• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Putin’den flaş açıklama: Zor durumdayız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ülke ekonomisinin zor durumda olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-04-03 20:14:00 -
Putin’den flaş açıklama: Zor durumdayız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi ile video konferansla bir toplantı gerçekleştirdi. Putin, koronavirüs nedeniyle ülke ekonomisinin zor durumda olduğunu ifade etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülke ekonomisinin zor durumda olduğunu söyledi.

Putin, ekonomideki durumu görüşmek üzere video konferansla Güvenlik Konseyini topladı.

Kovid-19'la ilgili durumunun bölgelere göre değiştiğine dikkati çeken Putin, "Her yerde farklı durum söz konusu. Ekonomi zaten zor durumda. Tek seferde ekonomik faaliyetleri sınırlamak, işletmeleri ve kurumları kapatmak mantıklı değil." değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca, Putin, federal ve yerel yönetim arasında etkileşimin sağlanması gerektiğini ifade etti.

Karantinaya uymayanlara para cezası

Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezinden yapılan açıklamada, evlerinde tedavi gören Kovid-19 hastalarına durum ve konumlarını takip eden uygulamalı cep telefonlarının dağıtıldığı bildirildi.

Açıklamada, uygulamayı kullanmayarak karantina şartlarına uymayanlara idari ceza verileceği kaydedildi.

4 bin 149 vakanın bulunduğu Rusya'da 34 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında ülkede maaşların kesilmemesi kaydıyla idari izinlerin 30 Nisan'a kadar uzatıldığını açıklamıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

osmanoğlu2023

kafirlerin ortak yanı yalan söylemeleridir abd 23 üncu haçlı seferini başlatırken bağdat'a demokrasi götürmeyi vadetmişti! durum bugün hala iç açıcı değil bize ırak olmayan ırakta! ruslarda bizimle soçi astana ve moskova anlaşmalarına rağmen suriyede askerlerimizin vurulmasına göz yumdu dolaysıyla yalan söyledi! oysaki biz müslümanlar olarak en zor günümüzde dahi italya ve ispanyaya ve de saymadığımız birçok ülkeye can vermeye devam ediyoruz Elhamdülillah
 • Yanıtla

Korona

Pitbull köpeğine benziyor
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı