• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şeb-i Arus tanıtım videosunda dikkat çeken maskeli semazen

Hz. Mevlana'nın 747. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri'ne (Şeb-i Arus) özel hazırlanan tanıtım videosunda Hz. Mevlana'nın sözlerine yer verilirken semazenlerin maske takması dikkat çekti.

Yeniakit Publisher
2020-12-02 23:57:00 -

Hz. Mevlana'nın 747. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri (Şeb-i Arus) kapsamında düzenlenen etkinlikler için tanıtım videosu hazırlandı. Videoda semazenin taktığı maske dikkat çekti.

Konya, her yıl olduğu gibi bu yıl da Hz. Mevlana'nın 747. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenleri'ne (Şeb-i Arus) hazırlanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediyesince, Şeb-i Arus kapsamında düzenlenen etkinlikler için tanıtım videosu hazırlandı.
Video, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün, "Twitter, @sebiarus_gov", "Facebook, sebiarus.gov" sosyal medya hesapları ve diğer dijital platformlar üzerinden paylaşıldı.

"İnsan yeter ki iyilik arasın"

Anma törenlerinin teması olan "İhsan Vakti"nin vurgulandığı tanıtım videosunda, Mevlana'nın; "İnsan yeter ki iyilik arasın. Onda kötü bir şey kalmaz." sözü seslendiriliyor.

Bu yıl semazenler maskeli

Tanıtım videosunda, koronavirüs salgınından korunmak için alınacak tedbirler kapsamında maske kullanımının önemine dikkat çekmek için semazenin maske taktığı görüntü yer alıyor.

Etkinlikler, salgın dolayısıyla, bu yıl sadece 7 Aralık ve 17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hacı Arif

İslam itikadinda insan ölünce kabir alemi yok mu? Kıyamet kopmadan,sorgu sual olmadan,Hesaba çekilmeden cennetlik olduguna kendi kendine nasıl karar verdin ??? Peygamber efendimiz'in agizlarin tadını kaçıran ölümü hatırlayınız.Olumu arzu etmeyiniz hadisi şerifleri varken sen ölüm gecesinu sebi arus a yani düğün gecesine nasıl benzetirsin? Saz eşliğinde ibadet adına nasıl raks eder (dans) sin.Bunu peygamberin hangi uygulamasından aldın? Namaz,tesbih,oruç vs peygamberin yaptığı, Allah'in emrettiği ibadetler neyine yetmiyor ?? Öleceğim Allah a CC kavuşacağım.Hesaba çekilmeden kendimi Ruyetullahi kazanmış ilan ediyorum..O ne özgüven o ???
 • Yanıtla

Muhammet

Bre densizler maskeyi öpüp kutsamak ne?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23