• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sol medyanın çirkin yüzü!

Şortlu bir kadına yönelik gerçekleştirilen saldırıyı günlerce gündemde tutan sol medyanın başörtülü lise öğrencisine yapılan saldırıya hiç yer vermemesi uygulanan çifte standardı bir kez daha gözler önüne serdi.

Yeniakit Publisher
2017-02-16 05:01:00 - 2017-02-16 01:20:45
Sol medyanın çirkin yüzü!

UĞUR BAHRİ DAVARCI / İSTANBUL - Eylül 2016’da Abdullah Çakıroğlu isimli bir meczup saldırgan tarafından şortlu bir kadına yönelik gerçekleştirilen saldırıyı günlerce gündemde tutan sol medyanın çifte standardı bir kez daha gözler önüne serildi. Şortlu kadının uğradığı saldırının yaşam tarzına müdahale olduğunu savunan sol medya, CHP’li olduğu ortaya çıkan Almila Kursar isimli saldırganın başörtülü bir lise öğrencisine yönelik saldırısını ise görmezden geldi. Sözcü, Cumhuriyet, Birgün, Evrensel, Aydınlık ve daha birçok sol medya organı, başörtülü lise öğrencisinin uğradığı çirkin saldırıya tek satır dahi yer vermedi.

BAŞÖRTÜSÜNÜ ÇIKARDI TEKME ATTI

İstanbul’da Pendik-Kadıköy hattında sefer yapan bir minibüste Maltepe’ye giden lise öğrencisi Fatma Dilara Aslıhan Yiğit, Almıla Kursar isimli CHP’li bir kadının saldırısına uğradı. Genç kızın başörtüsüne asılan Kursar, “Siz teröristsiniz, sizin yüzünüzden herkes ölüyor. Sen başın kapalı okuyamazsın” diyerek hakaretlerde bulundu. Genç kıza tekme de atan saldırgan, ardından kızın başörtüsünü çıkardı. Minibüsten indirilen saldırgan kadın gözaltına alınırken, genç kız ise ifadesi alınmak üzere Maltepe Çocuk Büro Amirliği’ne götürüldü. Darp raporu alan genç kız, kendisine saldıran A. Almila Kursar’den şikâyetçi olduğunu söyledi. Almila Kursar’ın, savcılık sorgusunun ardından tutuklanmıştı.

TEK SATIR DAHİ YER VERMEDİLER

Fatma Dilara Aslıhan Yiğit’e yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıya benzer bir saldırı Eylül 2016’da şortlu bir kadına yönelik olmuştu. Otobüste bir kadına şort giydiği gerekçesiyle tekme atan Abdullah Çakıroğlu isimli saldırgan tutuklanmıştı. Şortlu kadına yönelik saldırıyı ‘Hemşireye şort dayağı’, ‘Mahalle baskısı şiddete dönüştü’, ‘Şort giydi diye saldırıya uğradı’ başlıklarıyla veren ve saldırının yaşam tarzına yönelik bir saldırı olduğunu savunan sol medya, saldırı başörtülü bir lise öğrencisine yönelik olunca 3 maymunu oynadı. Şortlu kadına yapılan saldırıyı ‘Şeytan deyip tekmelemiş’ başlığıyla manşet yanı veren Hürriyet gazetesi başörtülü lise öğrencisine yönelik saldırıyı ise, ‘Minibüste türbanlıya saldırıdan tutuklama’ başlığıyla kibrit kutusu büyüklüğünde verdi. Cumhuriyet, Sözcü, Birgün, Aydınlık, Evrensel gibi birçok sol yayın organının ise CHP’li Almira Kursar’ın başörtülü öğrenciye yönelik saldırısına tek satır dahi yer vermemesi dikkat çekti. 

 

Yeni Akit Gazetesi

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23