"Servis edeni bir bulursam..."

Sert tartışmalar yaşanan CHP tüzük kurultayında Kılıçdaroğlu, fotoğraf servis eden CHP'lileri 'ihanet'le suçladı ve 'Onu bulsam bir dakika partide tutmam' dedi. Sürekli Türkiye'deki özgürlüklerden bahseden Kılıçdaroğlu'nun son çıkışı, CHP'deki parti içi özgürlüğü yeniden gündeme getirdi.

12 Mart 2018 Pazartesi 22:43
"Servis edeni bir bulursam..."

CHP'de sert tartışmalara sahne olan tüzük kurultayında 98 madde ve 138 sayfadan oluşan eski tüzüğü sadeleştirilerek 86 madde ile 68 sayfada toparlandı. Parti kulislerinde yeni tüzüğün Kılıçdaroğlu’nun da muhalefetin de beklentisini tam karşılamadığı belirtiliyor.

CHP KURULTAYINDAKİ KLASİK MANZARALAR YAŞANDI

Aydınlık'ın haberine göre, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti içi muhalefete yönelik sert eleştirileriyle başlayan 19. Olağanüstü Kurultay, ikinci gününde de yoğun tartışmalara sahne olduğu öğrenildi. Milliyet'in aktardığına göre, Divan Başkanı Hakkı Süha Okay, gerginlikler sırasında, kendisine yönelik sert eleştiriler üzerine başkanlık görevini bırakarak salondan ayrıldı. Bu görevi daha sonra Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu devam ettirdi.

KİMSENİN PARTİYE İHANET ETME HAKKI YOK

Kurultayın sonunda konuşan Kılıçdaroğlu’nun yaşanan gerginliklere ilişkin olarak, “Gerginlikler gerçekten beni üzdü. Kurultayda bir tartışma oldu, A kişisi B kişisi seçildi bitti. Televizyonlarda hâlâ kurultayı tartışıyorsak bu partiye kötülük yapmaktır. Eksiklikleri kamuoyu önünde tartışmak sadece AKP’nin ekmeğine yağ sürer. Burada da gerginlikler oldu. Fotoğrafları çekip servis edenlerin hiçbirisi CHP’li değildir ve samimi değildir. Servis edeni bulsam, vallahi bir dakika bu partide tutmam. Kimsenin partiye ihanet etme hakkı yoktur” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

 

Haber Tarihi: 12 Mart 2018 Pazartesi 22:43

YORUM YAZ

 • mm6 gün önce
  oysa sen tapeleri, gizli kaset ve cd leriizlemek ve bunları çıkarına kullanmakla birisin... bu ne perhiz, bu ne tutarsızlık:)
 • neconeco6 gün önce
  AFERİN KEMAL ALLAH CC. SENİ BÖYLE MADARA EDİYOR İŞTE REİSE DİKTATÖRDİYORSUN SEN DAHA BETERİNİ YAPIYORSUN HARAMLA SAHTEKARLIKLA OTURDUĞUN KOLTUK BİLE SENİ İSTEMİYOR ZAVALLI DİKTATÖR
 • Hüseyin MırıkHüseyin Mırık6 gün önce
  Bu vatan size nasıl emanet edilir......
 • mert memetmert memet6 gün önce
  ulan :) Tek adam diyosun Erdoğan a Sen tek adam olacam diye tırmalıyon gider yapıyonda beceremiyorsun senden olmaz sırıtarak ahkam kesen kemal :)
 • KAYAKAYA6 gün önce
  kİMİ SUÇLUYORSUN İHANETLE HEPİNİZ HAİNSİNİZ . HIRSIZLAR TOPLULUĞU HIRSIZ ARIYORKOMİK.....
 • NumanNuman6 gün önce
  Tutmayın küçük enişteyi.
 • Alparslan AktasAlparslan Aktas6 gün önce
  Ne bekliyordun kilictaroglu. Hanginiz ....n degilsiniz ki !!! Sen genel baskanin deniz baykal' a ihanet etmedin mi ??? Hangimiz h.in degiliz desen anlarim. Kiminiz savas olursa iranin yaninda kiminiz pkk nin yaninda kiminiz suriyenin yaninda ve kiminizde fetö nün yaninda yer almadiniz mi ??? ataniz ataturk kemal askina, laiklik askina biraz dürüst olsan ne kaybedersin ki... Gerci kazandigin ne var ki kaybedecegin ne olsun...
 • meçulmeçul6 gün önce
  BİR AKILSIZ ÇOBAN VARMIŞ KEÇİLERİNİ UÇURUM KENARINA GÖTÜRMÜŞ ÇOBANIN AYAĞI KAYMIŞ UÇURUMDAN DÜŞMÜŞ BUNU GÖREN KEÇİLER O ATLARDA BİZ ATLAYA MAZMIYIZ DEMİŞLER ONLAR DA UÇURUMA ATLAMIŞLAR.....
 • Gaz Yaptı Bu BendeGaz Yaptı Bu Bende6 gün önce
  Bulamıyon mu? Haaa; boşa oduruyon orda öyleysen!
 • huseyinhuseyin7 gün önce
  vatani dis guclere peskes cekerken hainlik olmuyorda partinde fotograf cekmekmi hainlik oluyor
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018