• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suriyeli Muhalifler'den 'Türkiye' açıklaması: Mehmetçik'in kanı bizim kanımızdır

Suriye Türkiye Ortak Mülteci Komitesi, Esed rejimi ve Rus uçaklarının İdlib'deki askeri unsurlarımıza yaptığı kalleş saldırının ardından taziye mesajı yayımladı. Muhaliflerin mesajında, "Mehmetçik'in kanı bizim kanımızdır, kanları asla yerde kalmayacaktır" denildi.

Yeniakit Publisher
2020-02-28 19:33:00 - 2020-02-28 20:11:37
Suriyeli Muhalifler'den 'Türkiye' açıklaması: Mehmetçik'in kanı bizim kanımızdır

Esad rejiminin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yaptığı saldırı sonrasında Suriye Türkiye Ortak Mülteci Komitesi'nden taziye açıklaması geldi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Suriyeli Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) olarak, Suriye halkı adına, dün İdlib'de Esed rejimi ve işbirlikçisi Rusya'nın düzenlediği bombardıman sonucu şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) kahraman evlatları için kardeş Türkiye halkına taziyelerimizi sunarız.

TSK ve Suriye Milli Ordusu (SMO), Türkiye ve Suriye ile halklarını korumak için ortak düşmana karşı omuz omuza savaşmaktadır.

Esed rejimi, sadece Suriye ve Suriye halkına değil, Türkiye'ye ve bütün bölgeye de tehdit arz etmektedir. Rusya'nın izni ve desteği olmaksızın Esed rejiminin dünkü saldırıyı düzenlemeye cüret etmesi imkansızdır. Her türlü anlaşmayı ve ahdi bozan bu rejim yalnızca güçten anlayacaktır.

SMDK olarak bizler, başta NATO olmak üzere dünyanın bütün ülkelerine ve kurumlarına, Suriye'nin kuzeyinde uçuşa yasak bölge ilan edilmesi ve SMO ile TSK'ya destek verilmesi çağrısını yapıyoruz. Akan sivil kanının durdurulması, bölgede barışın sağlanması ve muhtemel bir felaketin önlenmesi için bu adımların atılması zaruridir.

TSK'nın kahraman evlatlarının kanı bizim kanımızdır. Matemleri bizim matemimizdir. Kanları asla yerde kalmayacaktır.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifa dileklerimizle.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

terorist kaatiloglukaatil ESED, doktugun kanla anilacak ve bogulacaksin... 
 • Yanıtla

AdAk

Allah yar ve yardımcımız olsun Amin Amin Amin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23