Şahımerdan Hoca ve arkadaşları serbest

28 Şubat sürecinden bu yana mahkemelere muhatap edilen Şahımerdan Sarı hoca ve dava arkadaşları, Yargıtay kararıyla serbest bırakıldı.

19 Haziran 2019 Çarşamba 10:10
Şahımerdan Hoca ve arkadaşları serbest

Karanlık mihrakların Müslümanları susturmak için kurduğu bir tezgah daha hukuk nezdinde paramparça oldu. Uyduruk “Vasat Davası” kapsamında 28 Şubat sürecinden bu yana mahkemelere muhatap edilen Şahımerdan Sarı hoca ve dava arkadaşları, Yargıtay kararıyla serbest bırakıldı. Yargıtay 10. Ceza Dairesi, ETÖ-FETÖ yargısının uyduruk suçlamalarla cezaevine koyduğu Şahımerdan Sarı Hoca ile birlikte 14 kişinin hukuksuz cezalarının infazının durdurulması yönünde karar verdi. Silivri Kapalı Cezaevi’nde tutulan Şahımerdan Sarı Hoca, Yargıtay’ın 17.06.2019 tarihli 2019/6022 esas, 2019/4230 sayılı kararıyla tahliye edildi.

Yargıtay 10. Ceza Dairesi Başkanı Eyüp Yeşil imzasıyla yayınlanan kararda, “...bahse konu red ve onama kararlarının kaldırılmasına ve bahsi geçen kararlara konu mahkumiyet hükümleri bakımından yukarıda ismi yazılı sanıklar hakkındaki infazın durdurulmasına, başka suçtan hükümlü veya tutuklu bulunmadıkları takdirde derhal salıverilmelerinin sağlanması için yazı yazılmasına karar verilmiştir” denildi. Kararla birlikte, aynı dava kapsamında Gaziantep H Tipi Cezaevi’nde tutulan Abdullah Tuncer ve Orhan Çelik de tahliye oldu.

Avukat Kurşun: İnfaz durmuştur

Şahımerdan Sarı Hoca’nın Avukatı Hüseyin Kurşun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Sarı’nın dün akşam tahliye olduğunu açıkladı. Avukat Hüseyin Kurşun yaptığı açıklamada, “Şahımerdan Sarı Hoca’nın 17/06/2019 tarihi itibariyle cezasının infazı durdurulmuştur. Başta şahsına ve tüm sevenlerine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Hoca dün akşam itibariyle Silivri Cezaevi’nden tahliye olmuştur” denildi.

Zulmü Akit gündemde tuttu

AKİT, davadaki FETÖ parmağını “Savcı beraat istedi FETÖ mahkûm etti” ve “Vasat kumpasçıları FETÖ militanı çıktı” haberleriyle ifşa etmişti. 8 Nisan 2018’deki “İslâmi müzik bile örgüt suçu sayıldı” haberimiz ise davadaki hezeyanları gün yüzüne çıkarmıştı.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 10:10

YORUM YAZ

 • leventkleventk1 ay önce
  28 şubat nere 2019 nere ve iktidarda dindar bir iktidar var güya,bunca yıl içeride iken nasıl bunların durmu çözülmez, bu nasıl bir duyarsızlıktır, hani müslümanlar bir vücudun uzuvları gibi idi,sanırım ,en büyük havaalanınıyapmaktan,en büyük hastaneleri yapmaktan, marmaraylar, avrasya tünelleri yapmaktan, 30 milyon turist gelecek diyedünya metaı ileövünmekten , bu gariban müslümanlar unutulmuş, eğer nimetin değeri bilinmesseAllah onu alıp başkasına verirmiş, kendi düşen ağlamaz,
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  28..şubat..zulmünden..hapis..yatan..müslümanların..bulunması..çok..üzücü.
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Uyduruk “Vasat Davası” kapsamında 28 Şubat sürecinden bu yana mahkemelere muhatap edilen Şahımerdan Sarı hoca ve dava arkadaşları, Yargıtay kararıyla serbest bırakıldı.Gecmiş olsun cümle tutuklularina. Ancak 28 subat süreci 28 Şubat 1997 bu yana devam eden bir dava. Sene olmuş 2019, el insaf 20 senede mi karara varildi?! Bu insanlara yazik degil mi, kim bunlarin müsebbipleri?Cok konuda yazmaniza ragmen neden Ehli Sünnet alimi Alpaslan Kuytul Hocayıda AKiT olarak konu etmediniz? Yargıtay’da “8. Ceza Dairesi mi yoksa Danıştay’da da “8. Daire” mi yoksa bir başka yer mi kararı verdi bilmiyorum. Ancak bildiğim şu ki İslam Ehli Sünnet alimi Alpaslan Kuytul Hoca acılan FETÖ ve PKK davalarından beraat etmesine ragmen 1,5 yıldan bu yana tek başına tecrit hapsinde. Tecrit hapisleri büyük bir psikolojik baskı ve zulmdür. Uluslar arası alanda tasvip edilmeyen bir hapis türüdür. Alpaslan Kuytul Hocanın ne bir şiddet ne de bir ekonomik kurumlaşma çağrısı veya terör söylemine ben rastlamadım. Bu Allah dostuna iftira atıldığı kanısındayım. Adam açılan bi davadan beraat ediyor akabinde hemen ikinci bi dava acılıyorç Bu din aliminin mahkemesi neticeleninceye kadar serbest bırakılması, acıktan görülmesi Hakkani olacaktır. Madem ki, bir kötülük, bir haksızlık görüldüğünde onun el ile, olmazsa dil ile önlenmesi, o da olmazsa kalben o işe karşı olmakla mukabele edilmesi Peygamberimizin bir emridir. O zaman Allah Rızası icin Alpaslan Kuytul Hocanında mağduriyetini kaleme alalım, dillendirelim. Hatta yetkili alimlerimiz şöyle açıklar: Münkeri yani kötülüğü el ile men etmek devletin ve diğer yetkililerin vazifesidir. Dil ile men etmek ise alimlerin, yani bu konuda bilgi sahibi olan kişilerin vazifesidir. On binlerce din görevlilerininde cukkalarının saglam olmasına ragmen bu konuda suskunlugu cok manidar!
 • müslümmüslüm1 ay önce
  28Şubat sürecinde savcı beraat ettiFETÜ mahkum etti diyorsunuz. 28 Şubattan sonra FETÜ ile işbirliği yapan, devletin tüm imkan ve kadrolarını FETÜ ye teslim eden kim ve kimler. Bunu da açıklasanıza..
 • MardinliMardinli1 ay önce
  İlk önce sahimerdan ve arkadaşlarına geçmiş olsun ve mazlum müslümanların en kısa zamanda hürriyetlerine kavuşmaları Allahtan diliyorum.Bu mazlumların haklarına tecevüz eden hakimlere kıyamet gününde alacaklar ne feto nede kafir amarika onları kurtaramaz zalimlere yaşasın cehennem
 • NurullahNurullah1 ay önce
  Seçim yatırımı olmuş. Suçu günahı yoksa çok daha önceden çıkması gerekiyordu. Kapılı kapılar ardından anlaşmalar yapılmış demek ki. Hukuk resmen belirli güç odaklarına hizmet ediyor. Hukuk sopa niyetine canlarını sıkan insanları cezalandırmak için kullanılıyor. Dediğini yapanı da hapisten kurtarmak için kullanılan ödüllendirme aracı gibi kullanılıyor.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  ŞAHIMERDAN HOCA, HİÇ TANIMIYORUM, LAKİN HOCA KILIKLI FGÜLEN ŞARLATANI, ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK HER YERE ÇOK RAHAT GİRİP DOLAŞTIĞI 1995-1999 YILLARINDA, YANİ 28 ŞUBAT DARBECİLERİ İLE BERABER ÇALIŞTIĞI ZAMANDA, BU HOCA EFENDİ HAPSE GİRİYOR!!! DEMEK OLUYOR Kİ BU HOCA EFENDİ GERÇEK İSLAM HOCASI, SİYONİSTLERİN HEDEFİNDE OLAN BU HOCANIN GERÇEK BİR ALİM OLDUĞU TESCİLLENİYOR.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019