• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ruslara bomba 'Hatay' göndermesi! İşte o detay

İdlib'deki hain saldırı sonrası SİHA'larımız şehitlerimiz için havalanarak rejim güçlerine ağır darbe indirdi. Yaşanan gelişmelerden rahatsız olan Rus Sputnik Hatay'a yönelik skandal bir haber yaptı. Rejim güçlerini vuran SİHA mühimmatlarımızdaki 'Hatay çalıntı değildir' yazısı ile Ruslara olay bir cevap verildi.

Yeniakit Publisher
2020-03-01 22:22:00 - 2020-03-01 23:55:30
Ruslara bomba 'Hatay' göndermesi! İşte o detay

Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında SİHA'lar, İdlib'de şehit düşen askerlerimiz için kalktı. SİHA mühimmatlarının bir tarafında şehitlerimizin sayısı yazarken diğer tarafında ise "Hatay çalındı" haberine ithafen "Hatay çalıntı değildir" mesajı yer aldı.

Rusya destekli Esed rejiminin havadan ve karadan düzenlediği saldırılar sonucu İdlib'de 34 askerimizin şehit olmasının ardından Bahar Kalkanı Harekatı başladı. Harekat kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Esed rejimine ait yüzlerce hedefi imha ederken, bu durumdan rahatsız olan Rus haber ajansı Sputnik, Hatay üzerinden provakasyona soyundu. Sputnik'in İngilizce edisyonunun "Çalıntı eyalet: Hatay 80 yıl önce neden Fransa tarafından Türkiye'ye verildi" başlığıyla yayınladığı haber büyük tepki çekti.

"Hatay çalıntı değildir" mesajı

Suriye'nin İdlib kentinde yaşanan hain saldırıda askerlerimizin şehit olması sonrası, Rus medyasında Türkiye ile ilgili yer alan skandal haberlerin ardından SİHA mühimmatlarında yer alan "Hatay çalıntı değildir" mesajı dikkat etti.

Suriye'ye düzenlenen "Bahar Kalkanı "operasyonunda Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) Suriye'de kalleşçe saldırılarda şehit düşen askerlerimiz için kalktı. SİHA mühimmatlarının bir tarafında şehitlerimizin sayısı yazarken diğer tarafında ise "Hatay çalındı" haberine ithafen "Hatay çalıntı değildir" mesajı yer aldı.

Ne olmuştu?

Rusya merkezli Sputnik'in İngilizce edisyonu "Çalıntı eyalet: Hatay 80 yıl önce neden Fransa tarafından Türkiye'ye verildi" başlığıyla bir haber yayınladı. Bu haber kamuoyunun çokça tepkisini çekti. Ajansın Ankara çalışanları dün akşam saatlerinde evlerinin önünde protesto edildi. Bu sabah Ankara bürosunda çalışan 3 kişi ve Sputnik Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mahir Boztepe gözaltına alındı. Mahir Boztepe ve ajansın 3 çalışanı, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

okan

bu isiın tel çozümu TÜRKÜYE VE İRAN kendi aralarında anlaşması . başa hicbir ulkeyi karıştırmadan abd yı de rusya yıda devere dışı bırakır ellerı bombos bırakacaktır . aksi taktırde bu abde ve rusya ve israil bu savaşın bıtmesine izin vermezbu is 10 yıl daha sürerve turkiye ve iran birbirini bitirir
 • Yanıtla

Alï

Kırım ı ruslar Hatay gibi mi topraklarına kattı. Acımasız kutup ayılarının gonul hoşluğuyla işi olmaz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı