• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Suriyelileri 'ırkçı' ifadelerle hedef alan İP'li Türkkan'a tepki yağdı: Bunları söyleyen bir Makedon!

İP'li Lütfü Türkkan'ın Suriyelilere yönelik ırkçı sözlerine tepki yağarken, Gazeteci Şimşek ise Türkkan'ın bir Makedon olduğunu hatırlattı.

Yeniakit Publisher
2021-04-13 00:39:00 - 2021-04-13 17:03:59

 Yeniakit.com.tr 

Kendisi de Makedonya asıllı olan İP'li Lütfü Türkkan, TBMM'deki konuşmasında ülkemizdeki Suriyelileri hedef alarak, "İlk seçimde Saray'ın yönetimi ile birlikte Suriyeliler de kendi ülkelerine gidecekler. Şimdiden hazırlık yapmalarını tavsiye ediyoruz. Ya kendi ülkelerine dönecekler ya da bizi bekleme odası olarak kullanan, Avrupalılar misafir edecekler." demişti.

'Yakın gelecekte en büyük sorunumuz Suriyeliler olacak'

Suriyelilere 'işgalci' diyecek kadar gözü dönen Türkkan, "Buradan Saray yönetimine de söylüyorum. Türkiye'nin geleceğini daha fazla çalmaya, elini kolunu sallayarak adeta işgalciden farksız olan Suriyelilerin kalmasına izin vermeyeceğiz. İktidar farkında değil ama yakın bir gelecekte en büyük sorunumuz Suriyeliler meselesi olacak." ifadelerini kullanmıştı.

'Bunu söyleyen adam Makedon'

İP'li Türkkan'ın ırkçılık dolu çirkin ifadelerine sosyal medyada da tepki yağdı. Lütfü Türkkan'a tepki gösteren gazeteci Erdal Şimşek de Türkkan'ın Makedon olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

"Bunu söyleyen adam Makedon. Makedonya'dan ülkemize sığınıp vatandaş oldular. Anacığı düzgün Türkçe konuşamazdı hatırladığım kadarıyla. Bu ülke bizim. Sizleri kabul ettiğimiz gibi Suriyeli ve bize sığınan bütün muhacirleri kabul ediyoruz. Lütfü Türkkan efendi."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muzaffer

Dönmeleri nabıcaz, bence en büyük tehlike türkkan, türkhan, türkbilmem ne olan dönmeler sebatayist yahudilerdir.
 • Yanıtla

işkembesini bozmuş

Kızı otobanda çakar lamba ile makas atıp dirif yaparak gitmiş anlaşılan buda yan koltukta kafasını bulmuş ayıkıncada ot yiyip saman püskürtmüş izmitli olarak bunu tanıyoruz ayda bir mutlaka işkembesini bozar böyle yol ortasına mıçar bu çapı bozuk çapsız
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23