• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Süresiz nafaka savunucusu Nevşin Mengü'den küstah paylaşım

Yeniakit'in sürekli olarak gündeme getirdiği "süresiz nafaka" zulmüne verdiği destekle tanınan Nevşin Mengü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yine olay oldu. Mengü paylaşımında kendi isteğiyle çalışan ev kadınlarıyla adeta alay etti.

Yeniakit Publisher
2019-10-19 19:19:00 - 2019-10-19 19:33:07
Süresiz nafaka savunucusu Nevşin Mengü'den küstah paylaşım

yeniakit.com.tr  İslam'a, Müslümanlara ve başörtüsüne olan nefretiyle tanınan ve yaptığı skandal çıkışlarıyla toplumdan büyük tepki gören Nevin Mengü sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımla yine olay oldu.

Daha önce yaptığı açıklamalarda aile yapısını dinamitleyen "süresiz nafaka"yı savunan Mengü, paylaşımında çalışan ev kadınlarıyla adeta alay etti. Mengü Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Kocasına kahvaltı hazırlamak varken uzaya çıkmış cıkcıkcık" ifadelerini kullandı.

Mengü daha önce yaptığı bir paylaşımda, "Kadın çalışmasın, evdeki görevlerini ihmal etmesin. doğursun, yemek yapsın vb, ama boşanınca da nafaka vermeyelim. e napsın bu kadınlar kardeşim taş mı yesin? madem nafaka vermek istemiyorsun, o zaman kadının eve kapanması için değil özgürleşmesi için mücadele vereceksin" şeklinde sözler sarfetmişti.

Bir yandan nafaka alarak erkeği sömüren kadınları savunan diğer yandan da kendi isteğiyle çalışan kadınları hedef alan Mengü'nün bu ikiyüzlü tavrı büyük tepkiyle karşılandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Böylelerine cevap vermeye bile değmez de bir soru soracaktım acaba kendisi uzaya çıktı Mars ta ay da kaldı da bizim mi haberimiz olmadı belki bilimsel ödül kazanmıştır kedi köpek bakıcılığı kendisine en uygun iş olur
 • Yanıtla

Eğitim

Okusun da çalışsın mantığı. Zorunlu 12 yıl eğitim kaldırılmalı, yerine gönüllü eğitim olmalı. 8 yıl zorunlu olmalı. Üstü gönüllü olmalı, hatta Japonya'da olduğu gibi ortaöğretim sınavı olmalı. Almanyada 3 milyon, Türkiyede 8 Milyon öğrenci üniversitede okuyor. Boşu boşuna milyarlarca israf ne gerek var? 2 milyon üniversite öğrencisi fazla bile gelir. Mezunlar sanayide çırak olacağına ortaokuldan sonra çırak olsa, hiç olmazsa hem meslek öğrenir, hem devletin milyarlarca parası çarçur edilmemiş olur, hem de emeklilik yaşı 65'den 50'e indirilir. 40 yaşında iş hayatına başlayacağına 18 yaşında başlamış olur. Kaynak israfı yerine kalkınmaya kaynak oluşturulur. Sanayi gelişir. 65 emeklilik yerine 50 emeklilikle gençler işsiz kalmaz. İstihdam oluşur. Yüksek lisans ve doktora mezunları bile sanayide çırak olarak çalışıyor. Türkiyenin en büyük sorunu eğitim. Aslında akit, eğitim haberleri yapmalı. Sorunun kaynağı eğitim.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23