• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Sinek kaşıntısı nasıl geçer?

Sivrisinek ısırığı morarıyor? İstanbul'un Kartal, Ataşehir, Üsküdar, Sarıyer, Eyüp, Bahçelievler ve Avcılar ilçelerinde görülen bir tür sivrisinek vatandaşların kaygılandırıyor. Isırdığı bölgede acı, şişlik ve morarmaya sebep olan sivrisineğin il geneline yayılması korkuturken bu hayvanın sebep olduğu kaşıntının nasıl geçeceği de merak konusu. Sinek ısırığı nasıl geçer? Sivrisinek ısırığının kaşıntısı nasıl geçer?

Yeniakit Publisher
2021-07-21 16:40:00 -
Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Sinek kaşıntısı nasıl geçer?

İstanbul’un bazı ilçelerinde görülmeye başlanan sivrisinek vatandaşları kaygılandırıyor. Isırdığı bölgede kaşıntı, şişlik ve ilerleyen günlerde ise morluğa yol açan bu sineğin daha geniş alanlara yayılması endişe oluşturuyor. Bazı vatandaşlar kaşıntı sebebiyle hastaneye başvurduklarını, yaşadıkları ağrılar sebebiyle serum taktırdıklarını ifade ediyor. Peki, sinek ısırığı kaşıntısı nasıl geçer?

Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Sinek kaşıntısı nasıl geçer?

Sivrisinek ısırığının geçmesi için genellikle bölgeye kolonya sürülür. Ancak bu yöntem kesinlikle yanlış. Uzmanlar sinek ısırığına kolonya sürülmemesini, ısırık bölgesinin beyaz sabunla yıkanmasını tavsiye ediyor. Sineğin ısırdığı bölge yıkandıktan sonra aynı yere tuzlu su ya da limon sürülmesi öneriliyor. Ayrıca sivrisinek sokmalarının sebep olduğu kaşıntıları hafifletecek krem ya da jelleri eczanelerden temin edebilirsiniz. Kaşıntı durmuyor, ısırık bölgesinde ciddi bir şişlik oluştuysa mutlaka bir hekime başvurmanız gerekiyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Eski Türkiye

Bir tutam tuzu bir damla su ile çamur kıvamına getirip bölgeyi biraz bastırarak ovun. 20 saniye içinde kaşıntı bitecektir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23