Saddam’ın kızından Irak'ın işgali hataydı diyen Trump’a cevap

ABD Başkanı Donald Trump’ın 2003’teki Irak işgali “Büyük bir Hata” olarak nitelendirmesinin ardından, devrik lider Saddam Hüseyin’in kızından açıklama geldi.

11 Ekim 2019 Cuma 14:33
Saddam’ın kızından Irak'ın işgali hataydı diyen Trump’a cevap

ABD Başkanı Donald Trump, Ortadoğu'da ABD'nin varlığının “Ülke tarihindeki en büyük hata” olması ve Irak’ı işgal etmek için kitle imha silahlarının bahane olduğunu açıklamasının ardından, Saddam Hüseyin’in kızı Rağad sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, ABD’nin işgal kararının zalimce olduğunu söyledi.

ABD’nin Irak işgali kararının başından beri yanlış ve zalim bir karar olduğunu bildiklerini söyleyen Rağad “Peki ülkemiz viran oldu, ülkeyi savunurken şehit düşen babam, kardeşlerim, yeğenim ve her gün onlarca şehit düşen Iraklıları kim telafi edecek?” dedi.

Rağda açıklamasında, “Ben şunu biliyorum, Allah’ın izniyle elde edeceğimiz büyük bir zaferle Allah bizi telafi edecek” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 14:33

YORUM YAZ

  • hhjkhhjk3 gün önce
    abd nato dünyanın en işgalcisidir saddamda ruhunu abdye satmış kendi halkının güvenliğini asla düşünmeyen zalimdir 
  • fesübhanallahfesübhanallah3 gün önce
    ABD'nin kayığına binenin, dostluğuna müttefikliğine güvenenin sonu hüsrandır. Biz de dahil buna!!!
  • ahmetahmet3 gün önce
    sinsi siyonist ingilizo ve itirafci basbakani tony blairi unutmayin cete liderleri bunlar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019