Seçim 2019 Sayfası

Seçim kurulları Demirtaş'ın başvurusunu kabul etti!

HDP'nin tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın dört mitinge katılmak için yaptığı başvuru seçim kurulları tarafından kabul edildi.

14 Haziran 2018 Perşembe 16:21
Seçim kurulları Demirtaş'ın başvurusunu kabul etti!

HDP’den yapılan açıklamada cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş adına İstanbul, Antep, İzmir ve Mardin’de yapılan miting başvurularının seçim kurullarınca kabul edildiği duyuruldu. Açıklamada, Demirtaş’ın da söz konusu mitinglere katılımının sağlanması için Yüksek Seçim Kurulu ve Adalet Bakanlığı’na başvuru yapıldığı belirtildi.

Demirtaş’ın avukatı Günizi Satar tarafından Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Müdürlüğü’ne ve YSK’ya yapılan başvuruda, “Selahattin Demirtaş’ın ekte verilen başvurularımız sonucunda İstanbul, Gaziantep, İzmir ve Mardin illerinde yapılacak mitinglerine bizzat katılımının sağlanmasını, müdürlüğünüz aksi kanaatte ise SEGBİS sistemi ile mitinge katılımının sağlanmasını ve ilgili yerlerle gerekli yazışmaların yapılmasını bilgilerinize sunarız” denildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 16:21

YORUM YAZ

  • Osman ÖzkanOsman Özkan10 ay önce
    RECEP TAYYİP ERDOĞANA ,MİLLETİMİZE ÇOK BUYUK BİR TEZGAH KURULUYOR GÖZLERİMİZİN İÇİNE BAKA BAKA PERVASIZCA. BU TEZGAHI KURAN KAHPELERE ALÇAKLARA ŞU MUBAREK AREFE GÜNÜ HÜRMETİNE CENABI HAK TUZAKLARINI BAŞLARINA GEÇIRSİN İNŞAALLAH.
  • Yunus 16Yunus 1610 ay önce
    TERÖR HİÇBİR ZAMAN BİTMEZ!!! KOMEDİ Mİ, KAMERA ŞAKASI MI? BU ZAT IN KARAYILAN DAN, BAYIK TAN NE FARKI VAR? TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM VE YATAKLIK ETMEK BU KADAR UCUZ MU? HALKI AYAKLANDIRIP 50 KİŞİNİN ÖLÜM SORUMLUSU BU DEĞİL Mİ? BU HABER ŞAKA, BAYRAM ŞAKASI
  • ataata10 ay önce
    vay be. artık teröristler de miting yapacak haaaa?? şimdi diyecekler adam hukuk mezunu parti zamazingosu kesinleşmemiş ceza falan. ulan terörü toplumsal bazda destekleyip teşvik ederseniz gün yüzü görmemelisiniz. sanki dalga geçer gibi .. düşünün şehit yakınlarının dramını....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Nisan 2019