• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Covid-19'un ekonomik etkilerine karşı başlattığı "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" yardım kampanyasına yoğun destek geldi. Siyaset, spor, sanat ve iş dünyasından birçok isim ve kamu yöneticisi kampanyaya katıldığını duyurdu.

Yeniakit Publisher
2020-03-31 16:34:00 - 2020-03-31 16:36:09
Siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek

Hükümetten birçok bakan ve belediye başkanı da maaşlarını bağışlayarak kampanyayı desteklediğini açıkladı.

'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek veren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına ben de 5 maaşımla katılıyorum. Bu zor günleri birlik ve dayanışma içinde aşacağız inşallah" ifadelerini kullandı.

Şentop, "Zor günlerden geçiyoruz. Birlik ve dayanışma içinde, birbirimizi gözeterek, birbirimize sahip çıkarak bu zor günleri aşacağız, inşallah. Biz birlikte Türkiye’yiz. Birlikte güçlüyüz. Salgına karşı mücadelemizden de hep birlikte galip çıkacağız" dedi.

Kampanyaya destek veren siyasiler arasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yer aldı. 5 aylık maaşını bağışlayan Bahçeli, kampanyaya destek verilmesi çağrısında bulundu.

Bahçeli, "İçinden geçtiğimiz zor günleri dayanışma duygularını teşvik ederek, yardımlaşma hissiyatını harekete geçirerek aşacağımıza yürekten inanıyorum. Birbirimize el uzatırsak, zorda kalanlara destek verirsek hem insani hem de islami sorumluluklarımızı yerine getirmiş oluruz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da Milli Dayanışma Kampanyası'na 1 aylık maaşını bağışlayarak destek oldu.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Erbaş, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na bir aylık maaşımı bağışlıyorum. Başkanlığımızın yöneticilerini, tüm il ve ilçe müftülerimizi ve tüm Diyanet teşkilatımızı bu anlamlı kampanyaya katılmaya davet ediyorum."

Sanatçılar da kampanyayı destekliyor: Haluk Levent, Şahan Gökbakar...

Ahbap Derneği Başkanı ve Sanatçı Haluk Levent, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na kişisel olarak 30 bin lira bağışta bulunacağını söyledi.

Levent, AA muhabirine yaptığı açıklamada, felaketler olduğu zaman hangi yardım kuruluşu olursa olsun desteklediğini söyledi.

Ahbap Derneği'nin de yardımlar topladığını belirten Levent, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız böyle bir kampanya açıkladı. Ben her gün yardımları koordine eden Ahbap Derneği Genel Başkanı olarak madem devletin en büyük temsilcisi Sayın Cumhurbaşkanımız böyle bir çağrı yapmış ben de çağrıya cevap verdim. Çünkü insanlar devamlı bizleri devlet kurumlarıyla yarıştırıyorlar halbuki dünyanın en iyi yönetilen devletlerinde dahi sivil toplum kuruluşları vardır. Onlar da bir şeyler yapmaya çalışır. Bizler de bunları yapmaya çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız istemiş bizler de destekliyeceğiz. Bu nedenle kampanyaya şahsım olarak 30 bin lira destekte bulundum."

Levent, günün dayanışma günü olduğunu, kendisinin de geçen gün ihtiyaç sahiplerine gıda desteği sağlamak için bir kampanya düzenlediğini, dayanışma çağrısına tüm sanatçı ve sporcu camiasından destek geldiğini hatırlattı.

Recep İvedik karakterini canlandıran ünlü komedyen Şahan Gökbakar da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısından sonra yaptığı bağışın dekontunu paylaştı ancak miktarının bilgisini vermedi.

Şarkıcı Mustafa Ceceli de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kampanyaya destek verdiğini açıkladı. Ceceli paylaşımında, "Arkadaşlar bu kampanyaya gelin hep birlikte destek olalım. Ben de Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına 50 bin TL bağışta bulunuyorum. Sağlıklı günlere kavuşmak dileğiyle" notunu yazdı.

Spor dünyasında yardım kampanyalarına destek

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü; yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcuların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu "Milli Dayanışma Kampanyası"na 2 milyon 14 bin liralık destek verdiklerini açıkladı.

Fenerbahçe kulübü ise Erdoğan'ın resmi olarak kampanyayı başlatmadan önce İstanbul Valiliğinin yardım kampanyasına katıldığını duyurmuştu. Sosyal medyada yer alan açıklamada, "Futbol A takımımız, 'Çorbada bizim de tuzumuz olsun' ruhu ile inisiyatif kullanarak aralarında topladıkları 5 milyon lirayla bu değerli kampanyaya 33 bin gıda kolisi desteği yaparak katılıyor" denildi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hilmi

Ümmet oldu millet.  Ben bağışı yaptım Ankara belediyesine , Mansur başkanıma. Para kalmadı başka yere.
 • Yanıtla

hizipsavar

sayın başkanım niyet olarak doğru ama şekil olarak yanlıştır. çevrenizdeki danışman grubunun yetersizliği artık su gibi ortaya çııkmıştır. bu işi başlatmak size düşmez. siz niyet olarak iyi yapsanızda siyasi olara bu karşı tarafa koz verir. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı