S-400 füzelerinin konumu, tüm dünyaya servis edildi! ABD'liler uydu görüntülerini ifşa etti

Rusya'nın Kırım'a yerleştirdiği S-400 hava savunma sistemlerinin uydu görüntüleri, ABD kaynakları tarafından tüm dünyaya servis edildi.

15 Haziran 2019 Cumartesi 14:17
S-400 füzelerinin konumu, tüm dünyaya servis edildi! ABD'liler uydu görüntülerini ifşa etti

ABD kaynakları, Rusya'nın Kırım'a yerleştirdiği S-400 hava savunma sistemlerinin uydu görüntülerini yayınladı.

Ukrayna'da 2014 yılında çıkan iç savaşın ardından 2015 yılında gerçekleşen referandumun ardından Rusya'ya bağlanan Kırım'a yapılan askeri yatırımlar hala tartışılmaya devam ediyor.

 

Kırım'ın ilhakının ardından Rusya, Kırım'a askeri havaalanları, askeri limanlar, ağır zırhlı silahlar, deniz donanması ve hava kuvvetleri gibi yatırımlar yapmıştı. Bu askeri yatırımların en önemlisi Rusya'nın Kırım'a yerleştirdiği S-400 hava savunma sistemleri oldu.

 

ABD'de yayın yapan ve Pentagon'a yakın olan bir haber sitesi, Rusya'nın Kırım'a yerleştirdiği S-400 hava savunma sistemlerinin uydu görüntülerini paylaştı. Uydu görüntülerine göre yapılan haberde Rusya'nın Kırım'a 5 adet S-400 hava savunma sistemi bataryası yerleştirdiği gözlemlendi.

 

Ayrıca haberin detayında Kırım'a yerleştirilen S-400 hava savunma sistemlerinin Karadeniz ve Avrupa'ya tehdit oluşturduğu yorumları yapıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Haziran 2019 Cumartesi 14:17

YORUM YAZ

 • AviniAvini1 ay önce
  Demek oluyor ki S400 bu silah teknolojisi ABD daha geliştirememiş/diğer taraftan ABD Türkiye’yi elinde tutmak için Rusya’yla yakınlaşmasını istemiyoru ABD ile kim kafa tutmuşsa her daim kazanmıştır.nice çıban başı büyükelçi vede papazlar yollandı / eski “artık” kukla yönetim yok Türkiye de; ABD sindire sindre alışacak
 • AliAli1 ay önce
  Yakında Türkiyedekileri de yayınlarlar.
 • TcVatanseverTcTcVatanseverTc1 ay önce
  Rusya'da Abd nin Türkiyeyi işgal planlarını deşifre etsin Abd'ye karşı beleş hava savunma sistemleri ve uçak versin bizde incirikte yada akdenizde üst verelim....
 • KatilABDKatilABD1 ay önce
  Ulan adamlarda öyle bir teknoloji varki sen S400 leri kuruyorsun adamlar dünyanın dışından nereye kurduğunu tespit edebiliyorlar. Şimdi soruyorum her S400 bataryasının yeniden yüklenene kadar ateşleyebileceği savunma füzesi sayısı 4 tane. Peki amerika denizaltından her S400 e 5-6 tane tomahawk füzesi yollasa bunu hangi sistem engelleyebilir.
 • hercaihercai1 ay önce
  BANA BUNUN ARABASI LAZIM, S-400 LER DEGIL! ARABA DA SAHANE.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Temmuz 2019