• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Son dakika! Reisi'nin ölümü sonrası Türkiye'de 1 günlük yas ilan edildi

Yeniakit Publisher
2024-05-20 20:52:00 - 2024-05-20 23:46:19

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümü sebebiyle Türkiye'de 1 günlük yas ilan edildi.

Alınan yas kararını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümü nedeniyle bir gün "milli yas" ilan edildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kabine toplantımızda, İran halkının yaşadığı derin acıyı paylaşmak üzere ülkemizde bir günlük milli yas ilan edilmesini kararlaştırdık" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

Cumhurbaşkanıvekili sayın Muhammed Muhbir ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim, taziyelerimi kendilerine ifade ettim.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İran'ın filistin davasına verdiği güçlü desteği her zaman takdirle karşıladım. İran'a karşı uygulanan tek taraflı yaptırımlara katılmayarak komşuluk hukukumuzun gereğini yerine getirdim.

Bugün kadar en sıkıntılı zamanlarında Türkiye İranlı kardeşlerine samimi destek vermiş bu konuda tavizsiz duruş sergilemiştir.

Helikopter kazasından sonra İran makamlarıyla temasa geçerek arama kurtarma çalışmalarına katkı vermek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bundan sonra da aynı hissiyatla devam edeceğiz.

Kabine toplantımızda, İran halkının yaşadığı derin acıyı paylaşmak üzere ülkemizde bir günlük milli yas ilan edilmesini kararlaştırdık.

İranlı kardeşlerimizin tekrar başı sağ olsun diyoruz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bozok

Yas ilanı iyi olmuş.

Vanlı

Ben vanlıyım. Belediyede geçici mevsimlik işçi olarak çalışıyorym. Yakında belediye bizi işten çıkaracak. Borcumuz var diyerek bahane buluyorlar. Ama borcu bahane edip bizi işten çıkaracak belediye, Kayyum döneminde işten çıkarılan HDP ve siyasi taraftarlık yapan 222 kişiyi tekrar işe aldı. Tamamı hdpli. Bugünkü vanhaber sitelerine bakarsanız tam listeyi göreceksiniz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23