Pompeo resmen duyurdu: Diplomatlar ülkeden ayrıldı

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela'daki ABD'li diplomatların ülkeyi terk ettiğini açıkladı.

15 Mart 2019 Cuma 01:27
Pompeo resmen duyurdu: Diplomatlar ülkeden ayrıldı

ABD'li diplomatlar, Venezuela hükümetinin ülkelerini terk etmeleri için 72 saat süre tanıdıklarını açıkladıktan sonra belirlenen süre dolmadan ülkeden ayrıldı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, bugün Venezuela'da kalan tüm ABD'li diplomatlar ülkeyi terk ettiğini bildirdi.

"Zor bir durum"

Pompeo açıklamasında, "Bunun onlar için zor bir durum olduğunu biliyorum çünkü onlar kendilerini Venezuela halkının demokrasi ve daha iyi bir gelecek içinde yaşama arzularına destek vermeye adamışlardı." ifadesini kullandı.

Pompeo ayrıca ABD yönetiminin, kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido'yu meşru lider olarak tanımaya devam edeceğini vurguladı.

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, salı günü yaptığı açıklamada, ABD'li diplomatların 72 saat içinde ülkeyi terk etmelerini istemişti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 01:27

YORUM YAZ

  • AbdrhmanAbdrhman5 gün önce
    Beter ol yahudistan yönetimindeki abd
  • MEMLEKETİMMEMLEKETİM5 gün önce
    ŞURAYA BAKIN ABD KENDİNİ DEVLET BAŞKANI İLAN EDEN GUAİDO DENEN DELİYİ MEŞRU LİDER SAYIYOR.BÖYLE BİRŞEY OLABİLİRMİ OZAMAN HER ÜLKEDE BİR AJAN KENDİNİ DEVLET BAŞKANI İLAN EDER KAOS OLUR ABD DE KEYİFLE DARBE YAPAR.VENEZUELLA KURUMLARINA HELAL OLSUN BU OYUNLARA GELMİYOR
  • ŞÜKRÜ MERCANŞÜKRÜ MERCAN5 gün önce
    Lafa bak abd li diplomatlar venezuella halkının mutluluğu için venezuelladaymış sevsinler yalanını bırak bir insanı karga bile güler buna hepsi ajan provakatör onların. Size yemin edebilirim ülkemizde bulunan ne kadar yabancı varsa %85 i ajandır sayın türk halkı sakın onları dost bilip sır vermeyin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mart 2019