum yanımda kaçtı gitti.
 • HasanHasan13 gün önce
  Trilyonlarca dolarları kâfirlere peşkeş çekerken hiç sesin çıkmıyor. Omazlum müslümanlar mahşer günü o Arap yöneticilerden nasıl hesap soracağı nı Allah bunu sormassa size
 • Bir müslumanBir müsluman13 gün önce
  Bu suudlu şerefsiz lgbt nin riyad şube başkanı kanı bozuķ ludiler.
 • she-ezshe-ez13 gün önce
  Yahu nerde yalan söyledi, her kelimesi tam yerinde. Sizler SİSİyi eleştireceginize, 10 bınlerce ÇEÇEN müslümanı kateden PUPİN şimdi TRE ve türkiyenin gözbebegi, Ha nasıl oluyor böyle şeyler. İşte İKİ YÜZLÜlük buna denilir.Yahu aşagıdaki yorumları okuyorum, inanılmaz yani bu millet hamur gibi istedigin şekle sokuyorsun.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat13 gün önce
  Helal haktır Tcde yasaklanmıştır. islamın uygulanması ise baskıcı bir halde direterek engellenmektedir. Miras otomatik olarak devlet tarafından eşit dağıtılmaktadır. Haramlar ise helal yapılmıştır. 2.3.4. eş almak engellenmekte 16 yaşında evlilik yasaklanmıştır. zorunlu eğitimde zorunlu sigortada zorunlu olan herşey farz mahiyetindedir. Kimsenin Allahın farzı gibi farz yapma yetkisi yoktur. haram kılma yetkisi yoktur Allahın hükmüne göre hükmetmeyenler kafirlerdir. Allahın hükümleri varken bir yaradılmışınkini veya kendininkini tercihözgürlüğü yoktur. Eğer artık yaradılmışınkiler alınıyor Allahın hükümleri alımıyor ise hristiyanlar ve yahudiler hahamlarını papazlarını böyle yapıp şirk koşmuşlardır. Şirk affedilmeyecek en büyük günahtır Suçtur. Allahın hükümleriyle hükmetmeyenler kafirlerdir. Adalet ise Allahın hükümleridir.
 • Necattin uyanNecattin uyan13 gün önce
  Bu akademisyen herhalde kraliyet ailesinin Tasmalı köpeği
 • Ağrı'li YusufAğrı'li Yusuf13 gün önce
  Seni kurbanlık olasın reisime. Ümmetin yuzkarasi korkak münafıklar aizi
 • Yunus 16 Yunus 16 13 gün önce
  BU YA..K AMERİKAN UŞAĞI, NEREDE MÜHENDİSLİK OKUMUŞ? AMERİKA MI? İNGİLTERE Mİ? Bunlardan biri değilse bu yavşaktan özür dilerim. AMERİKANIN YÖNETTİĞİ ARAP YÖNETİMLERİ, BİZİM DEVLET YETKİLİLERİMİZ HAKKINDA YORUM YAPAMAZ İLERİ GERİ KONUŞAMAZ. KONUŞURSA! AMERİKANIN KÖPEĞİ OLUR.
 • HasoHaso13 gün önce
  Amerikan köpekleri konuşmayıda biliyormuş.Trump ın kucağında oturmuş havlıyor.Bugünün araplarına asla güvenilmez,katarda dahil.Güçlü olmak zorundayız ama reyiz önce memlekette topyekün adaleti sağlamalıyız,hükümet terazinin ayarını fena kaçırdı ve sonuçlarını çekiyor ve çekecek.
 • Üzeyir EskitarkÜzeyir Eskitark13 gün önce
  Bu sıradan adamı haber yapıp keşke önemli biriymiş gibi sunmasaydınız. İt ürür kervan yürür. Yola çıktı bir defa
 • mehmetmehmet13 gün önce
  yahodilerinkapıköpeği karşıdanislamamüslümanahavlıyorbirgüngeleceksivrelttiklerikazığa oturacaklar haberleriyok
 • Adalet istiyoruz Adalet istiyoruz 13 gün önce
  tüm arablarin kani bozuk bu iyi arab bu kötü arab diye birsey yok hemen hemen hepsi pedofil ibne lgbt haklari orda verilsinki tüm ibneler tatile arab ülkelerine akin etsin demokrat arablar hadi ibnelere evlilik arabistanda serbestmis :-)))) bak jabar hic zaman kayib etmeden damlamis oraya etekde giyormus saclarini uzatmis jabar o sebebden dolayi fazla göze batmamazi icin pusi takiyormus bnce dogru haber nbunlar ibne Alsiwat :-)
 • TakuyiddinTakuyiddin13 gün önce
  Dr. Jaber Alsiwat güzel konuşmuş.
 • Gel sende Chdpkk ya üye ol !Gel sende Chdpkk ya üye ol !13 gün önce
  Siyonıstlerin kayığı geniş....!
 • Hasan Hüseyin Hasan Hüseyin 13 gün önce
  İsrail hakkında söz söyleyemeyen insan müsveddesi kişiler Erdoğana geldimi ;kimi beddua eder, kimi isyan eder, kimide suudlu çakal gibi ürer.
 • Teyyo Teyyo 13 gün önce
  Ne farkeder? Türkiye de Suudi Arabistan gibi şimdi. Herikisi de baskı rejimi le yönetiliyor. Herikisinde bol müslüman az mümin halklara sahip. “Nasılsanız öyle yönetilirsiniz” diyor hak peygamber.
 • KOÇEKOÇE13 gün önce
  AŞAĞILIK HERİFLER HEP SÖYLÜYORUMBUNLARIN NİYETİ TÜRK ARAP SAVAŞI ÇIKARTMAKMÜSLÜMANLARIN BİRLEŞMESİNİ ENGELLEMEK KANSIZ AŞAĞILIK HERİFLER
 • NurNur13 gün önce
  Ya bu cibiliyetsiz amerikanın kapatması suidikeri haber yspmayın yapmayın bu ortadoğunun elleride kanları var bu itlerin
 • AsabiAsabi13 gün önce
  Ulan yahudi uşakları yaptığınız ihanetin bedelini ödeme zamanı geldi de geçiyor biraz sabır çok yakında hesap zamanı alemi islama ve osmanlıya yaptığınız ihanetin bedelini çok ama çok acı ödeyeceksiniz
 • EKOLL EKOLL 13 gün önce
  Sayın Akit gazetesi,Böyle abuk sabuk hiç bir vasfı olmayan zibidilerin her yazdığını söylediğini haber yapmayınız lütfen.Üç kuruş etmez adamları haber yapıp başkan üzerinden prim yaptırmayınız.
 • ibrahimibrahim13 gün önce
  RUHUNU VE DİNİNİ BAŞKAALRININ EMİRLERİNE BIRAKAN KORKAK BAZI GÜRUHUN DİLİ BİZLERİ KARALAMAYA YETMEZ GERÇEK DİKTATÖR KENDİ YÖNETİMLERİ VE KUCAKLARINA OTURDUKLARI ABİLERİ ABD MUHALİFLERİ KESİP PARÇALAYARAK YAKAN KENDİLERİ
 • İs-hakİs-hak13 gün önce
  uladeyyus ulanhayvan ulan alçak memleketinizi....Harameynin hatırına layık olduğunu söyliyemiyorum ama şerefsizsin sözüm ona devletinizin yedikleri haltı nerene soktunda gizledin türkiyeye çamuratmak hususunda israilleberabersinizyok farkınız utanma duygusunu tamamen yitirmiş serserşsin tüküreyim akademlsliğine
 • ensarensar13 gün önce
  islam dünyasını ışidle karıştırıp isa tablosu satın alanlardanda bubeklenirdi şaşırmadım
 • AlpAlp13 gün önce
  Made in USA
 • HasanHasan13 gün önce
  Bu satılmışlardan ne beklenirki
 • PATATES-SOĞAN-DARBESİPATATES-SOĞAN-DARBESİ13 gün önce
  YOK BİR BİRİNİZDEN FARKINIZ DEMOKRASİ AKIL BİLİMDÜŞMANI VAHİCİLER
 • AbdullahAbdullah13 gün önce
  Suriyeliler bu adamın düşündüğünün bin beterini düşünüyorlar. Karımıza kızımıza sarkıntılık eden Suriyeleri kovun ülkeden.
 • DİKİCİDİKİCİ13 gün önce
  arabisdana gidecem seni bulup amuda kaldırıp küldür fizik çalışdıracam haberi olsun
 • MilletMillet13 gün önce
  Biz yinede acıyoruz ama şu Arapların başına gelen hallere bir bakın hele, ne zulümler görüyorlar, her gün katlediliyorlar Acaba neden demeye gerek var mı hiç. Bu ve bunun gibi soysuz itlere bakıp sebebini anlamak çok ta zor değil. Yinede Rabbim bu ahmak kavme yardım etsin hidayete erdirsin
 • Deli İboDeli İbo13 gün önce
  Allah'ın ABD tasmalı bedevisi, sen Tramp'ın kabuklusunu tuttuğun için, Reis'in siyasetini beğenmiyorsun.Git başka kapıda havla uyuz köpek.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019