• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sol medyadan büyük alçaklık! Diyanet'in açıklamasını değiştirerek çarpıttılar!

Diyanet İşleri Başkanlığı, eğitim seminerine 20 milyon lira harcandığı iddiasını yalanladı. Sol haber siteleri, Diyanet'in yalanlamasını değiştirip çarpıtarak algı operasyonuna devam etti.

2020-02-23 01:42:00 - 2020-02-23 01:54:29
Sol medyadan büyük alçaklık! Diyanet'in açıklamasını değiştirerek çarpıttılar!

Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı medya organlarında yer alan 'Lüks otelde eğitim seminerine 20 milyon lira harcandı' yalanına cevap geldi. Yapılan açıklamada, ''Sadece bir otelde yapılan eğitim seminerine 20 milyon lira harcandığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Başkanlığımızca 40 bin personelimizin eğitimleri için 2020 yılında yolluk kaleminden tahsis edilen toplam bütçe 13 milyon 536 bin liradır.'' ifadeleri yer aldı.

Diyanet'ten yapılan açıklama şu şekilde;

Başkanlığımız stratejik planı çerçevesinde personelimizin yeni gelişmelere intibakları, dini ve sosyal alanda ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda mesleki yeterliklerinin artırılması, kurum aidiyetlerinin güçlendirilmesi, din hizmetlerinde daha etkin ve verimli olabilmelerinin sağlanması ve din istismarına karşı farkındalık oluşturulması amacıyla farklı alanlara yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenlenmektedir.

Başkanlığımızca yürütülen hizmet içi eğitim faaliyetleri öncelikli olarak 31 adet eğitim merkezinde yürütülmektedir. Eğitim Merkezlerinin yatak kapasitesi üç bin olup uzun süreli mesleki eğitimlerle sürekli hizmet verdiğinden, sayısal anlamda yoğun katılımlı kısa süreli seminer programları ile mevzuat gereği yapılması zorunlu olan bazı hizmet içi eğitimler eğitim merkezleri dışında sezon olarak uygun koşullu yerlerde 6245 Sayılı Harcırah Kanunu kapsamında yapılmaktadır.

2019 yılında alımı yapılan ve eğitim merkezlerinin doluluğu sebebiyle eğitim merkezlerinde eğitimleri planlanamayan 2400 imam hatibin mesleğe hazırlık eğitimleri 40 günlük teori ve pratik ağırlıklı bir program çerçevesinde 3 grup halinde bahse konu otelde planlanmıştır. Söz konusu eğitimlere ait bütün giderler Harcırah Kanunu kapsamında gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında ayrıca bir eğitim bütçesi ve harcama kalemi bulunmamaktadır.

Sadece bir otelde yapılan eğitim seminerine 20 milyon lira harcandığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Başkanlığımızca 40 bin personelimizin eğitimleri için 2020 yılında yolluk kaleminden tahsis edilen toplam bütçe 13 milyon 536 bin liradır.

Sol medyadan algı operasyonu!

İslam düşmanlığı nedeniyle Diyanet'i sürekli hedef almaya devam eden Odatv, Sol Haber gibi art niyetli sol siteler, algı operasyonu haberleri internete servis ettiler. Ancak Diyanet'in yalanlamasına rağmen bu yayını sürdürdüler

Diyanet'in yalanlama ifadelerini değiştirdiler

Utanmaz Sol Haber sitesi de Diyanet'in 20 milyon TL'lik iddiayı yalanlayan ifadelerini açıklamadan çıkararak açıkça algı operasyonu yaptığını gözler önüne serdi. Üstelik bu haberi onlarca kez paylaşarak kamuoyunda algı yönetimine soyundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

size ne.

akit sen diyanetin avukatı mısın.
 • Yanıtla

Vatansever

Balbay denen zat Halk tv’ de her gün atıp yerden yere vuruyor Diyanet teşkilatını. Bunlara bizlerin bir karşı açıklamasını göremiyoruz.Batıda papazlar her yerde ama Türkiye’de dine ve imamlara söz söylemek olağan hale geldi. Böyle adamlar bizden değildir ve defolup gitsinler Müslüman Türkiye ‘sen.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı