• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sedat Peker Suç Örgütü davasındaki tahliyelere itiraz! Kasap Döner'in eski sahibi karara isyan etti

Firari Sedat Peker'in lideri olduğu suç örgütüne yönelik davada, mahkemenin verdiği tahliye kararlarına itiraz edildi. Davadaki mağdurlardan Kasap Döner'in eski sahibi mahkemeye, "Türkiye’nin en büyük markalarından biri yağmalanmış, ancak sanıklar 11 ay sonra tahliye edilmişlerdir. Tutuklansınlar." itirazında bulundu.

Yeniakit Publisher
2022-07-06 21:28:00 - 2022-07-06 21:35:12
Sedat Peker Suç Örgütü davasındaki tahliyelere itiraz! Kasap Döner'in eski sahibi karara isyan etti

 Yeniakit.com.tr 

İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi, aralarında firari mafya elebaşısı Sedat Peker'in de bulunduğu 14'ü tutuklu 92 sanığın yargılandığı davada, 8 sanığın tahliyesine 6 sanığın ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Dava dosyasında mağdur olarak yer alan Kasap Döner'in sahibi Emrah Sarıtal, mahkemenin tahliye kararına avukatı Hakan Tunçkol aracılığı ile itiraz etti.

'Yağma' suçunun cezası bu mu?

Mahkemeye sunulan 17 sayfalık itiraz dilekçesinde, sanıklar için istenilen cezanın ağırlığına dikkat çekilerek tutuklu yargılanmaları gerekirken tahliye edilmelerinin kanuna aykırı olduğu belirtildi. Sanıkların kaçma şüphesinin de bulunduğu hatırlatılan dilekçede, tahliye edilen sanıkların "yağma" suçundan en alt sınırdan dahi ceza verilse 40 yıl hapis cezası alabileceği ifade edildi.

Dilekçede "11 ay gibi kısa bir sürede salıverilmeleri, toplum nezdinde suçların cezasız kalacağı algısını oluşturmaktadır. Türkiye'nin en büyük markalarından biri yağmalanmış, ancak sanıklar 11 ay sonra tahliye edilmişlerdir." denildi.

Sanıkların örgütün korkutucu gücünü kullanarak şirketleri yağmaladığı vurgulanan dilekçede, yağmanın Sedat Peker suç örgütü tarafından yapıldığı ve tüm varlıkların örgüte aktarıldığı anlatıldı.

Sanıkların tutukluluk halinin devam edilmesi istenen dilekçede, mahkemenin bu durumu kabul etmemesi halinde 'konutu terk etmemek' şeklinde adli kontrol kararı vermesi talep edildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

utanmak, kul hakkindan korkmak ilahi bir lutuf

........

Vahap Kalyoncu

Adalet yokki duygusu zayıflasın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23