• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Selahattin Demirtaş davası için taraftar toplamaya çalışıyor

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin tutuklu eski eş Genel Başkanlarından Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu 6-8 Ekim olaylarına ilişkin dava 26 Nisan’da Ankara’da görülmeye başlanacak. Demirtaş, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek dava ile ilgili gerek yurtdışındaki gerekse Türkiye’deki yandaşlarını toplamak için mektup seferberliği başlattı.

Yeniakit Publisher
2021-04-20 17:14:00 -
Selahattin Demirtaş davası için taraftar toplamaya çalışıyor

 yeniakit.com.tr 

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin eski eş Genel Başkanlarından Selahattin Demirtaş, yargılandığı davada destek olmaları için mektupla taraftar toplamaya başladı.

Edirne F Tip Cezaevinde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanlarından Selahattin Demirtaş, Türkiye’de bazı gazeteci, basın organları ve kendisine destek verecek Sivil Toplum Örgütleri temsilcilerine mektup göndererek desteklemelerini istedi. Gönderdiği mektupla birlikte Savcının iddianamesine ilişkin savunmasını yaptığı kitapçığı da ekledi. Demirtaş’ın savunmadan önce terör örgütüne yakan medya organları aracılığı ile algı oluşturmak için ön hazırlık yapmaya başladığı yorumları Ankara’da yankılanmaya başladı.

Demirtaş mektubunda;

“Merhaba Umarım iyisinizdir. Bu satırları 4 Kasım 2016 tarihinden bu yana tutuklu bulunduğum ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararına rağmen, hukuksuz bir şekilde tutulmaya devam ettiğim Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevinden yazıyorum. Size, değerli avukatlarımın hazırladığı bir kitapçığı sunuyorum. Bu kitapçıkta hukuki durumumun yanı sıra 6-8 Ekim Kobani davası olarak bilinen davanın iddianamesinde bulunan hakkımdaki iddialara ilişkin çarpıcı gerçekleri bulacaksınız. Sözkonusu davanın ilk duruşması, 26 Nisan 2021 tarihinde Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek. Her zaman olduğu gibi, bu duruşmada da arkadaşlarımla birlikte, hakikatleri anlatacağız. Duruşmayı takip edeceğinizi umuyor, sevdiklerinizle birlikte güzel ve sağlıklı günler geçirmenizi diliyorum. Selahattin Demirtaş” sözlerine yer verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

1905

kurtaramazsın kendini 
 • Yanıtla

K.K milletvekillerini gönderir

Kankası CHP'liler yalnız bırakmaz zaten.Bu CHP'liler nasıl Atatürkçü,nasıl Atatürk sever,nasıl anti-emperyalist anlayan var mı?Atatürk Misak-i Milli sınırlarını savunmuyor muydu? 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23