• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sultan Abdülhamid, Fransa büyükelçisini böyle rezil etti

Milli politikalardan, maruz kaldığı iç ve dış ihanetlere, baskılara kadar Erdoğan’ın benzetildiği cihan hükümdarı Sultan 2. Abdülhamid Han, batılı ülkelerin büyükelçilerinin küstahlıklarına en iyi cevabı veren Osmanlı padişahları arasında gelir.

Yeniakit Publisher
2021-10-25 11:12:00 -
Sultan Abdülhamid, Fransa büyükelçisini böyle rezil etti

MUHAMMET KUTLU  ANKARA

Geniş istihbarat ağı sayesinde büyükelçileri hayatlarının en küçük ayrıntılarına kadar tam bir kontrol altında tutan Abdülhamid Han, onların ülkemiz aleyhine faaliyetlerine ve komplolarına izin vermezdi. Doğu illerinde Ermeni çetelerine karşı başarılı bir operasyon sonrasında dönemin Fransa Büyükelçisi Sir E. Malet, küstah bir tavırla huzura çıkarak, “Haşmetmeap, daha ne kadar Ermeni öldüreceksiniz?” diye sorar.

Elçi tir tir titreyerek sıvışır

Sultan ise gözlerini büyükelçinin gözlerine dikerek, “Sizin geçtiğimiz şu gün, Karadeniz’deki şu koya şu isim ve bandıralı gemi ile çıkardığınız şu kadar bin tüfek, şu kadar bin mermi ve bomba bitene kadar” karşılığını verir. Tam anlamıyla suçüstü olan Fransız Büyükelçi hiçbir cevap veremez. Bir süre tir tir titreyerek huzurda kala kaldıktan sonra koşarak çıkıp gider. Abdülhamid’in emperyalistlere yönelik tavizsiz politikaları nasıl onu hedef haline getirdiyse, bugün de Erdoğan aynı baskılara maruz kalıyor ve bu yüzden Türk halkının sevgilisi oluyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmedi

...ALLAH MAKAMINI AL-İ ETSİN HALİFEMİZ SULTANIMIZ YÜCE HAKANIMIZ ABDULHAMİD HAN...OSMANLIYA İHANET EDİP YERİNE FRANSIZ İLKE İNKİLAPLARI İLE REZİL BİR SİSTEM KURANLARIN ATEŞİNİ BOL ETSİN...
 • Yanıtla

tuna

Osmanlı torunları, rezil Batı Emperyalizi her ne zaman bizi köşeye kıstırmaya çalışsın her daim hakkettiği cevabı verecektir. REİS her zaman yanındayız!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23