PKK Afrin için hazırlık yapıyor!

Zeytin Dalı Harekatı’nda arkasına bakmadan kaçan PKK/YPG’ye bağlı teröristlerin Tel Rıfat bölgesinde Suriye Rejim askeri üniforması giyip eğitime devam ettikleri öğrenildi. Hainlerin sınırımıza saldırı hazırlığı içinde olduğu bilgisine ulaşıldı.

18 Mayıs 2018 Cuma 09:31
PKK Afrin için hazırlık yapıyor!

Terör örgütü PKK/YPG’ye bağlı teröristlerin Afrin’den kaçmalarının ardından Tel Rıfat bölgesine yerleştiği, bölgedeki Suriye Rejimi ordusunun üniformalarını giyerek askeri eğitimlerine devam ettikleri öğrenildi.

TEL RIFAT'TA EĞİTİLİYORLAR

ABD ve Fransa’nın Terör örgütü PKK/YPG’ye yaptığı 200 TIR’lık yardım konvoyunu haberleştiren örgüte bağlı yayın kuruluşları, yardım kapsamında gönderilen ağır silah, mühimmat, askeri araç ve iş makinelerinin görüntülerini de internet sitelerinden servis ettiler.  Örgütün Suriye rejim güçleri ile belirli noktalarda anlaşma sağladığı, bu anlaşma çerçevesi kapsamında 5 tabur oluşturularak yeniden yapılanma sürecine girdiği belirtildi. Söz konusu teröristlerin Tel Rıfat’ın Şehaba bölgesindeki terör kamplarında eğitildiği, kamplara yakın bölgelerde Suriye rejimi askerleri ve az sayıda Rus askeri unsurlarının bulunduğu belirtiliyor.

 7/24 İZLENİYORLAR

Örgütün Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında büyük kayıplar verdiğini hatırlatan askeri kaynaklar, “Örgüt bitme noktasına geldiğinden, direniş gösteremeden kaçmaya başladı. Bundan sonra da bir daha Mehmetçiğin karşısına çıkacak gücü bulamayacaklar. Bölgede bulunan TSK unsurları ve sınırımıza yönelik en küçük bir tehdit söz konusu olduğunda anında karşılık verilerek gerekli operasyonlar yapılacak. Bölgedeki ve sınırdaki Mehmetçik elleri tetikte hazır beklemektedir” ifadelerini kullandılar.

AFRİN KARIŞ KARIŞ TEMİZLENİYOR

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden temizlenen Afrin ilçesinde görev yapan Mehmetçik ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurlarıyla bölgede yürüttüğü el yapımı patlayıcı ve mayın arama tarama çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Badinli kasabası ile Darh Obası, Gebek ve Abraz köylerinde, Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi (METİ timleri) çalışma yaptı. Güvenlik güçlerinin sivil halka zarar vermemek için titizlikle yürüttüğü çalışmalara, patlayıcıya duyarlı dedektör köpek "Nasır" da katılarak mağara aramalarına katıldı. Terör örgütü YPG/PKK mensuplarının kullandığı mağara ve sığınaklardaki aramalar havadan drone aracılığıyla da görüntülendi.

Jandarma Komando ekiplerinin yaptığı istihbari çalışmalarda Badinli kasabası yakınında terör örgütü YPG/PYD/PKK'nın sözde cezaevinin bulunduğu, burada yerel halktan çok sayıda kişinin cezalandırıldığı ortaya çıkarıldı. YPG/PKK'nın kendilerine itaat etmedikleri için sözde hapishanede rehin tutarak cezalandırdığı Türkmen ve Arap asıllı Suriye vatandaşlarını da mağara ve tünellerin kazılmasında zorla çalıştırdıkları tespit edildi. Jandarma komandoların çevrede yaptığı araştırmalarda ise üzeri taşla kapatılarak gizlenmiş 3 terörist cesedi bulundu.

Haftanın Özeti

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 09:31

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    16 Ocak 2019