Şikayet et-çek yöntemiyle ayda 500 bin TL… ‘Alo güzel insan…’

İstanbul’da görev yapan savcı Mustafa Lokman kamu görevlisi olan ağabeyini ve bir kadını Adnan Oktar’la tanıştırmak istemiş. Örgütün sosyal medyadan hakaret edenlere şikayet et-çek yöntemiyle her ay 500 bin lira gelir elde ettiği belirtildi.

16 Temmuz 2019 Salı 08:31
Şikayet et-çek yöntemiyle ayda 500 bin TL… ‘Alo güzel insan…’

Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik hazırlanan iddianamede, 2 Aralık 2017 tarihinde örgütün hukuk işlerinden sorumlu olan ve Fazıl Say’a açtığı dava ile gündeme gelen Ali Emre Bukağılı ile İstanbul Anadolu Adliyesi’nde daha önce görev yapan Cumhuriyet savcısı Mustafa Lokman’ın gerçekleştirdiği bir telefon görüşmesine yer verildi. Görüşmede Savcı Lokman, Bukağılı’dan kamu görevlisi olan bir ağabeyini ve bir kadını örgüt lideri Adnan Oktar ile tanıştırmak istediğini söylüyor. İddianamede savcı hakkında HSK’ya bildirimde bulunulduğu belirtildi.

Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianameye itirafçı ve müştekilerin ifadeleri damgasını vurdu. İşte o ifadeler:

Fönle yatak ısıttırmış

İtirafçı şüpheli Bahar Bayraktar, “Adnan Oktar günde ortalama 12 saat uyur. Kış aylarında yatağını fönle ısıttırır. Ev içinde sadece uzun paçalı iç çamaşırı ile dolaşır, üstü çıplaktır. Yemeğini Merve Büyükbayrak gibi sadece kendisi tarafından onaylanmış kişiler hazırlardı. Başka kişilerin malzemelere dokunması yasaktı” dedi. İtirafçı Ayça Pars ise, “Adnan Oktar kendini çok kültürlü ve sanattan anlayan bir kişi gibi göstermeye çalışmıştır. Canlı yayın sırasında bir konu geçince o konu hakkındaki tüm bilgiler Didem Ürer, Yeliz Sucu ve Merve Büyükbayrak tarafından önündeki tabletlere gönderilirdi” diye konuştu.

İtirafçı Altuğ Revnak da ifadesinde şunları söyledi: “Hatırladığım kadarıyla 2008 veya 2010 yılıydı. Tapınakçılardan olan Timothy Hogan başkanlığındaki dokuz kişilik ekip İstanbul’a getirilerek konferans verildi. 2013 yılı yaz aylarında davet üzerine ABD’de Los Angeles’ta Kabala’nın dünya toplantısına katıldık. Toplantıda 10 bin civarı dünya çapında seçkin insan vardı. Orada Demi Moore, Ashton Kutcher, Al Pacino gibi birçok aktör ve film yapımcısıyla tanıştık. Bu kişilerin iletişim bilgilerini Sinem Tezyapar’a verdik ve onlar bağlantıları devam ettirdi. Üslubunda küfür ve argoyu çok kullanırdı. Bunu da sözde örgüt üyelerinin seviyesine inmek ve karşısında rahat olmamız için bu üslubu kullandığını söylerdi. Emin Koç’a seviyesine inmek için yaklaşık beş dakika küfür ettiğini kendisi anlatmıştı. Uzun süre birine aynı yetkiyi vermezdi. Eğer örgüte bağlılığı yüksek biriyse sürekli eleştirir, çok ağır küfürler eder, ağır eleştirilerde bulunurdu. Örneğin Oktar Babuna’nın bağlılığı yüksek diye örgüt içinde öne çıkmaması için sürekli aşağılar, küfürler ederdi.”

İtirafçı Ece Koç da şunları anlattı:

“İtalyan Mason Locası’nda Büyük Üstat olan Pilloni birkaç defa davet üzerine Türkiye’ye gelerek yayınlara çıktı. Adnan Oktar’a Mason diplomasını veren kişi de buydu. Bir defasında Pilloni beraberinde Suriye’den Esad’ın siyasi bir adamını birlikte getirdi ve bu kişi ile gizli toplantı yapıldı. Ceylan Özgül örgütten ayrıldıktan sonra Pilloni ile bağlantıya geçmiş. Örgütü kötülemiş ve bunun üzerine Pilloni ile bağlar koptu. Adnan Oktar’ın emri ile bu kişi hakkında araştırma yapılarak yurtdışından internet sitesi açıldı. Bu sitede adamı karalayan, eşinin kızının fahişelik yaptığı, pazarlandığı gibi örgütün klasik yaptığı iftiralar yapıldı. Adnan Oktar canlı yayında masonluk diplomasını yırttı.”

Şikâyet et-çek

İtirafçı şüpheli Akın Gözükan örgütün hukuk işlerinden sorumlu olan Bukağılı ile ilgili şunları söyledi:

“Son dönemde sanal ortamda hakaret edenleri tespit edip şikayetçi oluyorlardı. Sonra bu kişilere ulaşıp özür metni yayınlayıp 500 TL para vermeleri halinde davayı geri çekiyorlardı. Ayda binin üzerinde kişiye işlem yapılmaktaydı. Ortalama 500 bin TL örgüte aktarılırdı.”

‘Alo güzel insan’

İddianamede 2 Aralık 2017 tarihinde Ali Emre Bukağılı ile görüşen Savcı Lokman, kamu görevlisi olan bir ağabeyini ve bir kadını Oktar ile tanıştırmak istediğini söylüyor.

Ali Emre Bukağılı: Alo güzel insan nasılsın

Mustafa Lokman: İyiyim koçum. Ee şimdi şöyle söyleyim bizim burda bi abimiz var, diyo beni bi Adnan beyle bi tanıştırın diyo tanıştırabilir miyiz?

Ali Emre Bukağılı: Tanıştırırız, kim abimiz?

Mustafa Lokman: Bunu, konuşuruz ya kamu görevlisi tamam.

Ali Emre Bukağılı: Ne zaman istersen.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Temmuz 2019 Salı 08:42

YORUM YAZ

 • MilliMilli1 ay önce
  Bunun da arkasında aynı fitne.Bizim insanımızda da bir salaklık, eksiklikolmalı. Kötü şöhretli, sana zarar veren, sömüren, ülkene, milletine, örfüne, adetinedüşman kişi ve kuruluşlara girmeye nebu heves?!
 • hercaihercai1 ay önce
  Marasli, helal olsun, boyle salak dallamalara cevabin muthis olmus. Ama bunlar yine de anlamaz, cunku beyinleri gitmistir.
 • maraşlımaraşlı1 ay önce
  Memlekette biricik adlı yorumcu gibi olduğu müddetçe ne adnan oktar gibi ga.atlar biter nede fetö gibi din bezirganları , sen eşşek olursan semer vuran çok olur. Hala daha adamın ker.aneci ve piyon olduğunu anlamadıysan sana daha ne diyeyim bre embesil
 • BiricikBiricik1 ay önce
  Bir insanın yatağını fönle ısıtması ya da 12 saat uyuması anayasanın hangi maddesinde suç anlayamadım açıkçası. Savcıyla arkadaş olmak ya da savcının bir arkadaşını Adnan Oktar ile tanıştırması anayasanın hangi maddesine göre suç, öğrenmek isterim. ?!
 • yusuf canyusuf can1 ay önce
  Halen devam eden soruşturma kapsamında İstanbul 7. Sulh Ceza Mahkemesi’nce 2016 yılında verilmiş bir gizlilik kararı olması nedeniyle savunma müdafileri dahi dosyanın içeriğini görememektedirler. Dosyanın içeriğini, taraflarını, konusunu operasyon tarihine kadar yani 11.07.2018 tarihine kadar tek bir kişi bile bilmezken, güya yıllar önce muhtelif zamanlarda taciz ve şiddet gördüğünü iddia eden onlarca kişinin nasıl olup da dünyanın dört bir yanından cinsel suçlarla hiç alakası olmayan bir birime gelerek yaklaşık bir ay içerisinde ifade verdikleri gerçek bir muammadır.
 • hasanhasan1 ay önce
  GEYİK ,GEYİK GEYİK Bundan ötesi yok. Adam değil bunları duyunca zaten isyan etmemek elde değil. iyiki cehennem var.
 • ihsanihsan1 ay önce
  ısrail ajanı oktar haini
 • veliveli1 ay önce
  Ha Tosuncuk, Ha Adnan Oktar... bildiğin ticari bir mafya

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019